שתף קטע נבחר

הסיפור המטורף של ביג שוט ומה זה מלמד על שוק ההון בישראל

אחרי הצלחה מסחררת, עשרות אלפי תלמידים ונתוני תשואה מעולים, הגיע הברוקר שכמעט החריב את הכול. איך זה קרה ולאן היא ממשיכה היום? קבלו את הסיפור של ביג שוט - העליה, הנפילה והזינוק שאחרי

חברת ביג שוט קיימת בסה"כ 3 שנים, אבל בפרק זמן קצר מאוד, היא הצליחה להקים תכנית הכשרה ייחודית של לימודי מסחר בשוק ההון. תכנית שהיא הדור הבא של לימודי מסחר: עם לימודים מקוונים בהתאמה אישית, ליווי צמוד של סוחרים ויועצים בזמן אמת, ושיתוף מלא ושקוף של הידע עם התלמידים.

 

תוכנית הכשרה דרכה עברו אלפי תלמידים מכל הארץ, ובאמצעותה נבנתה קהילה מגוונת ומגובשת של מעל ל-3,400 לקוחות - בישראל ובחו"ל - ונבנתה רשימת תפוצה של כ-200 אלף איש בישראל. קהילה עצומה אשר מקבלת עדכונים ותכנים ברמה יום-יומית, על מסחר בשוק ההון האמריקאי, ועוד מגוון נושאים רלוונטיים.

 

קהילת ביג שוט רשמה הצלחות רבות מאז הקמתה, לצד אתגרים לא פשוטים. עד שיום אחד משהו השתבש - דרמה התחוללה סביב קריסת ברוקר אחד שעבד עם לקוחות החברה והונה אותם. 

  

קהילת הסוחרים של ביג שוט בכנס מקצועי: הטלטלה והזינוק שאחרי (צילום: באדיבות ביג שוט)
קהילת הסוחרים של ביג שוט בכנס מקצועי: הטלטלה והזינוק שאחרי(צילום: באדיבות ביג שוט)
 

לימודי שוק ההון בישראל

בארה"ב ובאירופה, לימודי שוק ההון מתקיימים כבר עשרות שנים. לימודים מסודרים וממוסדים המנוהלים על ידי חברות גדולות. בחלק ממדינות אירופה, לימוד ידע פיננסי מונהג כבר מבית הספר היסודי, זאת מתוך הבנת חשיבות הנושא לעולם בו אנו חיים. למעשה, במדינות אלו, בהן חינוך פיננסי ניתן כבר מגיל צעיר, נמצא כי התל"ג גבוה יותר.

 

בישראל, לצערנו, נושא החינוך הפיננסי עדיין בחיתוליו. גם כשמדובר בהכשרות מקצועיות לקהל הרחב, ניתן למצוא מעט מאוד היצע איכותי ומקצועי. המכללות ללימוד מסחר בשוק ההון בישראל הרוויחו לעצמן מוניטין מפוקפק למדי. מוניטין של ניצול התלמידים על מנת לגרוף על גבם רווחים, בכך שאלו סוחרים דרכן.

 

מול מכללות אלו ואלפי לקוחות מאוכזבים, החליט יום אחד גיא ברנד, לשנות את המצב ולהקים תוכנית הכשרה ייחודית ללימודי שוק ההון.

 

גיא ברנד ואלון קריאף: מבעלי ביג שוט (צילום: באדיבות ביג שוט)
גיא ברנד ואלון קריאף: מבעלי ביג שוט(צילום: באדיבות ביג שוט)
 

 

ייחודיות ההכשרה של ביג שוט

"לפני מספר שנים הייתי בפגישה באחד הבנקים הגדולים בישראל, שם עלה נתון מזעזע - מתוך הלקוחות שפותחים חשבונות מסחר, 97% מפסידים את כל כספם תוך 5 חודשים", מספר גיא ברנד, מייסד ביג שוט. "בהתחלה הנתון נשמע לי מוזר ולא סביר. לקח לי שנה וחצי של איסוף מידע בניסיון להבין מה גורם להם להפסיד בצורה כזו מהירה וחדה. אחרי שלב המחקר, החלטתי שאני מקים מערכת שמייצרת הסתברות הרבה יותר גבוהה להצלחה". התוצאה היתה ביג שוט.

 

גיא ברנד הגיע עם ניסיון של 17 שנים בשוק ההון. קריירה שהתבססה בעיקר בהכשרה של סוחרים בחברות נוסטרו – חברות המנהלות את ההון העצמי שלהן ודורשות מהסוחרים שלהן להיות הטובים ביותר. גיא בנה עבורן מערך הכשרה ש"מייצר" את הסוחרים האלו. סוחרים שיודעים להגיע לעשרות אחוזי תשואה בשנה.

 

"בשלב מסוים", אומר גיא, "הבנתי שזה לא מספיק. למה להכשיר רק את הסוחרים של החברות הגדולות, אם אפשר לתת את הידע החשוב הזה לכל אזרח בישראל? למה שלא כל אזרח יוכל ליהנות משוק ההון ולייצר לעצמו הכנסות נוספות או לשפר את התשואה על ההון האישי? הכנסות שגם יאפשרו לו חיים טובים יותר וגם יסדרו לו את הפנסיה. על הבסיס הזה הקמתי את ביג שוט."

 

ביג שוט, על פי החזון של ברנד, מפעילה מודל ייחודי שטרם נראה בישראל ובעולם. מודל הכשרה המבוסס על מעטפת מקצועית ואישית לכל לקוח. מעטפת בעלת עקרונות מקצועיים וערכיים: שקיפות מוחלטת, שיתוף מלא של הידע, לימודים מקוונים עם תמיכה מקיפה, התנתקות מפלטפורמות המסחר עצמן וליווי מקצועי בזמן אמת.

עקרונות וערכים של ישירות ושקיפות, שהפכו את הקהילה של ביג שוט לאחת הקהילות המצליחות בענף.

 

מיקי כץ: מבכירי הסוחרים של ביג שוט ומנהל חדר המסחר (צילום: באדיבות ביג שוט)
מיקי כץ: מבכירי הסוחרים של ביג שוט(צילום: באדיבות ביג שוט)
 

הדרמה שטלטלה את כולם

חודש מאי 2018 הביא איתו טלטלה גדולה סביב הפעילות של ביג שוט. אצל מנהלי החברה וחברי הקהילה התעוררו חשדות כבדים למעשי מרמה והפרת אמונים מצד אחד הברוקרים המרכזיים איתו עבדה קהילת המשקיעים של ביג שוט.

 

ברגע בו עלה החשד, פנתה ביג שוט למשטרה ולרשות לניירות ערך, בבקשה לחקור את הנושא. למרבה הצער, מהסיפור עולה כי לקוחות החברה נקלעו לסיפור של עוקץ מצד חברת המסחר, הנקראת 'שורט טרייד'.

 

החקירה סביב 'שורט טרייד' נמצאת בעיצומה, כאשר עד כה נחשפו כ-15 אנשי עסקים שהיו מעורבים במעילה בכספי המשקיעים. ביג שוט, מצידה, עומדת בפני תביעה מצד חלק מלקוחותיה, הטוענים כי החברה כשלה בתפקידה כשהמליצה על אותו ברוקר הנחשד כעת במעשים פליליים.

 

אין ספק כי מדובר באתגר משמעותי עבור ביג שוט. חברה שעמלה במשך שנים על בניית מוניטין של שקיפות מוחלטת, הפרדה של פלטפורמת המסחר מפעילות ההכשרה, וסיוע מקיף ואישי לכל לקוחותיה.

 

"הכסף עצמו לא עבר באף שלב דרך ביג שוט, ואין טענה כי החברה גנבה מהלקוחות כספים. הכול מתברר כרגע בבית משפט. אני מאמין שבקרוב מאוד תצא האמת לאור והלקוחות שנפגעו יווכחו לדעת שאין לנו יד ורגל בעניין", אומר ברנד.

 

 

אינווסט ארנה: חדר המסחר של ביג שוט (צילום: באדיבות ביג שוט)
(צילום: באדיבות ביג שוט)

 

המקום היחיד בעולם בו תוכלו לעלות לאוויר עם סוחר בזמן אמת

"עברנו טלטלה לא פשוטה" אומר ברנד, "אבל אנחנו ממשיכים בכל הכוח ויחד איתנו גם אלפי הלקוחות שלנו, שרואים, הלכה למעשה, רווחים בשוק ההון. למעשה פתחנו חממה ייחודית מסוגה בה החברים יכולים לסחור בלייב, לקבל ייעוץ ולעקוב אחרי הסוחרים הבכירים שלנו בזמן אמת ולבצע פעולת מסחר ממש כמוהם. כל זה בזכות חדר המסחר שמפעיל בית ההשקעות שאליו אנחנו מפנים את הלקוחות שלנו".

 

מעבר לתכנית ההכשרה של ביג שוט, הכוללת 15 שיעורים המועברים באופן מקוון, כל לקוח מקבל את המעטפת שמתאימה לו – "אם מישהו צריך שיעור פרטי, הוא מתאם ומגיע אלינו. אפשר לעשות את הכל גם באינטרנט וגם באופן פיזי", מסביר ברנד.

 

סט הכלים שהתלמידים מקבלים רחב בהרבה לעומת הממוצע במכללות הקיימות בענף, כאשר הידע ממשיך להיות משותף וזמין לתלמידים ולבוגרים. "כל האסטרטגיות של הסוחרים שלנו הן אסטרטגיות ייחודיות אותן פיתחו הסוחרים הבכירים שלנו במהלך עשרות שנות מסחר", אומר ברנד.

 

ההכשרה הינה מקיפה ומעמיקה וכוללת הן לימוד תיאורטי והן לימוד מעשי. החלק התיאורטי כולל בין השאר: לימוד אסטרטגיות מסחר, גרפים, ניהול יומן, ניהול סיכונים ותבניות מסחר.

 

החלק הפרקטי כולל מסחר בכסף וירטואלי על חשבון "דמו" ואח"כ מעבר מתון למסחר אמיתי בלייב. מסחר בליווי סוחרים ויועצי השקעות בכירים מטעם בית השקעות בעל רישיון לניהול תיקים.

 

אכן, שוק ההון הינו שוק מרתק, שכל החברות הגדולות נסחרות וסוחרות בו.

מצד אחד מדובר בהזדמנות נפלאה להרוויח, ממש כמו עשירי העולם, ומצד שני, בגלל שמדובר בשוק עם כל כך הרבה כסף, תמיד ימצאו אלו שרוצים לגנוב ולרמות. הדרך הנכונה והבטוחה ביותר להרוויח באמת ולא ליפול ל'עוקצים' למיניהם, היא ללמוד את שוק ההון בצורה רצינית: למצוא מסלול הכשרה רציני ואמין, לתרגל מסחר בכסף וירטואלי בתחילה, ואח"כ בלייב, ולוודא שיש מי שמלווה אתכם לאורך הדרך.

 

 

 

רוצים להתנסות בעולם שוק ההון? כנסו כאן לסדרת הסרטונים שתדריך אתכם, מא' ועד ת', איך להתחיל, מה העקרונות החשובים כדי להיות סוחר ואיך לבחור את המסלול הנכון לכם >>> כאן אתם מתחילים  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים