שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יריב לוין: "הלוואי שליברמן יחזור לימין"
  שר התיירות שב וקורא לאחדות עם כחול לבן, אבל מדגיש: "ממשלה כזאת היא לא חלום חיינו". הוא לא שולל שגנץ יהיה ראשון ברוטציה: "בואו ניפגש ונדון"

   

   

  שר התיירות יריב לוין קורא היום (ב') שוב למפלגת כחול לבן להסיר את ההתנגדות לכניסה לקואליציה עם בנימין נתניהו על רקע התיקים הפליליים שבהם הוא מעורב, ולהתחיל מו"מ על ממשלת אחדות. בריאיון לאולפן ynet הוא אמר: "גנץ מוכרח להסיר סוף-סוף את הדבר הבלתי מתקבל על הדעת הזה. מי שמוכן להיות מומלץ על ידי הרשימה המשותפת להנהגת המדינה, לא מוכן אפילו להיפגש עם ראש הממשלה. זה בלתי נתפס".

   

  - גם אתם לא באים בידיים נקיות. באתם עם גוש ימין.

  "הבטחנו בבחירות שני דברים: הראשון, שניכנס לממשלה רק עם כל שותפינו, והשני שנלך לממשלת ימין. התוצאות ברורות, אנחנו לא מסוגלים להקים ממשלת ימין, אבל אנחנו כן יכולים לקיים את ההבטחה שניכנס עם כל השותפות שלנו".

   

  - אתם רוצים להיכנס לממשלה עם בני גנץ אחרי שאמרתם עליו "לא אפוי", "סכנה לביטחון ישראל" ו"האיראנים יודעים עליו הכול"?

  "אני אומר בצורה הכי אמיתית: הממשלה הזו היא לא חלום חיינו. היא הרבה פחות טובה מהממשלה שרצינו להקים".

   

  - אז הוא כבר לא סכנה למדינת ישראל?

  "כשהוא יושב איתנו זה פחות בעייתי. יש לפחות מישהו שישמור על העסק. את שואלת אותי אם אני רוצה ממשלה כזו? לא, אני לא רוצה. אבל כאשר אני מציב מול זה את האלטרנטיבה, להמשיך להיסחב חודשים וללכת לבחירות בפעם השלישית, שאחריהן נחזור לאותו מצב - האחריות מחייבת לפחות לנסות".

  יריב לוין (צילום: שאול גולן)
  השר יריב לוין. "לא שולל שגנץ יהיה ראשון ברוטציה"(צילום: שאול גולן)

  - תסכימו שבני גנץ יהיה ראשון ברוטציה?

  "אני לא שולל ולא מקבל כלום. בואו נשב וניפגש ונדון".

   

  - אין סיכוי שגנץ יצליח להרכיב ממשלה אם ייתנו לו את המנדט?

  "הכול יכול להיות בפוליטיקה. אני כרגע לא רואה את זה, אלא אם הוא ילך לממשלה שנשענת על המשותפת, שזה דבר לא לגיטימי, לא מתקבל על הדעת ומנוגד לכל מה שהוא טען לאורך כל הבחירות. הרי אם הוא היה מתייצב מול הציבור ואומר שלשם הוא הולך, ספק אם אלו היו התוצאות. אנשים לא האמינו לנו כשאמרנו את זה".

   

  - מהו הסיכוי שהולכים לבחירות בפעם השלישית?

  "זה נראה התרחיש היותר סביר לצערי, אבל זה נמנע. זו לא גזירת גורל. מה שצריך לעשות זה להסיר את הפסילות ולנסות לדבר. זה לא יהיה פשוט, יהיו חילוקי דעות, זו מלאכה קשה ומורכבת. אני מרשה לעצמי להעריך שזו תהיה ממשלה לא הכי יציבה שידענו פה בישראל, לא אידיאלית".

  אביגדור ליברמן בישיבת סיעה (צילום: אוהד צויגנברג)
  אביגדור ליברמן. "הלוואי שיחזור"(צילום: אוהד צויגנברג)

  - אתם עדיין מקווים שליברמן יחזור הביתה לימין?

  "ברור שמבחינתנו זה היה אידיאלי. הלוואי שהיה חוזר. אני קורא לליברמן לחזור לגוש הימין, למקום הטבעי, לעשות את מה שהיינו צריכים לעשות גם בפעם הקודמת ולהקים יחד ממשלה. האם זה יקרה? יש לי ספקות גדולים. הלוואי שתהיה התעשתות בעניין הזה".

   

  השר לוין התייחס לכך שאתמול המליצה הרשימה המשותפת על גנץ לראשות הממשלה עם מלוא 13 המנדטים שלה (מה שהביא לגנץ יתרון במספר הממליצים, והיה צפוי להביא לבחירה של הנשיא בו להיות הראשון שמנסה להרכיב ממשלה), ואילו לאחר מכן שלחה בל"ד מכתב לריבלין ובו הבהירה כי שלושת הח"כים שלה במשותפת לא תומכים בגנץ (וכרגע שוב יש לנתניהו יתרון בממליצים). "זו חוצפה ממדרגה ראשונה, זלזול במעמד ובנשיא המדינה", אמר לוין.

   

  - אתה חושב שגנץ ביקש מהם?

  "בוודאי, אין ספק. יש שם תיאום הדוק ומלא".

   

  - נדמה שאתם לא כל כך משתוקקים לקבל ראשונים את המנדט להרכבת הממשלה.

  "אני מעריך שמי שיקבל ראשון את המנדט ייכשל, וכנראה גם מי שיקבל שני ייכשל. בטח ובטח במצב שבו אין נכונות אפילו לשבת לדבר. זה לא ממש משנה מי יקבל ראשון".

   

  - זה לא נכון שראש הממשלה מעדיף לקבל שני?

  "לא. אני מעריך שגם סיכויי השני יהיו נמוכים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים