שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נפתח ארון קבורה של בכיר מתקופת רעמסס השני

  המומייה של ה"משרת במקום האמת", שפיקח על עובדים בקברי המלכים במצרים לפני 3,400 שנה, תשוקם ותוצג בהמשך השנה במוזיאון החדש בקהיר

  שני ארונות קבורה מלפני 3,400 שנה נפתחו במוזיאון הלאומי בקהיר, בטקס שבו נכח שר העתיקות המצרי, ד"ר ח'אלד אל-ענני. במצרים פורסם כי מדובר במומיות של אדם שלו היה תפקיד בכיר בתקופת רעמסס השני ושל אחת מנשותיו של הבכיר.

   

  המומייה (צילום: EPA)
  פותחים את ארון הקבורה(צילום: EPA)

  המומייה (צילום: רויטרס)
  המומייה(צילום: רויטרס)

  המומייה (צילום: EPA)
  המומייה השתמרה היטב(צילום: EPA)

   

  מנכ"ל מועצת העתיקות העליונה במצרים, מוסטפא ואזירי, אמר כי אחת המומיות שהשתמרה שייכת לאדם בשם סנאדג'ם, שפיקח על העובדים בתקופת שלטנו של סאטי הראשון ורעמסס השני מהשושלת ה-19. התואר שלו היה "משרת במקום האמת".

   

  שני ארונות הקבורה התגלו יחד עם עוד 20 מומיות עוד בשנת 1886, בגדה המערבית של הנילוס על ידי חוקרים מצרפת. שני ארונות הקבורה, המעוטרים בציורים צבעוניים, נפתחו במוזיאון הלאומי של קהיר. בתקופה הקרובה יעברו שתי המומיות תהליך שיקום, לקראת הצגתן במוזיאון החדש בקהיר בחודש דצמבר.

  המומייה (צילום: רויטרס)
  ארונות הקבורה התגלו עוד ב-1886(צילום: רויטרס)

   

  במצרים אמרו עוד כי האיש התגורר בדיר אל-מדינה, שתושביו עסקו בין היתר בהקמת ובתחזוקת קברי המלכים מהשושלת ה-18 ועד השושלת ה-20 במצרים העתיקה.

   

  רעמסס השני, שבתחילת תקופת שלטונו פעל סנאדג'ם, היה השליט החזק והמפורסם ביותר של מצרים. הוא שלט בשנים 1213-1279 לפני הספירה, וחלק מהחוקרים סבורים כי זהו פרעה שבשמו נקשר הסיפור של שעבוד ישראל ויציאת מצרים. הוא הוביל כמה מסעות צבאיים והגדיל את תחומי האימפריה המצרית. בתקופתו היא השתרעה מסוריה שבמזרח עד לנוביה שבדרום.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים