שתף קטע נבחר

רויטל סויד מהעבודה-גשר: "לא פוסלים את החרדים, רק את נתניהו"

בריאיון לאולפן ynet אמרה הח"כית לשעבר שצפויה לחזור למשכן כי מפלגתה "עברה טלטלה משמעותית"

 

 

 

רויטל סויד מהעבודה-גשר סיפרה היום (ג') בריאיון לאולפן ynet על הקשיים שחוותה מפלגתה - אולם הבטיחה: "כבר עכשיו בישיבות סיעה אנחנו מתחילים לראות איך לבנות ולשקם". על המצב הפוליטי הסבוך אמרה: "מדינה שלמה מדברת כן אחדות/לא אחדות, כן יהיו בחירות/לא יהיו בחירות - הכול בגלל אדם אחד".

 

רויטל סויד באולפן (צילום: טל שחר)
"עברנו טלטלה משמעותית". רויטל סויד באולפן ynet(צילום: טל שחר)

  

נציגי הליכוד וכחול לבן בפגישת מו"מ: "יש הרבה עבודה"

המו"מ לאחדות יוצא לדרך - אך הצדדים לא אופטימיים

נתניהו וגנץ נועדו אצל הנשיא: "צעדנו צעד משמעותי"

 

- בואי נדבר רגע על המעמד שלכם, אתם מתעקשים להישאר באופוזיציה?

"אנחנו מתעקשים שתהיה ממשלה שהיא ממשלת אחדות ליברלית, ממשלה שבה לא אדם אחד מנהל את העניינים לטובתו האישית, אלא שהציבור הוא העיקר, וכמובן האג'נדה הכלכלית-חברתית שאנחנו מובילים".

 

אבל אם הולכים לאחדות וגנץ רוצה ללכת אתכם ואומר 'אני מביא את מפלגת העבודה איתי', אתם תגידו לא?

"אנחנו לא נשב עם נתניהו, נקודה. אנחנו לא נשב בממשלת נתניהו. תראו מה קרה אתמול עם הנשיא, והבוקר קמנו ואולי רואים אחדות. בסוף פוליטיקה היא לא משחק של אנשים בודדים אלא של מפלגות. קואליציה בנויה ממפלגות. במקרה שלנו, אנחנו רואים פה פלונטר שבו אדם אחד ורק אחד מנהל את האג'נדה האישית שלו ואת הבעיות האישיות שלו".

 

- אבל אין לכם אלטרנטיבה מספרית.

"זה לא שאין אלטרנטיבה מספרית, הרי מה גנץ בא ואומר? הוא אומר שהם רוצים להקים ממשלת אחדות, לא כזאת שתיסחט על ידי סקטורים או שתדאג רק לאנשים מסוימים, אלא כזאת שתדאג לכל הציבור. יש לנו את האג'נדה החברתית-כלכלית שלנו שאנחנו רוצים לקדם, אבל בסוף אנחנו נמצאים בפלונטר, והפלונטר הזה הוא לא מכיוון שיש מפלגות שלא יכולות לשבת אחת עם השנייה, גנץ אומר אנחנו לא נשב עלם הליכוד, לא. הבעיה בסוף מתנקזת לאדם אחד. אנחנו נהיה פה בעוד חודשיים ואנחנו נחזור עוד פעם ועוד פעם, כי לציבור כולו מגיעה ממשלת אחדות".

  

 

- אם את כל כך דואגת לציבור, למה לא להגיד 'כן, אנחנו בעד ממשלת אחדות' ולא לתת לנו עוד חודשיים בלי ממשלה?

"לא ראיתם מה קרה פה בשנים האחרונות ובעיקר בשנה האחרונה? ישב ראש ממשלה שניהל רק את ענייניו האישיים. לא להתבלבל, אם חס וחלילה לנתניהו היה את מספר הממליצים היינו רואים את שלטון החוק נהרס, את הדמוקרטיה נשחקת".

 

- בשביל זה רויטל סויד צריכה להצביע בכנסת בעד חיזוק בית המשפט, בעד חיזוק הדמוקרטיה ושלטון החוק

"אבל למה שזה יקרה אם ראש הממשלה חשוד בשלושה תיקים?".

 

-אנחנו מדברים ברמה העקרונית

"ברמה העקרונית אנחנו לא פוסלים אף אחד, אף מפלגה. אנחנו יכולים לשבת גם עם החרדים, גם עם גנץ וגם עם הליכוד, אבל אנחנו לא מנהלים משא ומתן עם נתניהו ולא נשב עם נתניהו. אחרי הפגישה הלילית אתמול, אנחנו מבינים שכל המערכת הפוליטית התנקזה לכך שיש רק גורם אחד בעייתי. לא הליכוד הוא בעיה, לא מפלגת כחול לבן, אלא נתניהו".

 

- מה הציפייה שלך מגנץ עכשיו?

"הציפייה שלי מגנץ היא שהוא יעמוד בראשות ממשלה, שתהיה ממשלת אחדות, ושידאג לכל הציבור".

בנימין נתניהו בני גנץ (צילום: EPA, רויטרס)
"מצפה מגנץ להיות ראש ממשלה. נתניהו צריך ללכת"(צילום: EPA, רויטרס)

  ()

למה שהוא יעמוד בראשות הממשלה? יש לו פחות ממליצים כרגע.

"קודם כל אנחנו רואים, וזה הזמן להגיד לכולם וגם להבא, תראו איך בסוף צריך את הגוש ולא את מספר המנדטים. נכון, זה בדיוק הפלונטר, אבל זה מה שחברי הליכוד צריכים להבין, שיש להם רק גורם אחד שמכשיל אותם מלהתקדם. לא הם פסולים, לא כל 31 הח"כים שלהם, ממש לא. גם נתניהו יכול להמשיך להיות חבר כנסת. שבני גנץ יהיה ראש הממשלה, שתהיה ממשלת אחדות שלא תדאג לסקטורים, אלא תדאג לכל הציבור ויהיה אפשר להתקדם. מדינה שלמה מדברת כן אחדות/לא אחדות, כן יהיו בחירות/לא יהיו בחירות, וכל זה בגלל אדם אחד".

 

- ברמה האישית את חוזרת לכנסת אחרי כמה חודשים של היעדרות. את שמחה? רוצה לחזור?

"לא הייתי מתמודדת שוב אם לא הייתי רוצה להיות בכנסת, אם לא הייתי רואה את השליחות. הגעתי לפוליטיקה ולהיותי נבחרת ציבור בגלל רגע מאוד מאוד מכונן, בגלל צוק איתן, בגלל שהבן שלי השתתף במבצע. אמרתי שזהו, צריך לשים בצד את אזור הנוחות המקצועית ולהיות במקום שבו מקבלים החלטות ושבו משנים".

 

- יכול להיות שתמצאי את עצמך באיזושהי אופוזיציה קטנה ולא נשמעת.

"עשיתי באופוזיציה הרבה מאוד דברים, אבל עכשיו אנחנו מתנהלים בתור מפלגה, סיירת מגובשת, מחודדת. יש לנו שלושה דגלים שאנחנו רוצים להניף, נמשיך להניף גם את הדגל החברתי-כלכלי, גם את השמירה על שלטון החוק והדמוקרטיה שהוא נושא שאני מובילה, ובטח את הנושא המדיני והביטחוני".

 

- כרגע מפלגת העבודה מרוסקת.

"מפלגת העבודה עברה טלטלה גדולה מאוד, משמעותית מאוד. אני יכולה לומר שגם בישיבת סיעה וגם בשיחות שלי עם יו"ר המפלגה עמיר פרץ כבר מתחילים לראות איך לבנות חזרה ולשקם. למפלגת העבודה יש תפקיד חשוב, הערכים שלה מאוד חשובים, וזה בהחלט על הכתפיים שלנו ובמשמרת שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
רויטל סויד באולפן ynet
צילום: טל שחר
מומלצים