שתף קטע נבחר

במטבח של הזקנה: ציור ששווה מיליונים

צרפתייה מבוגרת רצתה להיפטר מציור ישן שתלוי מעל הפלטה החשמלית, וביררה מה הערך שלו. מומחי אמנות המומים קבעו: מדובר ביצירת אמנות מהמאה ה-13 של הצייר האיטלקי צ'ימבואה ששווה 6 מיליון אירו

יצירת אמנות מראשית תקופת הרנסאנס נמצאה במטבח של אישה מבוגרת בפרברי פריז. מומחי אמנות מעריכים שהשווי המוערך של היצירה הוא בין 4 ל-6 מיליון אירו.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

הציור "הלעג לישו" של האמן האיטלקי צ'ימבואה התגלה בבית ישן בעיירה קומפיין, תלוי מעל הפלטה החשמלית. האישה המבוגרת חשבה שמדובר בציור דתי פשוט, ותהתה בכמה היא תוכל למכור אותו. היא לקחה אותו למומחים שיעריכו את השווי שלו.

ציור של הצייר האיטלקי צ'ימבואה נמצא במטבח ב צרפת (צילום: AP)
הציור מהמאה ה-13(צילום: AP)

ציור של הצייר האיטלקי צ'ימבואה נמצא במטבח ב צרפת (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

ציור של הצייר האיטלקי צ'ימבואה נמצא במטבח ב צרפת (צילום: AP)
(צילום: AP)

מומחי אמנות נדהמו כשראו את הציור. היצירה עברה בדיקות קפדניות, כדי להבטיח שאכן מדובר בעבודתו המקורית של צ'ימבואה. המומחים אומרים שאין ספק שמדובר בציור המקורי של צ'ימבואה מסוף המאה ה-13. הוא יעמוד למכירה פומבית בצרפת בעוד כחודש.

 

הציור היה חלק מאוסף עבודות שיצר צ'ימבואה החל מ-1280 שעסקו בצליבת ישו. שתי יצירות אחרות מאותו אוסף מוצגות בגלריה הלאומית בלונדון ובפריק קולקשן בניו יורק. גם היצירה שנמצאת בלונדון התגלתה אחרי מאות שנים: גבר שניקה את בית משפחתו העשירה במחוז סאפוק באנגליה מצא את הציור, ותרם אותו למוזיאון הלאומי בשנת 2000.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים