שתף קטע נבחר

שיטת המטאיזם: "המציאות היא הולוגרמה"

בסדרת הראיונות "מסע חיפוש", בוחנת שלומית שרביט ברזילי שיטות טיפול שונות המסייעות להתפתחות אישית. הפעם עם פריידי מרגלית ואלימור הניג שיסבירו כיצד המציאות בה אנו חיים היא בעצם רק סרט המוקרן מהתודעה שלנו. צפו

תפישת המטאיזם – תעודת זהות

שם השיטה: מטאיזם 

על קצה המזלג: מטא – ביוונית קדומה: ‘מעבר’. היכולת לבחון את המתרחש מלמעלה, וללמוד על טבעו. המטאיזם משקפת את הדרך בה התודעה מנהלת את חיינו. זו הדרך שלנו להתבונן במה שמפעיל אותנו, מאחורי הקלעים, לאתר ולשחזר דפוסים, תבניות ומנגנונים המעצבים ומכתיבים את חיינו ובכך יוצרים את אשליית המציאות.

 

 

תפישת המטאיזם מתווה דרך מהפכנית להתבוננות במתרחש ולהבנה שה"מציאות" אינה אלא השתקפות מדויקת, הולוגרמה של נבכי תודעתנו, ומתוך כך, ביכולתנו להתבונן פנימה, להביא לשינוי בתוכנו, וליהנות ממציאות המשתנה סביבנו. 

 

צפו בראיון עם פריידי מרגלית ואלימור הניג:

  

איפה ומתי: התפישה התפתחה בשנת 2010 בישראל על-ידי פריידי מרגלית. מותו של אחיה הקטן, חיים אל-עזר, בגיל 14, היה לאירוע מכונן שהיווה נקודת מפנה משמעותית לגילויים העתידים להפוך את חייה.

 

בתהליך חקירה של את עולם התודעה. פריידי גילתה תשובות, ברורות וסדורות, שגובשו לתפישת ה”מטאיזם”, דרך מתקדמת לחקור וללמוד את התודעה, ידע המאפשר לכל אנוש לחקור עצמאית את תודעתו ולחדור לגרעין אישיותו. תפישת המטאיזם מבוססת חסידות-קבלה ויהדות, פילוסופיה עתיקה ונתמכת בתאוריות מדעיות בנות זמננו.

 

פרידי מרגלית ואלימור הניג ()
"ביכולתנו להתבונן פנימה, להביא לשינוי בתוכנו, וליהנות ממציאות המשתנה סביבנו". פריידי מרגלית

 

שלושה מחקרים בולטים מתקיימים בימים אלה ומודדים את השפעת העבודה בתפישה. הראשון מודד את גלי המוח של המטפלים בתפישה ומנתר את הגלים העוברים בינם לבין המטופלים. השני בוחן את השפעת הכלים על החלמה אונקולוגית, והשלישי עוקב אחר אנשים המאזינים למדיטציות ייעודיות בתפישה ואת השפעתם המדידה.

 

תפישת המטאיזם נלמדת גם במשרד החינוך כתוכנית בשם "המשחק" המלמדת את ילדי הדור הצעיר לתפוס את החיים כמשחק ואת המציאות כזירות אנרגטיות. קורס מטפלים בתפישה נלמד במככלת רידמן, ולאחרונה קופ"ח כללית משלימה הכניסה "לימודי מטאיזם" כחלק מהעשרת מטפלי הבית ושדרוג ארגז הכלים הטיפולי שלהם.

 

למי השיטה מתאימה? תפישת המטאיזם מאמינה שהמטופל הוא המטפל הטוב ביותר עבור עצמו. לפיכך היא דוגלת בטיפול עצמי ומקנה כלים ומודלים לחקירה וריפוי עצמי.

 

התפישה מתאימה בעיקר לאנשים שבהוויתם אוהבים לשאול, לחקור, לעבוד ולהתפתח. 

 

יתרונות השיטה: בעזרת הכלים המונגשים בצורה פשוטה לשימוש, מתאפשרת לכל אדם גישה ישירה לנבכי התודעה וזאת לצורך ריפוי מנגנונים עמוקים וזיכרונות מודחקים, תוך שימוש בכלים מטאפיזיים מתקדמים ופרוטוקולים טיפוליים.

 

פרידי מרגלית ואלימור הניג ()
"בכוחה של התודעה לייצר לעצמה חיים שהם גן עדן, אך באותה מידה בדיוק ביכולתה לייצר חיים שהם גיהנום עלי אדמות". פרידי מרגלית ואלימור הניג
 

חסרונות השיטה: היתרון הוא בדיוק החסרון. כשאדם אינו בשל לקחת אחריות, או לא מבין את הקשר הישיר שבין הלך רוחו לבין המציאות שהוא פוגש בחוץ, כשאדם חושש מחקירה עצמאית ומקווה להצלה וישועה חיצונית, התפישה לא תתאים לו, והוא עלול לחוש מאד מתוסכל.

 

אם אדם מחפש רב או גורו שיגיד לו מה לעשות, הוא לא ימצא את זה כאן. בתפישת המטאיזם כל אחד לומד להיות הגורו של עצמו.  

 

טיפים ברוח השיטה מאת פריידי מרגלית:

  • "אין כלום בחוץ" - תפישת המטאיזם מאמינה שהמציאות החיצונית היא רק הדמייה, הולגרמה, סרט. ולכן אל לכם ללכת שבי אחרי האשליה המשתקפת מבחוץ, זוהי תזכורת לשנות כיוון למקום בו נמצאת האמת, פנימה, לתוכך.

 

  • הכל מדויק! התרגלו לחיות בתחושת "זה זה!" לגבי כל מה שיש לכם בחיים. גם מה שנראה ברגע הראשון כטעות, בהתבוננות שניה אתם תגלו שזו גאונות. אל תבזבזו זמן בלכעוס ולרדת על עצמכם. קבלו גם את הלא מושלם, הוא הלא, המושלם החדש.

 

  • ולסיום, אל תצפו שמישהו מבחוץ יאשר או יגלה אתכם. אמרנו כבר שאין כלום בחוץ, כך שאתם היחידים שיכולים לגלות את עצמכם, להאמין ולתמוך בחלומות שלכם. משם? כל הרוח תירתם לשירותכם ועזרתכם.

 

מטפלים בשיטות שונות המעונינים להשתתף בסדרה "מסע חיפוש", מוזמנים לשלוח מייל ל: shlomit-sh@ynet.co.il ולציין בנושא "למסע חיפוש".


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים