שתף קטע נבחר

"דמוניזציה שטנית": דו"ח נגד ה-BDS הוצג בפרלמנט האירופי

הדו"ח שהציג השר ארדן מפרט 80 דוגמאות לאנטישמיות מובהקת של תנועת החרם, תוך פירוט משנתה האנטי ישראלית-יהודית במסווה של תנועה לזכויות אדם: "אם לאיחוד האירופי יש אפס סובלנות לאנטישמיות, צריכה להיות לו אפס סובלנות ל-BDS"

"תנועת ה-BDS עושה שימוש בדימויים אנטישמיים מובהקים, עושה דמוניזציה למדינת ישראל ומפיצה תוכן אנטישמי בעולם". כך קובע דו"ח שהציג היום (יום ד') השר לנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, בפרלמנט האירופי ובמסיבת עיתונאים לכתבים בבריסל תחת הכותרת "מאחורי המסכה".

 

 

 

דו
דמוניזציה במסווה. קריקטורה שהוצגה בדו"ח האנטישמיות(צילום: eja)
 

הדו"ח, שעליו עבדו במשרד לנושאים אסטרטגיים במשך חצי שנה, הוא חלק ממאמץ התקפי נגד ארגוני החרם. הוא פורסם באירוע שיזם איגוד הארגונים היהודים באירופה, EJA, בראשות הרב מנחם מרגולין. במקביל נועד ארדן עם שליח הממשל האמריקני למאבק באנטישמיות, אילן קאר, שגם השתתף במסיבת העיתונאים, ועם מתאמת המאבק באנטישמיות מטעם האיחוד האירופי, קתרינה פון שנורביין. מחר ייפגש ארדן גם עם שר הפנים הגרמני, הורסט זהופר והנציב הגרמני למאבק באנטישמיות, פליקס קליין, ויציג בפניהם את עיקרי הדו"ח.

 

הדו"ח משתרע על פני 90 עמודים ומציג 80 דוגמאות לאנטישמיות מובהקת שקשורה לארגוני ופעילי ה-BDS. בין היתר מצוין בו כי בפרסומים של תנועת החרם מופיע היהודי-ישראלי כבעל פאות ואף ארוך ומעוקל ומוצג כדמות שטנית, תוך שימוש בדימויים של חזירים, תמנונים ומקקים השולטים בפלסטינים, ובעולם כולו. ה-BDS עושה שימוש גם בתיאוריות קונספירציה, שמחזירות את העם היהודי מאות שנים אחרונה לימי הביניים, אז נטען לראשונה שהם מרעילים מקורות מים, ושותים את דמם של ילדים לכבוד חג הפסח. בדו"ח ביטויים קיצוניים של שלילת קיומה של מדינת היהודים, ואף קריאות להשמדתה.

 

לדוגמה: ארגון ה-BDS הפלסטיני בדיל, שטוען שהוא מחויב להגנה ולקידום של "פליטים פלסטינים ועקורים", העניק פרס בתחרות קריקטורות שהוביל לאיור אנטישמי מובהק בו מוצג יהודי בעל אף מעוקל ופאות, לבוש בלבוש החסידי המסורתי, עומד מעל ילדים מתים וגולגולות, ומחזיק בקלשון נוטף דם.

דו
ארדן יחד עם הרב מנחם מרגולין ואילן קאר(צילום: eja)

דו
השוואה לנאציזם. מתוך הדו"ח (צילום: eja)

 

דו
(צילום: eja)

דו
(צילום: eja)

"ה-BDS היא תנועה אנטישמית. אם זה נכון שלאיחוד האירופי יש אפס סובלנות לאנטישמיות אז הוא צריך שתהיה לו גם אפס סובלנות ל-BDS", אמר ארדן והוסיף: "האנטישמיות באירופה בעלייה. ב-2018 היו 387 התקפות אנטישמיות אלימות נגד יהודים בעולם. זו עלייה של 13% בהשוואה ל-2017. ה-BDS משתמש במוטיבים אנטישמיים קלאסיים שבהם השתמשו לאורך ההיסטוריה כגון טענות על שליטה על בנקים, גניבת איברים של בני אדם, אפים ארוכים, השוואת יהודים לשדים וחיות, השוואת מנהיגים ישראלים לנאצים ועוד".

 

הרב מנחם מרגולין, יו"ר ה-EJA, קרא לראשי האיחוד האירופי להוציא את תנועת החרם אל מחוץ לתחום הלגיטימי: "ביקורת על ישראל ועל מדיניות ממשלה ישראלית כלשהי, היא כמובן ביקורת לגיטימית בהחלט. אלא שה-BDS כבר הפך מזמן מתנועה אנטי ציונית לתנועה שמפיצה מסרים אנטישמיים קלאסיים ובמסווה של אנטי ציונות. ה-BDS מפיץ שנאה ומהווה זרז משמעותי לפגיעות פיזיות ביהודי אירופה. בעודם מנופפים בדגלי הדואגים כביכול לזכויות אדם, תנועת החרם שוללת את זכותו של העם היהודי למדינה משלו, מסיתה וזורעת דה לגיטימציה ודמוניזציה ליהודים באשר הם".

 

שליח הממשל האמריקני למאבק באנטישמיות קאר, אמר כי "לא עברו 75 שנה מאז הצטננות המשרפות במחנות ההשמדה, והנה שוב האנטישמיות עולה. איך זה יתכן? הנשיא טראמפ אמר שזה חייב להיפסק. מספיק זה מספיק".

 

קתרינה פון שנורביין, מתאמת המאבק באנטישמיות באיחוד האירופי, התייחסה גם היא לעלייה בארועים הגזעניים נגד יהודים: "ניסיון לצייר את המדינה היהודית במוטיבים אנטישמיים מהעבר הרחוק גוברים לצערנו בשנים האחרונות. זאת בנוסף לעלייה בהתקפות האנטישמיות נגד יהודים. נוצר מצב שיהודים עוזבים או חושבים לעזוב את אירופה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: eja
דו"ח נגד ה-BDS הוצג באיחוד האירופי
צילום: eja
מומלצים