שתף קטע נבחר

בכיר בכחול לבן: המו"מ לממשלת אחדות הגיע לקיצו

בבית הנשיא נערכים להטלת המנדט להרכבת הממשלה בשעה 20:00. זאת לאחר פגישה משולשת נוספת עם נתניהו וגנץ. בכיר בכחול לבן: "ברגע שביבי הבין שלא ניתן לו לכהן ראשון, הוא כבר בבחירות הבאות". בכיר בליכוד הגיב: "לפיד גורר לבחירות נוספות"

 

 

בבית הנשיא הודיעו באופן רשמי כי הם נערכים להטלת המנדט להרכבת הממשלה עוד הערב (ד') בשעה 20:00. ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ הגיעו לבית הנשיא לפגישה משולשת נוספת אצל הנשיא ראובן ריבלין. כשעה אחרי שהחלה הפגישה עזב ריבלין את החדר, ונתניהו וגנץ המשיכו את המפגש בארבע עיניים. 

 

בכיר בכחול לבן העריך הערב שהמשא ומתן להקמת ממשלת אחדות הגיע לקיצו. "המשא ומתן הזה כולו העמדת פנים של ביבי", אמר הבכיר. "ברגע שהבין שאנחנו לא ניתן לו להיות ראש ממשלה ראשון, הוא כבר בבחירות הבאות. סתם מנסה להעביר את האשמה אלינו". 

בנימין נתניהו ראובן ריבלין בני גנץ (צילום: עמוס בן גרשום/ לע
ריבלין עם נתניהו וגנץ(צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ )
  

בכיר בליכוד מסר בתגובה כי "האשם היחיד בכך שהמגעים לאחדות תקועים הוא יאיר לפיד, שמוכן לגרור את המדינה לבחירות נוספות רק כדי לא לראות את בני גנץ ראש ממשלה".

 

לפיד הגיב לדברי הבכיר בליכוד וכתב בטוויטר כי "בני גנץ יהיה ראש ממשלה וביבי ילך לטפל בתיקיו הפליליים. הניסיונות השקופים של הליכוד לסכסך לא מרשימים אף אחד אצלנו".

 

נתניהו הגיע לבית הנשיא עם צוות המשא ומתן של הליכוד. צוות המשא ומתן של כחול לבן לא הגיע לפגישה, אך הוא נמצא בקרבת מקום ויגיע אם יהיה בו צורך בהתאם להתפתחויות.

 

מבית הנשיא נמסר כי ריבלין יחתום על כתב המינוי וימסור אותו לידי המועמד בלשכתו עוד הערב. לאחר החתימה יישאו הנשיא והמועמד הנבחר להרכבת הממשלה דברים באולם בית הנשיא.

בנימין נתניהו ראובן ריבלין בני גנץ (צילום: עמוס בן גרשום/ לע
(צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ )

בבוקר דווח כי הנשיא שוקל להטיל הערב את מלאכת הרכבת הממשלה על נתניהו, בין אם תהיה התקדמות במגעים לאחדות ובין אם לא. הלילה צומצם הפער בין הליכוד לכחול לבן למנדט בודד, בעקבות הליכי בדיקה ובקרה של התוצאות על ידי ועדת הבחירות המרכזית. הליכוד עלה ל-32 מנדטים, על חשבון יהדות התורה שירדה לשבעה מנדטים. חלוקת המנדטים ליתר הרשימות נותרה ללא שינוי, וכחול לבן נותרה ראשונה עם 33 מנדטים.

 

בעקבות איבוד המנדט של יהדות התורה, ירדה מעל הפרק האפשרות להקים ממשלה של כחול לבן (33), העבודה-גשר (6), המחנה הדמוקרטי (5) ושתי המפלגות החרדיות (7+9). ח"כ סתיו שפיר מהמחנה הדמוקרטי רמזה השבוע באולפן ynet על אפשרות להקמת ממשלה כזו, אך כעת כאמור לקואליציית מרכז-שמאל-חרדים כזו יש 60 מנדטים, במקום 61 לפני השינוי בתמונת המנדטים.

 

הפגישה הראשונה בבית הנשיא נערכה שלשום ללא יועצים או רשמים. כשעה לאחר תחילת הפגישה - יצא ריבלין מהחדר ונתניהו וגנץ המשיכו את המפגש בארבע עיניים. "צעדנו הערב צעד משמעותי, וכעת האתגר הראשון הוא בניית ערוץ שיח ישיר מתוך אמון בין הצדדים", אמר ריבלין בתום הפגישה.


פורסם לראשונה 25/09/2019 17:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ
ריבלין עם נתניהו וגנץ
צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ
מומלצים