שתף קטע נבחר

2,700 עובדי הכבאות יקבלו 6,500 שקל כל אחד

עובדי מערך הכבאות יקבלו את ההחזר הכספי בעבור הסכם ארוחות קיבוצי שנחתם לפני כשנתיים ולא יושם. סכום זה יחולק בשתי פעימות

הממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן, ויו"ר הסתדרות, ארנון בר דוד, חתמו היום (ד') על הסכם לפיו 2,700 עובדי מערך הכבאות יקבלו החזר כספי רטרואקטיבי. מדובר בתשלום בעבור הסכם ארוחות קיבוצי שנחתם לפני כשנתיים ולא יושם.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

לוחמי האש תובעים את המדינה: "חייבת לנו 21 מיליון שקל"

ההסתדות לארדן: נחדש סכסוך העבודה בשירותי הכבאות

מחאת הכבאים: כ-100 מפגינים שרפו צמיגים

 

ההסכם קיבוצי שנחתם בין המדינה להסתדרות בשנת 2017, אך לא יושם במערך הכבאות בשל אופי ותנאי העסקת העובדים במערך, כולל פריסה רחבה של התחנות ברחבי הארץ, כמו גם כמות עובדים משתנה בין תחנת כיבוי אחת לאחרת - כאשר חלק מהתחנות כוללות מספר מצומצמם של עובדים, לעתים שניים בלבד.

כבאי. 2,700 עובדי מערך הכבאות יקבלו החזר כספי רטרואקטיבי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
כבאי. 2,700 עובדי מערך הכבאות יקבלו החזר כספי רטרואקטיבי(צילום: AFP)
 

הסכם זה גרע מכלל עובדי המדינה, כולל עובדי מערך הכבאות, הטבות דוגמת הסכמי כלכלה ישנים וכן תשלומים בגין אחזקת קו טלפון ביתי. עם זאת, רק עובדי מערך הכבאות לא קיבלו את הזכויות המגיעות להם בעקבות אותו ההסכם, והן דמי ארוחות בהתאם לאופי העסקתם.

 

כעת, לאחר דיונים ארוכים של ועדת המעקב שהורכבה מנציגי האוצר ובהם סגן בכיר לממונה על השכר דיא אסדי, ההסתדרות הכללית, העובדים והנהלת הכבאות, התגבש ההסכם לפיו כל עובד יהיה זכאי להחזר בגין אי יישום ההסכם, בסך 6,500 שקל לעובד.

 

עוד נקבע, כי סכום זה יחולק בשתי פעימות: הראשונה אמורה היתה להיות משולמת כבר בחודש ספטמבר הנוכחי, והשניה בחודש פברואר. ועדת המעקב בוחנת כעת כיצד ליישם את ההסכם, גם בראיה לשנות הפעילות הבאות. את ההסתדרות ייצגה עוה"ד יעל שילוני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי ריכטר/ דוברות כבאות והצלה
כבאי
צילום: קובי ריכטר/ דוברות כבאות והצלה
מומלצים