שתף קטע נבחר

עודה: "כחול לבן ביקשו מאיתנו רק 10 ממליצים לגנץ"

בשידור בעמוד הפייסבוק שלו אמר יו"ר הרשימה המשותפת כי כחול לבן ביקשה מהרשימה המשותפת המלצה של 10 ח"כים ולא 13 - "כדי שנתניהו יקבל ראשון את מלאכת הרכבת הממשלה, ייכשל והמשימה תוטל על גנץ"

 

 

 

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה אמר הלילה (ה') בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלו כי "כחול לבן ביקשה מאיתנו להגיש המלצה של 10 ח"כים על גנץ ולא 13 - זאת כדי שנתניהו יקבל ראשון את מלאכת הרכבת הממשלה".

 

  (צילום: AFP, אלי דסה)
גנץ ועודה(צילום: AFP, אלי דסה)

 

לדבריו, בכחול לבן "מאמינים כי נתניהו לא יצליח להקים ממשלה", מה שיוביל לרתיעת המפלגות האחרות מהליכה לבחירות בפעם השלישית: "הדבר יגרום ללחץ ציבורי - וגנץ יהיה זה שיקים ממשלה".

 

גם יו"ר בל"ד, ח"כ אמטאנס שחאדה, התייחס להחלטה: "החלטתנו שלא להמליץ על גנץ התקבלה במוסדות המפלגה מיד אחרי הבחירות והיא החלטה עקרונית עקבית ועצמאית שנובעת אך ורק מעמדותינו הידועות והמוצהרות. בל"ד לא מקבלת החלטות לפי גחמות טקטיות, לא של כחול לבן ולא של אף אחד אחר".

 

בריאיון לגלצ הבוקר אמר ח"כ עפר שלח (כחול לבן): "דיברתי עם איימן עודה ואחמד טיבי ואמרתי להם שהם חשובים גם לאזרחים היהודים וכחול לבן תקדם אותם. זה מה שדיברנו עם הערבים.

 

עופר שלח באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
עפר שלח(צילום: אבי מועלם)

"איימן עודה קיבל ההחלטה מנהיגותית שתהיה המלצה לראשונה מזה 25 שנה על מועמד. אני חושב שהיא החלטה מנהיגותית ראויה. אני לא הובלתי אותה, אני לא קובע להם כמה אנשים יצביעו, אני לא קובע איך תצביע בל"ד. עם בל"ד ונציגיה לא דיברתי".

 

שלח הוסיף: "לא קבעתי לרשימה המשותפת איך היא תמליץ ובאיזה הרכב".

 

 

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין העניק אמש את המנדט להרכבת הממשלה על יו"ר הליכוד בנימין נתניהו. ההחלטה התקבלה לאחר פגישה משולשת נוספת עם יו"ר כחול לבן גנץ בבית הנשיא.

 

"לאחר שנועצתי עם נציגי כל הסיעות הריני להודיע כי ראש הממשלה היוצא, ח"כ בנימין נתניהו, יקבל מידיי הערב את המנדט להרכבת הממשלה", אמר ריבלין בהצהרה שמסר לצד נתניהו. "מסיכום ההתייעצויות עולה כי אין 61 קולות המספיקים להרכבת ממשלה, לא לנתניהו ולא לגנץ". ריבלין הוסיף כי "היכולת של נתניהו להרכיב ממשלה גבוהה יותר כרגע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים