שתף קטע נבחר

אחרי השבתת השגרירויות: משרד האוצר חזר בו

עובדי משרדי החוץ והביטחון הכריזו על השבתת הנציגויות בעקבות הפסקת מתן דמי ייצוג לשליחים, ובאוצר החליטו לחזור בהם מההחלטה. בעקבות כך הושהתה השביתה, אך במשרד החוץ הבהירו שצעדים נוספים בנושא יגרמו לחידושה

עובדי משרדי החוץ והביטחון הכריזו הבוקר (ה') על השבתת שגרירויות ישראל בחו"ל והפסקת מתן השירותים הקונסולריים בארץ ובחו"ל, לצד סגירת מעברי הגבול בעזה וביו"ש. זאת במחאה על החלטת האוצר לפיה לא יקבלו שליחי המשרדים בחו"ל את דמי הייצוג שלהם. לאחר ההודעה החליטו במשרד האוצר לחזור בהם מהחלטתם והשביתה הושהתה. 

 

יו"ר ועד עובדי משרד החוץ דנה בנבנישתי מסרה כי "יו"ר ההסתדרות הנחה אותנו לגלות אחריות ולהימנע מפגיעה הן בציבור הישראלי והן באינטרסים חיוניים של מדינת ישראל במהלך החגים. נשהה את השביתה אך כל צעד חד צדדי של האוצר ייענה בתגובה מיידית של העובדים".

שגרירות ישראל ביוון (צילום: protothema) (צילום: protothema)
שגרירות ישראל ביוון(צילום: protothema)

 

פתיחה מחסום ארז מעבר ארז גבול רצועת עזה (צילום: רועי עידן)
מחסום ארז (ארכיון)(צילום: רועי עידן)

השבתת הנציגויות הבוקר התקיימה לאחר שבמשרד החוץ טענו שהאוצר חזר בו מכל ההבנות שהגיעו אליהם בשנה האחרונה בנושא דמי הייצוג, ודרש החזרים של אלפי שקלים רטרואקטיבית משגרירים.

 

במשרד החוץ תכננו גם לסגור את החמ"ל המיוחד שנפתח בעיר אומן באוקראינה על מנת לטפל בעשרות אלפי הישראלים שצפויים לעלות לקבר רבי נחמן מברסלב בראש השנה.

 

משרד החוץ בניין ירושלים אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
משרד החוץ בירושלים(צילום: shutterstock)

בתחילת השבוע הודיע משרד החוץ לכל הנציגויות בעולם כי בשל הגירעון התקציבי הכבד שבו הוא נמצא, הוחלט להקפיא את התקציב שהוקצה לקיום טקס יום הזכרון לחללי מערכות צה"ל ולטקס יום השואה.

 

ההודעה באה לבטל הודעה קודמת שנשלחה לשגרירויות ובה הוחלט כי על אף הגירעון הקשה (מחסור של 350 מיליון שקל), טקסי יום הזיכרון ויום השואה יוגדרו כטקסים ממלכתיים חשובים לביצועם. לאחר פרסום ההודעה האחרונה הנחה שר החוץ ישראל כץ את מנכ"ל המשרד למצוא פתרון: "סיכמתי עם ראש אגף התקציבים מרידור שיוקצו כספים לפעילויות חיוניות, ויש לפעול בהתאם לסיכום זה".

 

שגריר בכיר סיפר: "אנחנו בהלם. זה ממש מטורף. לאיזה מצב הגענו שמדינת ישראל לא מכבדת את הימים הכי קדושים ומשמעותיים בחייה של המדינה. ממילא הקציבו לנו סכומים מזעריים ומביישים לקיום הטקסים האלה ועכשיו גם את זה ביטלו".


פורסם לראשונה 26/09/2019 09:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נחשון פיליפסון
ארכיון
צילום: נחשון פיליפסון
מומלצים