שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שי ניצן למ"מ מנכ"ל משרד המשפטים שמינה אוחנה: "פעלת מאחורי גבי"

  פרקליט המדינה טוען שעו"ד סיגל יעקובי פעלה כדי לבטל את ועדת האיתור שבחרה את הפרקליטה המלווה בתיקי נתניהו ליאת בן ארי למשרת מ"מ פרקליט המדינה. במכתב שהעביר לה תבע הסברים: "התנהלותך מעלה שאלות קשות". יעקובי: "דוחה את ניסיונך לעורר 'תמיהות""

  לאחר שנודע היום (חמישי) כי מ"מ מנכ"ל משרד המשפטים עו"ד סיגל יעקבי, פעלה מאחורי גבם של היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, כדי לבטל את ועדת האיתור שבחרה אתמול את עו"ד ליאת בן ארי למשרת המשנה לפרקליט המדינה, העביר לה פרקליט המדינה שי ניצן מכתב חריף בו ביקורת קשה על התנהלותה.

   

  לחצו לקריאת מכתבו המלא של שי ניצן

   

  שי ניצן בועידת המשפיעים של חדשות 12 (צילום: מוטי קמחי)
  פרקליט המדינה שי ניצן (צילום: מוטי קמחי)

   

    (צילום: אוהד צויגנברג)
  עו"ד סיגל יעקובי. "התנהלות תמוהה"(צילום: אוהד צויגנברג)

   

  במכתב ליעקבי, שמונתה על ידי שר המשפטים אמיר אוחנה למ"מ מנכ"ל המשרד אחרי הדחת המנכ"לית הקודמת אמי פלמור, כתב ניצן מילים חריפות: "נדהמתי לשמוע הבוקר לראשונה, כי בימים האחרונים פעלת מאחורי גבי מול נציב שירות המדינה בנוגע למכרז שנקבע לבחירת המשנה לפרקליט המדינה". ניצן תבע ממנה הסברים: "התנהלות זו מעלה שאלות קשות ואני רוצה לקבלת הבהרות".

   

  עורך דין עו
  עו"ד ליאת בן ארי. הרוחות סוערות(צילום: באדיבות דוברות משרד המשפטים)

    

  ניצן התלונן על כך שיעקבי פעלה מאחורי גבו בלי לשוחח עימו כמי שעומד בראש הפרקליטות. לדבריו היא גם לא טרחה ליידע את היועץ המשפטי לממשלה. מבדיקותיו עלה כי יעקבי לא רק ביקשה לבטל את קיום ועדת האיתור, אלא גם לבטל את המשרה של המשנה לעניינים כלכליים במשרד בכלל.

   

  "היעלה על הדעת מצב בו ממלאת מקום מנכ"לית פועלת לביטול משרה בכירה ביותר ביחידה הגדולה ביותר במשרד, ללא היוועצות מראש עם ראש היחידה? אין לי אלא לתמוה תמיהה גדולה על התנהלותך".

   

  יעקובי הגיבה במכתב משלה וטענה כי לא היה מניע נסתר לפעולותיה בנוגע לאיוש המשרה: "בבואי לטפל בעניין כזה אני שמה לנגד עיני בראש ובראשונה את אמון הציבור בטוהר הליכי המינוי במשרד, ובמיוחד כאשר מדובר במשרות בכירות בגופי אכיפת החוק ועל כן אני דוחה מכל וכל את ניסיונך לעורר 'תמיהות ומחשבות קשות אודות המניע והגורם לנקיטת צעדים אלה'".

   

  היא מוסיפה כי "אף אם היה מקום לתיאום טוב יותר בטרם שלחתי את מכתביי, אני סבורה כי עיקר העניין הוא בחובה שהוטלה עלי לניהולו התקין של משרד המשפטים ולפעילות הנדרשת להגברת האמון הציבורי בכל עשייתנו".

   

  מכתב התגובה של יעקובי


  שי ניצן אמי פלמור אביחי מנדלבליט טקס כניסה אמיר אוחנה משרד המשפטים (צילום: אוהד צויגנברג)
  ניצן, פלמור, אוחנה ומנדלבליט.(צילום: אוהד צויגנברג)

    

  בן ארי מונתה היום בצהריים למשנה לפרקליט המדינה, וזאת לאחר שעריכת המכרז לתפקיד עוכבה במשך כחודשיים על ידי נציבות שירות המדינה.

   

  הסיבה הרשמית של העיכוב נבעה מהטענה שמדובר במכרז היוצא לדרך ערב פרישתו של פרקליט המדינה שי ניצן ואי רצון לכפות על מחליפו משנה חדש. עוד נטען כי המכרז "תפור" לבן ארי ואין בו בחירה אמיתית. אולם הרמיזה הביקורתית העיקרית נובעת מהעובדה שבן ארי היא הפרקליטה המלווה בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו וצפויה אולי להיות התובעת במידה ויוחלט על הגשת כתבי אישום בתיקים.

   

  בן ארי אמורה לפרוש מתפקידה כפרקליטת מיסוי לכלכלה במאי הקרוב. מכיוון שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן מעריכים אותה הם תמכו במינויה כמשנה לפרקליט המדינה.

    

  גורמים בצמרת המשפטית מעריכים שאם תכונן ממשלת אחדות ולא יהיה וטו של ראש הממשלה נתניהו, בן ארי עשויה להתמודד גם על תפקיד פרקליטת המדינה.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים