שתף קטע נבחר

קניה: גופת המיליונר היהודי נמצאה בביוב

טוב כהן (71), איש עסקים יהודי-הולנדי שחי בקניה, נעדר במשך חודשיים עד שגופתו התגלתה בבור הביוב שבביתו. אשתו המקומית נעצרה בחשד שהזמינה את הרצח לאחר שסירב לשנות את צוואתו ולהוריש לה את הונו

הקהילה היהודית-ישראלית הקטנה בניירובי בירת קניה נסערת בימים אלה לאחר שגופתו של איש העסקים המיליונר היהודי־הולנדי טוב כהן (71), שחי בקניה ונעדר בחודשיים האחרונים, נמצאה מוחבאת בביוב בביתו.

 

כהן נעלם לפני כחודשיים, ואשתו הקנייתית טענה שנסע לטיפולים בתאילנד. אלא שלפני שבוע וחצי הייתה התפתחות דרמטית בחקירה, וגופתו נמצאה בבור הביוב שבביתו. על הגופה היו סימני אלימות והמשטרה מעריכה שנרצח באכזריות. אשתו, שרה ווארימו, נעצרה, והמשטרה טוענת שהיא החשודה המרכזית בהזמנת הרצח שלו. היא מכחישה.

 

טוב כהן ()
טוב כהן

על פי החשד, האישה דרשה ממנו לתקן את הצוואה שלו ולהוריש לה את הונו במקום למשפחתו, והזמינה לביתם כנופיית מתנקשים שדרשו ממנו לחתום על צוואה מתוקנת. משסירב, רצחו אותו והחביאו את הגופה בבור הביוב. הצוואה שיצאה לאור חשפה שאת כל הונו הוריש לאחותו, לאחיו ולאחייניו - ולא לאשתו.

 

לאחר עיכובים רבים, נערכה הלווייתו של טוב כהן בבית העלמין היהודי בקניה. את הטהרה, ההלוויה והקבורה היהודית ניהלו יעקב מימון ובית חב''ד קניה בראשות הרב שמוליק נוטיק. ישראלים שחיים בניירובי נשאו את ארונו של טוב, שהיה מוכר ומוערך על ידי הקהילה היהודית והישראלית בקניה. אשתו שרה הובאה להלוויה על ידי שוטרים, והורשתה להספיד את בעלה. היא אמרה שהיא חפה מפשע וטענה שהאחראים לרצח נמצאים בקהל ושבסוף הצדק ייצא לאור.

 

אחרי ההלוויה טענו שרה ועורך דינה כי קרובי משפחתו של כהן לא אומרים את האמת על נסיבות מותו של הבעל. "אני לא מפחדת מאף אחד. טוב לימד אותי לא לקבל לא כתשובה, וגם כאן אני הולכת להיאבק. חלק מאלה שאחראים לרצח נמצאים כאן בינינו בתחפושת של כבשה, אבל ימיהם ספורים".

 

ההיעדרות של כהן, מציאת גופתו והרצח האכזרי נמצאים בראש מהדורות החדשות בקניה, ובהלוויה אפילו השתתפו קרובי משפחתו של הנשיא, אוהורו קניאטה, שהיו מחבריו. כמו כן השתתף נציג שגרירות הולנד בקניה. טוב כהן ביקש שההלוויה שלו תהיה אורתודוקסית, דבר שעורר עניין רב בתקשורת הקנייתית, ושליח חב"ד הרב שמוליק נוטיק שהיה מופקד על הטהרה וההלוויה הסביר לתקשורת על מנהגי הקבורה של היהודים.

 

לאחר ההלוויה האישה שרה הוחזרה למעצר, והמשטרה עצרה בחשד למעורבות ברצח גם אזרח מקומי שהוא בעלה של חברת פרלמנט בקניה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים