שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  שלח לי שקט: הפועל חיפה מנסה להתאושש מהשבוע הסוער

  הפסד בכורה בליגה, בלגן בין חיים סילבס והקפטן שלו ואירוע חריג בין המנכ"ל למאמן נערים במועדון, כולל טענה לדריסה. לא בטוח שהכל רגוע במערכת, אבל הבעלים יואב כץ טוען: "כל השריפות כבר כובו"

  שעות הערב המאוחרת של יום ראשון האחרון. הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ, נוחת מטיסת עסקים פנימית בוושינגטון, משהו שהוא לא נוהג לעשות בשעה שקבוצתו משחקת (בדרך כלל הוא צופה במשחקים).

   

  לטבלת ליגת העל

   

  עם הנחיתה הוצף כץ בהודעות ושיחות טלפון והבין שמשהו לא תקין: "הייתה כמות שיחות והודעות הרבה מעבר לכמות הרגילה אז תיארתי לעצמי ששקט אין לי". מעבר להפסד (2:0) להפועל חדרה שהיה הראשון העונה של קבוצתו, הייתה גם התקרית החמורה הקשורה לקפטן שלו, עדן בן בסט, שלא אהב את החילוף שלו במחצית והוא סינן מילים קשות נגד מאמנו חיים סילבס ובנוסף בעט בחפצים.

   

  אורן שטרלינג, יואב כץ ועדן בן בסט (צילום: עוז מועלם)
  מנסים לחזור לשגרה. אורן שטרלינג, יואב כץ ועדן בן בסט(צילום: עוז מועלם)
   

   

  סילבס, שיחסיו עד אותו רגע עם הקפטן היו מצוינים, הופתע מאוד מהמקרה ולא אהב אותו בכלל בלשון המעטה. ראשי המועדון קיימו עוד באותו הלילה מספר שיחות בנדון ובסיומם הצוות, ההנהלה וכץ החליטו בתמימות דעים שלא לעבור לסדר היום ולטפל בחומרה בעבירת המשמעת של בן בסט.

   

  ההחלטה הראשונה הייתה להשעות אותו מיידית ולהעמידו בפני ועדת משמעת פנימית. רבים במועדון תהו מדוע כץ הפעם לא נהג בסלחנות ונענו בתשובה שהוא נפגע באופן אישי מבן בסט, אותו החזיר למועדון ולכן תמך בהענשה. "הרבה אנשים ושחקנים מהמערכת שיואב היה דואג להם ומתנהג אליהם בכפפות של משי בסוף הפנו לו גב וזאת דוגמה לכך. כנראה שזו הסיבה שהפעם כץ חרג ולא היה סלחן", הסבירו במועדון.

   

  כץ ביקש לשמוע גם את גרסתו של החלוץ ואת השיחה איתו הקפיד להגדיר "פרודוקטיבית" ואמר: "לא אגע באירועי הספציפי הזה, רק אגיד שאירועים כאלה קרו, קורים ויקרו. אני לא חושב שזה סוג של התרופפות משמעת. אין לי טענות לאף אחד. אני סבור שמהמקרה החריג הזה נצא מחוזקים ונקבל שוב את עדן המנהיג ונהנה מיכולותיו במגרש".

   

  מצד הצוות המקצועי הסיפור עבר פחות בהבנה, שם בעיקר סילבס התקשה להירגע: "המאמן עומד בפני השחקנים ורוצה להעביר להם מסר לקראת המחצית השנייה ואז קם שחקן ועשה את מה שעשה. זה חמור", אמר גורם במועדון. "כל מעשה נידון לפי החומרה שלו. העונש ניתן בהסכמת כולם".

   

  עדן בן בסט (צילום: עוז מועלם)
  הביע חרטה על מעשיו. עדן בן בסט(צילום: עוז מועלם)

   

  בסופו של דבר התקיימה ועדת המשמעת בנוכחות ראשי המועדון, נציגיו של בן בסט ונציג מארגון השחקנים, במהלכה בן בסט, כך נמסר מהמועדון, "הביע חרטה על מעשיו והדגיש כי התנהגות כזו אינה מאפיינת אותו ולא תחזור".

   

  בסיום הוחלט להטיל על הקפטן את הקנס המקסימלי המותר על פי תקנון ההתאחדות (20 אחוז מהמשכורת ועד 8,000 שקל), 8,000 שקל, כשבנוסף הוא נדרש להתנצל לפני האימון למחרת בפני הצוות המקצועי והשחקנים ולאחר מכן שב לאימונים.

   

  למרות שמעל פני השטח נראה שהדברים נרגעו בכל הקשור לגזרת סילבס ובן בסט, בפועל הם רחוקים מלהגיע לסיומם. בזמן שבסביבתו של החלוץ הקפידו להגיד שהתנהלותו הייתה בגלל אמוציות ואהבתו למועדון, מן העבר השני אצל המאמן הדברים היו פחות מפויסים. "לפני המקרה עדן היה בן ברית של סילבס . אפשר אפילו להגיד שהוא היה השחקן הכי קרוב והכי נאמן לו עם קרדיט מוגזם, גם במגרש וגם מחוץ למגרש", סיפר גורם בצוות המקצועי. "אחרי המקרה הם לא דיברו, אבל לא הייתי מגדיר את זה כנתק מוחלט. בסופו של דבר הם לא חברים, פשוט לא נתקלו אחד בשני מעבר לאימון. הכל ביניהם הפך לענייני".

   

  הפועל חיפה מול מכבי חיפה (צילום: עוז מועלם)
  "הכל בין סילבס ובן בסט הפך לענייני"(צילום: עוז מועלם)

   

  מקורב של המאמן טען: "אין ספק שהיחסים קשים יותר עכשיו, בעיקר מצד חיים". אותו מקורב לא חסך והוסיף: "הקרדיט שקיבל עדן נגמר. היחס אליו שווה בין שווים".

   

  ואם מישהו תהה אם בן בסט ישחק מחר מול מ.ס אשדוד (18:00), אז על פי מידע מהצוות המקצועי ניתן להבין ש"סביר להניח שלא".

   

  עימות אלים בקריית חיים

  ואם לא די בפרשת בן בסט נאלץ הבוס של הפועל חיפה למנות למחרת את דובר המועדון נועם רגב למ"מ המנכ"ל אורן שטרלינג עד שובו לעבודה. שטרלינג יצא לחופשת מחלה בעקבות אירוע תקיפה שהוגדר כ"אלים וחמור" והתרחש במתחם האימונים בקרית חיים בינו לבין מאמן הנערים, לידן דלויה.

   

  התקרית על פי עדויות של אנשי המועדון לוותה בקללות, אלימות ולטענת מספר גורמים גם בניסיון דריסה של דלויה את שטרלינג. גורמים במועדון טוענים שבידיהם הוכחות מצולמות ומקלטות של כל אותו אירוע חריג שלווה בביקור ניידות משטרה במתחם האימונים. אחריו גם הוגשו תלונות הדדיות, כשבשלב זה המשטרה הורתה לשניים להתרחק זה מזה עד אשר יסתיים הבירור בנושא.

   

  על פי הערכות במועדון, אותו מאמן יקבל זימון לשימוע וצפוי לסיים את תפקידו, כששטרלינג עצמו ישוב במהלך סוף השבוע לתפקידו. מנכ"ל הפועל חיפה סירב להגיב.

   

  אורן שטרלינג (צילום: הפועל חיפה)
  בינתיים הוא נמצא בחופשה בביתו. אורן שטרלינג(צילום: הפועל חיפה)

   

  דלויה אמר: "קרתה סיטואציה לא נעימה שלא מתאימה לאף אחד. לכל אחד יש את האמת שלו, אבל העיקר זה לא להוסיף עוד שמן למדורה אלא לפתור את הבעיות על הצד הטוב ביותר. זה לא משנה מי צודק , צריך להיות חכם בחיים ושנינו לא היינו חכמים לפני מה שהיה, אז לפחות אחרי המקרה ננסה למזער את הנזקים ולהיות חכמים, לפחות מהצד שלי"

   

  על פי גורם במועדון, במערכת מנסים לפייס בין השניים.

   

  "ניצחון על אשדוד והכל יישכח"

  ובצל השבוע הסוער, בחיפה יודעים שהשקט, אפילו אם באופן חלקי, ישוב בכפוף להשגת ניצחון מחר על אשדוד "על מה המהומה? מכבי חיפה שלפני חמישה ימים היו מתים ועכשיו כבר ברבע גמר ליגת האלופות? בית"ר אותו דבר. גם בהפועל חיפה יכול לקרות משהו פעם ב... ננצח את אשדוד והכל יישכח", אמרו במועדון.

   

  סילבס סיכם את השבוע בניסיון להרגיע את המערכת ולשדר עסקים כרגיל: "השבוע היה שבוע משימה רגיל, כלומר ניתוח ענייני של המשחק האחרון מול חדרה, שיקום פיזי ומנטלי, טיפול והתעסקות נקודתית מאוד קצרה בעניין של עדן ומשם בנייה והכנה שתושלם הבוקר באימון המסכם בכל האספקטים של המשחק הקרוב באשדוד במטרה לחזור מנצחים" .

   

  יואב כץ (צילום: אלעד גרשגורן)
  אופטימי כרגיל. כץ(צילום: אלעד גרשגורן)

   

  וכץ בנימה אופטימית סיכם: "השריפות שהתחילו ביום ראשון כובו. ההפסד לחדרה

  לא הוסיף ללחץ. במועדון כדורגל יש המון אמוציות כשמפסידים, ולפעמים האמוציות מתגברות. כשמנצחים יש גם דברים גרועים שלא משתקפים כי כולם באופוריה והדברים החיוביים יותר יוצאים החוצה. צריך לדעת לא להתרגש יותר מדי בניצחונות או בהפסדים. אני מקווה שנסיים את השבוע בחיוך אחרי המשחק באשדוד".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עוז מועלם
  שטרלינג, כץ ובן בסט
  צילום: עוז מועלם
  מומלצים