שתף קטע נבחר

לפני ערב ראש השנה: רבבות יצאו לטבע

כ-50 אלף נופשים בילו סביב הכינרת. עוד כ-90 אלף פקדו את שמורות הטבע והגנים הלאומיים

רבבות ניצלו את מזג האוויר הנעים יחסית וניצלו השבת שלפני החג לבילוי באתרי הטבע. מחדר הבקרה של רשות הכינרת נמסר כי ב-15 חופי איגוד ערים כינרת השקטים בילו היום יותר מ-20 אלף נופשים. חוף שקמים נסגר עקב תפוסה מלאה. סביב האגם נפשו בסך הכול כ-50 אלף איש. כ-90 אלף מטיילים ביקרו היום בשמורות הטבע והגנים הלאומיים ברחבי הארץ.

  

 

מרשות הכינרת נמסר כי צוותי ההצלה, הפיקוח, האכיפה, ההסברה והניקיון ערוכים לקליטת אלפי הנופשים שיגיעו בימי החג. עוד נמסר כי משפחות רבות בחרו לבלות כבר מהיום את סוף השבוע, ויישארו גם לערב ראש השנה והחג בקמפינג בחופי הכינרת. ברשות הכינרת מבקשים מהציבור לרחוץ רק בחופים מוכרזים שבהם קיימים שירותי הצלה, ולשמור על כינרת וחופים נקיים.

 

מרשות הטבע והגנים נמסר כי האתרים הבולטים היו הגנים הלאומיים מצדה, קיסריה וירקון (תל אפק) עם כ-3,000 מטיילים בכל אחד מהם, שמורת עין גדי עם כ-2,600 מטיילים, הגן הלאומי תל אשקלון עם כ-2,100 מטיילים, ושמורת הבניאס והגן הלאומי גן השלושה (הסחנה) עם כ-1,800 מטיילים בכל אחד מהם.

 

 

מתרחצים בחוף בת ים (צילום: מוטי קמחי)
גולשים בחוף בת ים(צילום: מוטי קמחי)

מתרחצים בחוף בת ים (צילום: מוטי קמחי)
מתרחצים בחוף בת ים(צילום: מוטי קמחי)

 מטיילים ב גן הלאומי מבצר נמרוד (צילום: נעמה מנספלד, רשות הטבע והגנים)
מטיילים בגן הלאומי מבצר נמרוד(צילום: נעמה מנספלד, רשות הטבע והגנים)

מטיילים בשמורת הטבע נחל מערות (צילום: מתן כרמל, רשות הטבע והגנים)
מטיילים בשמורת הטבע נחל מערות(צילום: מתן כרמל, רשות הטבע והגנים)

מטיילים נחל חרמון  (צילום: ענת זיסוביץ)
מטיילים באזור הבניאס(צילום: ענת זיסוביץ)

מטיילים נחל חרמון  (צילום: ענת זיסוביץ)
זרימה בבניאס(צילום: ענת זיסוביץ)

מטיילים נחל חרמון  (צילום: ענת זיסוביץ)
מטיילים נחל חרמון (צילום: ענת זיסוביץ)

ברשות הטבע והגנים נערכים למטיילים הרבים שצפויים לטייל בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים במהלך ימי החג של ראש השנה. בין הפעילויות לכל המשפחה שתקיים רשות הטבע והגנים בימים אלו: "עפיפון לראש השנה" במראשה שבגן הלאומי בית גוברין ביום שלישי; "עפים על זה" בגן הלאומי כוכב הירדן בימים שני ושלישי עם הפעלות, הדרכה והצצה לעולמן של הציפורים עם תחילת עונת הנדידה, "עץ המשאלות" בגן הלאומי ירקון (תל אפק) ביום שלישי, סיורים בשמורה החבויה בעיינות צוקים ו"ראש השנה בארמון המלך" בגן הלאומי הרודיון בימים ראשון עד שלישי.

 

אלפים הגיעו למסלולי הליכה בגליל, ביקרו באטרקציות השונות ושטו בסירות וקיאקים בתוואי השיט של קייקי מעין הגושרים, הממוקם בתחילת מסלול החצבני, במים נקיים וצוננים. מהאתר נמסר כי הוא ערוך לקליטת אלפי מטיילים גם לאורך החג, וכי משפחות רבות בחרו לחגוג את ערב החג במתחם הקמפינג ויערכו את ארוחת החג בטבע, במתחם המדשאות הענק לקול המים המפכים של החצבני.

קייקים בחצבאני  (צילום:  קייקים מעיין הגושרים)
קיאקים בחצבאני (צילום: קייקים מעיין הגושרים)

זריחה מאגר נקרות ערבה תיכונה (צילום: דליה מטמון,
זריחה במאגר נקרות בערבה התיכונה(צילום: דליה מטמון, "מטמון בערבה")
 

עגורים ראשונים הגיעו לאגמון החולה (צילום: עינבר שלומית רובין)
עגורים ראשונים הגיעו לאגמון החולה(צילום: עינבר שלומית רובין)

באגמון החולה ובשמורה הסמוכה, כבר ניכרים סימני נדידת הסתיו. באגמון נחתו השבוע העגורים הראשונים, ובשמורה מדווחים על מאות שקנאים שמגיעים מדי ערב, וממשיכים בדרכם דרומה אחרי מנוחת לילה ודיג במי השמורה.

 

התחזית לימי החג מאירה פנים למטיילים. מחברת מטאו-טק נמסר כי הערב יהיה נוח ברוב אזורי הארץ. בהרים ובנגב אף יהיה קריר.

 

אפיק רדוד מעל מזרח הים התיכון גורם למזג אוויר רגיל לעונה. מידות החום החזויות הלילה ומחר: קריית שמונה 33-20, קצרין 30-18, צפת 27-17, טבריה 35-22, נצרת 29-19, חיפה 29-23, תל אביב 29-23, ירושלים 28-17, אשקלון 28-22, עין גדי 35-27, באר שבע 32-19, ערד 30-18, מצפה רמון 28-17 ובאילת 35-25.

 


 

מחר, ערב ראש השנה, יהיה מעונן חלקית עד בהיר עם טמפרטורות רגילות לעונה. בערב החג ישרור מזג אוויר נעים ברוב חלקי הארץ, בהרים ובנגב יהיה קריר. רוח צפון מזרחית עד צפון מערבית תנשב בעוצמה של 15 עד 30 קמ"ש. הים יהיה גלי. גובה הגלים ינוע בין חצי מטר למטר אחד. עומס חום בינוני ישרור במישור החוף, בשפלה ובצפון הנגב. בבקעת הירדן, בים המלח ובערבה ישרור עומס חום כבד. בהרים צפוי עומס חום קל.

 

ביום שני יהיה מעונן חלקית עד בהיר עם טמפרטורות רגילות לעונה. הים התיכון יהיה גלי וגובה הגלים ינוע בין חצי מטר למטר אחד. בשלישי יהיה מעונן חלקית עד בהיר עם טמפרטורות רגילות לעונה וברביעי לא צפוי שינוי של ממש במזג האוויר.

 

לטסים לאירופה: שקע מעל צפון היבשת גורם שם למזג אוויר גשום. בלונדון יהיה גשום בין ראשון לשני ומידות החום ינועו בימים אלו בין 7 מעלות ל-19 לכל היותר. גם בברלין יהיה גשום בשבוע הקרוב. מידות החום ינועו מחר בין 14 ל-16 לכל היותר. גם באמסטרדם יהיה גשום ומידות החום ינועו בין 13 ל-17 מעלות. לעומת זאת, לטסים לאתונה צפוי מזג אוויר בהיר ומידות החום דומות מאוד לאלו שבארץ. גם במדריד יהיה בהיר ומידות החום עשויות להגיע מחר ל-29 מעלות לכל היותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
בילוי בחוף בת ים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים