שתף קטע נבחר

אשתו של החשוד ברצח רנה שנרב ל-ynet: "שברו לו את העצמות"

יום לאחר הדיווח על אשפוזו של סאמר ערביד במצב קשה מאוד לאחר חקירת שב"כ, טענה אשתו בשיחה עם ynet כי הוא עבר מסכת עינויים: "הם הכו אותו וכתוצאה מכך הוא איבד את הכרתו, עינו אותו לפני המעצר ובחקירה"

 

ראש החוליה סאמר ערביד חולית מחבלים מחבל רצחו רצח את רינה רנה שנרב ()
סאמר ערביד

נורה ערביד, אשתו של ראש החוליה שלפי החשד רצחה את רנה שנרב ז"ל בחודש שעבר, מביעה תרעומת בעקבות מעצר בעלה שמאושפז במצב קשה מאוד בבית החולים הדסה הר הצופים לאחר חקירת שירות הביטחון הכללי. "כוחות ישראליים מיוחדים עצרו אותו במקום עבודתו באל-בירה (ליד רמאללה) ביום רביעי שעבר", אמרה ל-ynet אשתו של סאמר ערביד. "הם הכו אותו, שברו את עצמותיו וכתוצאה מכך הוא איבד את הכרתו".

 

מוקדם יותר היום ציין גורם ביטחוני כי מעצרו של ערביד (44) מנע בוודאות פיגועים קשים נוספים. אחרי שערביד אושפז בבית חולים, התברר כי הוא תושאל ב"חקירת צורך", שבה ניתן להפעיל כוח פיזי על מנת למנוע פגיעה נוספת בטווח מיידי מאלה המוגדרים "פצצה מתקתקת".

 

"הוא עבר עינויים מרגע המעצר שלו ועוד טרם תחילת החקירה", סיפרה אשתו של ערביד. "הוא הובל להארכת מעצר בבית משפט יום אחרי מעצרו ולאחר מכן שב לחקירה במגרש הרוסים ועונה קשות ולאחר מכן הוא הובהל לבית החולים הדסה בירושלים".

 

היא הוסיפה כי ישראל מנעה מהמשפחה לבקר את ערביד בבית החולים, אף על פי שברשותם תעודת זהות כחולה. לדברי אשתו של ערביד, ישראל אפשרה רק לעורך דינו לראות אך לא לדבר איתו, אף שהוא אינו יכול לדבר בשל מצבו הרפואי.

 

בשב"כ ציינו אתמול בעקבות אשפוזו של ראש חוליית הרצח כי "במהלך חקירתו של ראש תשתית הטרור שביצעה את פיגוע המטען במעיין עין דני שבו נרצחה רנה שנרב ז"ל, הנחקר דיווח כי אינו חש בטוב. בהתאם לנהלים, הועבר לבדיקות וטיפול רפואי בבית חולים". עוד אמרו בשב"כ כי "חקירת תשתית הטרור עדיין מתנהלת".

 

אחרי האשפוז: עוד פעילים נעצרו

כוחות הביטחון עצרו הלילה במקומות שונים בגדה מערבית פעילים מרכזיים בארגון החזית העממית, שעומד מאחורי רצח הנערה ופציעת אביה הרב איתן שנרב ואחיה דביר. ככל הנראה המעצרים קשורים להודעה על לכידת ארבעת חברי חוליית הרצח והדיווח על אודות אשפוזו של ערביד לאחר החקירה בשב"כ.

 

בחזית העממית אמרו בתגובה למעצרים כי הם לא יחלישו את הנחישות של לוחמיו ולא ישברו את רצונו של העם הפלסטיני. "גישת ההתנגדות שלנו תימשך ותסלים עד לפיצוץ הר הגעש הפלסטיני בפנים של ישראל ושל המתנחלים".

רינה שנרב (באדיבות המשפחה)
רנה שנרב ז"ל(באדיבות המשפחה)

ערביד, בן 44 מרמאללה שנחשב לאחד ממבכירי החזית העממית בגזרת רמאללה, הוביל את הפיגוע. בעבר הוא נעצר בעקבות מעורבותו בפעילות טרור צבאית, בכלל זה פעל תחת ראש הארגון ברמאללה בזמן האינתיפאדה השנייה בסיוע בהכנת מטענים ופיגועים ואף היה מבוקש מספר שנים. ערביד עמד בראש התשתית, הכין את המטען ואף הפעיל אותו ברגע שהבחין במשפחת שנרב מגיעה למעיין.

 

מחבל נוסף שנעצר הוא קסאם ברגותי, בן 25 מהכפר כובר הפעיל בחזית העממית. גם שבלי נעצר בעבר בחשד למעורבות בפעילות טרור. לפי שב"כ, קסאם היה זה שייצר את חומר הנפץ שממנו הורכב המטען, סייע בהרכבתו והיה שותף להפעלתו במעיין.

חוליית המחבלים מהפיגוע בנחל דולב בו נהרגה רנה שנרב ()
ארבעת חברי החוליה שלפי החשד רצחה את שנרב

יחד איתם נעצר יאזן מג'מאס. תושב רמאללה כבן 25 שחבר בארגון הטרור. מג'מאס היה עצור בעבר על מעורבות בפעילות טרור עממי, ובשב"כ ציינו כי הוא היה שותף מלא לתכנון וביצוע הפיגוע בפועל. ניזאם מוחמד, בן 21 מביר זית, נעצר גם הוא במבצע. מחמד פועל במסגרת ארגון הסטודנטים של החזית העממית באוניברסיטת ביר זית.

 

בשב"כ ציינו אמש כי חוליית הטרור תכננה לבצע פיגועים נוספים, בהם פיגועי ירי וחטיפה. בנוסף נמסר כי במהלך החקירה אותר מטען נוסף שהיה ברשות תשתית הטרור, וכוחות הביטחון פוצצו אותו בשטח.

 

במשפחת שנרב בירכו אמש על המעצר ומסרו כי "לכל אורך הדרך היה לנו אמון מלא בכוחות הביטחון, ואנחנו מודים להם על המאמצים האדירים שהושקעו בלכידת הרוצחים".

 

הרב איתן שנרב, אביה של רנה שנפצע בפיגוע, נשא הלילה דברים בבית הכנסת "תפארת אהרון" באירוע סליחות שתוכנן לעילוי נשמתה של בתו, שעות לאחר שפורסם כי נלכדו המחבלים מהחזית העממית. "אנחנו סומכים וסמכנו תמיד על כוחות הביטחון. איך שהם נכנסו אמרנו להם אני ואשתי תודה רבה, הם לא ישנו חודש שלם. ידענו שהם יתפסו את הרוצחים השפלים האלו".

 

שנרב קרא לממשלה "לחזק את הביטחון האישי בכל מקום בארץ ישראל, שמשפחות יוכלו לטייל ובכל מקום שרוצים להרוג אותנו - נבנה עוד יישוב. אנחנו קוראים לעם ישראל לא לפחד, להמשיך לאהוב את עם ישראל וארץ ישראל ולטייל".

 

לסיום אמר הרב: "אנחנו קוראים לעם ישראל לא להתייאש בשום מצב, זה הניצחון הכי גדול שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים