שתף קטע נבחר

איראן: 5 שנות מאסר לאח של רוחאני

אחיו של נשיא איראן, שהורשע בשחיתות, נידון לחמש שנים בכלא. על פי סוכנות הידיעות "פארס", הוא צפוי להחמרה בעונשו בעקבות העמדתו לדין בפרשה נוספת - שפרטיה לא נמסרו

"מניעים פוליטיים". חסן רוחאני ואחיו חוסיין פריידון שנשלח למאסר (צילום: AFP, AP) (צילום: AFP, AP)
"מניעים פוליטיים". חסן רוחאני ואחיו חוסיין פריידון שנשלח למאסר(צילום: AFP, AP)

בית משפט באיראן גזר חמש שנות מאסר על אחיו של הנשיא חסן רוחאני, שהורשע בפרשת שחיתות. כך פורסם היום (שלישי) בסוכנות הידיעות האיראנית "פארס". גזר דינו של האח, חוסיין פריידון, ניתן כבר בחודש מאי - אולם משך המאסר לא צוין.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

תומכיו של נשיא איראן טענו שמאחורי ההרשעה עומדים מניעים פוליטיים. ב"פארס" נכתב עוד כי אחיו של רוחאני צפוי להחמרה בעונשו בעקבות העמדתו לדין בפרשה נוספת - מבלי לפרט על מה מדובר.

 

גורם במערכת המשפט אמר במאי לסוכנות הידיעות IRNA שפריידון הורשע בחלק מהאישומים נגדו וזוכה מאישומים אחרים. הגורם, חמידרזה חוסייני, אמר שאינו מסוגל לספק פרטים על גזר הדין – ושחוסיין רשאי לערער על העונש.

 

איראן לא פירטה על האישומים נגד פריידון ושישה נאשמים נוספים, שמשפטם התחיל בפברואר. פריידון נעצר ב-2017, ובהמשך שוחרר בערבות. לאחר מעצרו דווח שפריידון מקורב לגורמים שעמדו במרכז פרשת משכורות מנופחות. אותה פרשה החלה כשמשכורות של מנהלים בחברת ביטוח ממשלתית דלפו לרשת. ארגון הפיקוח הכללי טען אז שפריידון מעורב בעבירות הכספיות של ניפוח שכר הבכירים.

 

פריידון נחשב ליועץ בכיר לאחיו הנשיא (שנולד בשם חסן פריידון והחליף את שמו בצעירותו). הוא היה דיפלומט בכיר בזמן השיחות עם המעצמות שהובילו להסכם הגרעין ב-2015. בקרב תומכיו של רוחאני המתון אומרים שהשמרנים ששולטים בבית המשפט מנסים להחליש את שלטונו. מערכת המשפט האיראנית הכחישה שבמשפט היו מעורבים מניעים פוליטיים כלשהם.

 

פרשת השחיתות של פריידון פגעה במוניטין של רוחאני. במהלך מערכת הבחירות, שבסופה זכה בקדנצייה שנייה, האשימו אותו יריביו בסיכול העמדה לדין של קרוביו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים