שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החרדים לא מתנגדים לפנות לליברמן לטובת ממשלה צרה
  ראש הממשלה הציע לאנשי "בלוק הימין" הצעה שכללה פנייה יזומה ליו"ר ישראל ביתנו כדי להתגבר על הפלונטר הפוליטי. הרוב תמכו. עוד נקבע שאם נתניהו יחזיר את המנדט לנשיא, ראשי המפלגות יסרבו לכל פגישה עם גנץ. ליברמן: "נגיש הצעה משלנו לליכוד ולכחול לבן"

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע לחברי "בלוק הימין" לפנות ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן - ששלל עד כה כל אפשרות לתמיכה בממשלה שאינה מורכבת מהליכוד ומכחול לבן. נציגי המפלגות החרדיות לא התנגדו לכך.

   

  בפגישה סוכם כי אם מנהיגי מפלגות שיקבלו פניה מיו"ר כחול לבן בני גנץ (אם נתניהו אכן יחזיר את המנדט) - הם יפנו לחברי צוות המשא ומתן של הליכוד, השרים זאב אלקין ויריב לוין, ויסרבו לפגישות עם נציגי גנץ.

    

  יעקב ליצמן בכניסה ללשכתו של בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי)
  יעקב ליצמן בכניסה ללשכתו של בנימין נתניהו הבוקר(צילום: אלכס קולומויסקי)

   

  ליברמן עצמו אמר היום בצהריים במפגש מצומצם עם חברי ישראל ביתנו כי "נראה שגם אם יתקיימו בחירות חדשות, המפה הפוליטית לא תשתנה משמעותית, ולכן חייבים להגיע לפתרון מושכל ולהשאיר את כל השיקולים האישיים והאגו בצד".

   

  ליברמן הוסיף כי אם עד יום כיפור לא תהיה פריצת דרך במו"מ בין כחול לבן לליכוד, ישראל ביתנו תניח הצעה משלה לשתי הסיעות. "בכל מקרה אחרי יום כיפור נכנס למלאכת הרכבת הממשלה בהילוך גבוה". אמר ליברמן. כמו כן, הוא הבהיר שינצל את יום השבעת הכנסת ה-22 מחר למגעים לא פורמליים עם ראשי כחול לבן והליכוד.

   

  יו"ר ש"ס אריה דרעי התייחס ביום שלאחר הבחירות לאפשרות שש"ס תשב עם ליברמן בקואליציה ואמר: "אני לא אמרתי בלי ליברמן. הוא אמר. מי שהלך על הסתה וכותרות אחדות חילונית זה הם. ליברמן עוד פעם עושה תנאים - ביטול חוק המרכולים, לימודי ליבה. ההתנשאות הזאת, אתה תלמד אותנו מה נלמד בבתי ספר? הלוואי שבבתי ספר של המצביעים שלו תהיה קצת דרך ארץ".

    

  עם זאת הוא הוסיף: "שמחתי לשמוע שליברמן שלא פוסל אף אחד פרסונלית. אז ברוך השם שהזיג-זג היום בצד החיובי. הקלפים פתוחים יש הרבה אופציות".

   

  אביגדור ליברמן אריה דרעי (צילום: יאיר שגיא)
  אריה דרעי ואביגדור ליברמן.(צילום: יאיר שגיא)

  נזכיר כי לאחר היוודע תוצאות הבחירות פירט ליברמן את תנאי כניסתו לממשלה, והדגיש שסוגיית חוק הגיוס והאג'נדה המתנגדת לכפייה דתית אינם פתוחים למשא ומתן מצדו: "מה שברור הוא שאנחנו לא נוותר על ביטול חוק המרכולים, לא נוותר על תחבורה ציבורית בשבת ולא על נישואים אזרחיים. אלה תנאי סף, ועד שלא נשמע דברים ברוח הזו - אין לי מה לדבר לא עם גנץ ולא עם נתניהו".

   

  ליברמן הוסיף אז: "אנחנו חוזרים ואומרים - תנאי הסף של כניסה לממשלה הוא לימודי ליבה במסגרת חינוך חרדי. אנחנו נתנה כל תמיכה ממשלתית במסגרת חינוך חרדי אך ורק עם כניסת לימודי ליבה".

   

  "הבלוק יצוק כמו בטון"

  נתניהו נפגש הבוקר כאמור עם ראשי סיעות הימין והחרדים בנוגע לבלוק אפשרי בין הצדדים שיוביל לכינונה של הממשלה הבאה. "בלוק הימין" לא הכריע אם נתניהו צריך להחזיר את המנדט לנשיא, אך מהליכוד נמסר כי נתניהו וחברי צוות המשא ומתן, השרים זאב אלקין ויריב לוין, דיווחו על כישלון המגעים עם כחול לבן לראשי המפלגות.

   

   יעקב ליצמן ובצלאל סמוטריץ' בלחיצת יד בכניסה ללשכתו של בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי)
  יעקב ליצמן ובצלאל סמוטריץ' בלחיצת יד בכניסה ללשכתו של בנימין נתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי)

  "השרים עדכנו שצוות המשא ומתן של כחול לבן ביטל את הפגישה כיוון שלפיד קיפל את גנץ במהלך החג במטרה לגרור את המדינה לבחירות", נמסר מהליכוד. "לפיד לא רוצה רוטציה בין נתניהו לגנץ אלא רק בין גנץ לבינו". עוד צוין כי ראשי המפלגות סיכמו להמשיך לנהל את המו"מ ביחד.

   

   

  יו"ר ימינה איילת שקד הדגישה כי הימין נותר מאוחד וכי הבלוק "יצוק כמו בטון". גם שר החינוך רפי פרץ מסר כי הימין צועד יחד: "אני מתחיל את השנה הזאת עם ציפייה מאוד גדולה לאחדות ושל חיבור השורות. הבלוק יצוק. אין שום מסר יותר חזק מהמסר הזה. חובה עלינו למצוא את הדרך ללכת ביחד". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  ליצמן מגיע לפגישה הבוקר
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים