שתף קטע נבחר

החשוד ברצח רנה שנרב יוחזר לחקירה: "חל שיפור במצבו"

בית המשפט הצבאי קבע כי סאמר ערביד (44), איש החזית העממית החשוד שעמד בראש חוליית המחבלים שביצעה את הפיגוע בדולב ואושפז במצב קשה מאוד - יוחזר לחקירה בשב"כ. בינתיים, הוא יישאר במעצר עד לדיון הבא בעניינו

 

ביג שליש ראש חוליה סאמר ערביד חולית מחבלים מחבל רצחו רצח את רינה רנה שנרב (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל, באדיבות המשפחה )

סאמר ערביד (44), איש החזית העממית החשוד שעמד בראש חוליית המחבלים שרצחה את רנה שנרב (17) בהתנחלות דולב, יוחזר לחקירת שב"כ לאחר שחל שיפור במצבו הרפואי. כך קבע אחר הצהריים (ד') בית המשפט הצבאי. בינתיים, הוא יישאר במעצר עד לדיון הבא בעניינו.

 

 

ערביד אושפז בשבת במצב קשה מאוד בעקבות חקירתו בשירות הביטחון הכללי. הובהל לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים. בשב"כ מסרו בתגובה כי "במהלך חקירתו של ראש תשתית הטרור שביצעה את פיגוע המטען במעיין עין דני שבו נרצחה רנה שנרב ז"ל, הנחקר דיווח כי אינו חש בטוב. בהתאם לנהלים, הועבר לבדיקות וטיפול רפואי בבית חולים".

 

עוד אמרו בשב"כ כי חקירת תשתית הטרור עדיין מתנהלת, "ולא ניתן למסור פרטים נוספים". עם זאת, בשב"כ מציינים כי מדובר במעצר שמנע בוודאות פיגועים קשים נוספים. העובדה הזו מלמדת כי ראש החוליה נחקר בחקירה המכונה "חקירת צורך", שבה ניתן להפעיל כוח פיזי על מנת למנוע פגיעה נוספת בחפים מפשע שעלולה הייתה להתרחש בטווח הזמן המיידי.

 

לפי מקורות בחזית העממית ערביד נעצר ביום רביעי ברמאללה ובשבת הובהל לבית חולים. לטענת המעגל הסובב אותו, הוא פונה לבית החולים בעקבות עינויים שעבר בחקירה שלו.

 

לפי שירות הביטחון הכללי, המחבלים שנעצרו על-ידי לוחמי הימ"מ הם תושבי אזור רמאללה ובנימין שחשודים גם בביצוע פיגועים נוספים בגזרה. לפי החשד, החוליה תכננה גם פיגועים נוספים, בהם פיגועי ירי וחטיפה. גורם ביטחוני אמר כי "מעצר החוליה מנע בוודאות פיגועים קשים נוספים". במשפחת שנרב בירכו אמש על המעצר ומסרו כי "לכל אורך הדרך היה לנו אמון מלא בכוחות הביטחון, ואנחנו מודים להם על המאמצים האדירים שהושקעו בלכידת הרוצחים".

 

ערביד, שנחשב לאחד ממבכירי החזית העממית בגזרת רמאללה, הוביל את הפיגוע. בעבר נעצר בעקבות מעורבותו בפעילות טרור צבאית, בכלל זה פעל תחת ראש הארגון ברמאללה בזמן האינתיפדה השנייה בסיוע בהכנת מטענים ופיגועים ואף היה מבוקש מספר שנים. ערביד עמד בראש התשתית, הכין את המטען ואף הפעיל אותו ברגע שהבחין במשפחת שנרב מגיעה למעיין.

  

מחבל נוסף שנעצר הוא קסאם שבלי, כבן 25 מהכפר כובר הפעיל בחזית העממית. גם שבלי נעצר בעבר בחשד למעורבות בפעילות טרור. לפי שב"כ, קסאם היה זה שייצר את חומר הנפץ שממנו הורכב המטען, סייע בהרכבתו והיה שותף להפעלתו במעיין.

 

יחד איתם נעצר יאזן מג'מאס. תושב רמאללה כבן 25 שחבר בארגון הטרור. מג'מאס היה עצור בעבר על מעורבות בפעילות טרור עממי, ובשב"כ ציינו כי הוא היה שותף מלא לתכנון וביצוע הפיגוע בפועל. נזאם סאמי יוסף אולד מחמד, בן 21 מביר זית, נעצר גם הוא במבצע. מחמד פועל במסגרת ארגון הסטודנטים של החזית העממית באוניברסיטת ביר זית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים