שתף קטע נבחר

עוד צעד לארנק הדיגיטלי: חוק לעידוד תחרות בשוק התשלומים

רשות שוק ההון פרסמה תזכיר חדש של חוק שירותי תשלום שמטרתו לעודד תחרות בתחום. התזכיר כולל בין היתר התייחסות לפעילות של ניהול חשבון באמצעות ארנקים דיגיטליים, הנפקה של אמצעי תשלום וסליקת עסקאות

צעד נוסף בהסדרת תחום השירותים הפיננסיים החוץ בנקאיים: רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון, בראשות משה ברקת, הפיצה אתמול (ד') להערות גורמי הממשלה תזכיר חדש של חוק שירותי תשלום.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

בזק נערכת להשקת ארנק דיגיטלי

האקרים גנבו ביטקוין ביותר מ-40 מיליון דולר מבורסת קריפטו מובילה

בלי סניף, עם זיהוי פנים: כך יראה הבנק שלכם ב-2020

 

התזכיר כולל התייחסות לפעילות של ניהול חשבון תשלום באמצעות ארנקים דיגיטליים, המאפשר העברת תשלומים עבור מוצרים ושירותים; הנפקה של אמצעי תשלום, וכן סליקה של עסקאות תשלום.

ארנק דיגיטלי (צילום: shutterstock)
ארנק דיגיטלי. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)
 

החוק המוצע נועד לעודד את התחרות בתחום בכך שהוא מאפשר לגורמים חוץ בנקאיים בתחום התשלומים להיכנס ולהתפתח לצד השחקנים הבנקאיים הקיימים בשוק. התזכיר כולל לראשונה אפשרות מתן שירותים חוץ בנקאיים בישראל על ידי גופים פיננסיים בינלאומיים וכן מניח את התשתית המשפטית שתאפשר בעתיד לאמץ פעילות תשלומים גם בטכנולוגיות מתקדמות ובאמצעות מטבעות וירטואליים.

 

 

זריקת מרץ לתעשיית הפינטק

ברשות שוק ההון אמרו כי הצעד הזה מהווה זריקת מרץ לפיתוח תעשיית הפינטק המקומית, ולפתיחת השוק לתחרות על ידי שחקנים פיננסיים בינלאומיים לטובת ציבור הצרכנים.

 

משה ברקת, הממונה על שוק ההון, הוסיף: "רשות שוק ההון קיבלה על עצמה את משימות הרישוי, ההסדרה והפיקוח על כלל השירותים הפיננסיים החוץ בנקאיים, ביניהם חברות המעמידות אשראי בהיקפי פעילות ניכרים וחברות פינטק ובלוקצ'יין, שירותי תשלום והשוואת עלויות.

 

"תזכיר החוק הוא צעד חשוב במסגרת היערכותה של רשות שוק ההון לספק רישיונות ולפקח על גופים אלו, באופן שיאפשר קידום ופיתוח שירותים אלו וכן את כניסתם לשוק הישראלי של נותני שירותי תשלום זרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ארנק דיגיטלי. אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים