שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עד מדינה בפרשת חיסולי העולם התחתון: "לא פוגעים בחפים מפשע, דין 'מאבטחים' - מיתה"

  הרוצח שחצה קווים בדרך להפללת חבריו לשעבר בפרשת החיסולים במרכז, סיפר בבית המשפט על התכנון "לפוצץ" אדם סמוך לקבר אביו: "הרעיון היה למלכד את הקבר בכמות גדולה של חומר נפץ וכך למעשה לחסל אותו"

  "סיכמנו שאם חפים מפשע עוברים בטווח המיידי של המכונית - אז אני לא לוחץ (על הכפתור). אנחנו לא פוגעים בחפים מפשע, ה'מאבטחים' אינם חפים מפשע ולכן דינם מיתה". בבית המשפט המחוזי בתל אביב נמשכה בשבוע שעבר עדותו של אחד מעדי המדינה בפרשה 1131, שעוסקת בשורת חיסולים בעולם התחתון באזור המרכז והשפלה.

   

  עד המדינה, רוצח בעצמו, סיפר בין היתר על רעיון שהגה לחסל אדם על ידי מלכוד קבר אביו, ועל מכונית תופת שהייתה אמורה להתפוצץ בעת שנשוא החיסול ביקר אצל אמו.

   

  פרשה 1131 ()
  פרשה 1131

   

  כתב האישום המרכזי, שהגישה פרקליטות מחוז תל אביב לפני יותר משנתיים נגד מעורבים בפרשה, כולל ארבעה מעשי רצח, ניסיונות רצח, החבאת אמצעי לחימה בגן ילדים ועוד. הוא תיאר כיצד חבורה אלימה התפצלה ב-2008 לשתיים.

   

  חלק מהמתפצלים היו בקשר עם ארגון הפשיעה של העבריין יצחק אברג'יל, שהיה מסוכסך באותה העת עם משפחת מוסלי. בכתב האישום נטען כי במסגרת המלחמה בין הצדדים, חוסלו בין 2011 ל-2012 רמי אמירה, ג'ורדן אזולאי, יצחק גפן ושרון "במבה" מזרחי.

   

  בין הנאשמים: העבריין מוטי חסין שמקורב ליצחק אברג'יל, עמית פוגל, יהושע רבי, אופיר ניאמצ'יק, שלומי ניאמצ'יק ושלמה גבריאלי. הנאשמים מכחישים את המיוחס להם, וטוענים כי עד המדינה מפליל אותם כדי להתחמק בעצמו מעמידה לדין.

   

  "השתדלתי לגדל את עצמי" 

  "מעולם לא קראנו לעצמנו ארגון, אבל במשטרה תמיד היו מדברים על ארגון", סיפר עד המדינה בבית המשפט על הקשר שלו עם ארגון אברג'יל. "כשיצא החוק למאבק בארגוני פשיעה, הבנתי שאנחנו כן עונים על ההגדרה. מעבר לזה היינו צוחקים על הדבר הזה, אבל זה היה באוויר, ידענו בדיוק מה אנחנו עושים".

   

  למרות אותו קשר הדוק עם אברג'יל, הדגיש עד המדינה כי הוא פעל באופן עצמאי. "תמיד אמרתי שקוראים לי א.א ולא א. אברג'יל. עם השנים לא קיבלתי הוראות, השתדלתי לגדל את עצמי".

   

  העד סיפר על כך שגויס לפגוע באחים לביא, שלפי המשטרה עומדים לכאורה בראש ארגון פשיעה באזור רחובות והסביבה: "הראו לי ברחובות שכונה של וילות, ושאלו אותי אם אני יכול לצלוף באמצעות רובה עם כוונה טלסקופית. הבעתי נכונות, אבל זה התמוסס איכשהו".

  מוטי חסין בבית משפט המחוזי בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  מוטי חסין(צילום: מוטי קמחי)

  על מוטי חסין, שמרצה במקביל חמש שנות מאסר בגין מעורבותו בפרשה אחרת (512) של חיסולים בעולם התחתון, סיפר עד המדינה: "הוא מבחינתי סוג של ראש חץ. בן אדם חכם מאוד, כריזמטי, סוחף. לאחר המעצר של יצחק אברג'יל הארגון שלו הפך אמורפי, נוצרו כמה תתי קבוצות. חסין היה ראש קבוצה כזו.

   

  "הוא היה משחק לאנשים בראש בצורה של אומנות. את חסין לא ראיתי 'מבצע' לעולם, התחושה הייתה שהוא לא מסוגל לזה. מה שכן, היה לו מוח מאוד חריף, ידע לתכנן ולחשוב אסטרטגית, אבל לא שמעתי שירה במישהו. חסין וניאמצ'יק (שלומי. ג"מ) מתנהלים בחבורות גדולות, פמליה שמאבטחת אותם. בזמן שיצחק היה עצור כיניתי את מוטי כסוג של 'ראש ממשלה' ושלומי ניאמצ'יק היה 'שר ביטחון'. סוג של היררכיה שהייתה קיימת".

   

  על ריב בינו ובין "שותפו לעסקים" יעקב (אקא) שמעון, שמרצה שבע שנות מאסר בעקבות הרשעתו בפרשה, סיפר עד המדינה כי "כמה ימים לפני הניסיון ירי (ניסיון חיסול שממנו עד המדינה ניצל. ג"מ), אקא ביקש ממני 700 אלף שקלים לטובת הייצוג של אברג'יל בפרשה 512. מאוד התרעמתי על עזות הפנים והחוצפה. אמרתי לו שזה לא יקרה".

  יעקב (אקא) שמעון (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  יעקב (אקא) שמעון(צילום: אלכס קולומויסקי)

   

  ינואר 2018: הנאשמים בפרשה בבית המשפט    (צילום: ליהי קרופניק)

  ינואר 2018: הנאשמים בפרשה בבית המשפט    (צילום: ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עד המדינה סיפר גם על ניסיון חיסולו של אביאל וואהל, שלטענת הפרקליטות מקורב לארגון הפשיעה של האחים מוסלי. "זה היה איזשהו רעיון שנרקם במוחי. בעת היותי בבית סוהר, ידענו שאביו של וואהל נפטר והוא היה נוהג לקיים את מנהגי הדת. ההערכה הייתה שבראשי חודש ערבי שבת הוא יגיע לפקוד את קבר אביו. הרעיון היה למלכד את הקבר בכמות גדולה של חומר נפץ ולמעשה לפוצץ כך את וואהל. נסענו לשם, חיפשנו שעה ארוכה את הקבר, ולא מצאנו".

   

  על התכנון להפעיל מכונית תופת נגד וואהל, סיפר עד המדינה כי "נודע לנו שהוא נוהג להגיע בצהריים לבית אמו. תצפתנו על המקום, זיהינו את סידורי אבטחה כבדה, הסתתרנו בשיחים. לאורך כל הדרך עדכנו את מוטי חסין. רציתי לבצע את זה באמצעות הסתערות עם רובים אוטומטיים. מוטי ושלומי ניאמצ'יק דיברו על אפשרות הטמנת מטען בעציצים בבניין מגוריו.

   

  "בשלב מסוים, אינני זוכר אם שלומי לבד או חסין אמרו לי שיש באפשרותם להשיג מכונית תופת רבת עוצמה, שתמזער נזקים מבחינת הסיכון האישי. יישרתי קו, סיכמו שאם חפים מפשע עוברים בטווח המיידי של המכונית אז אני לא לוחץ על (הכפתור. ג"מ). אנחנו לא פוגעים בחפים מפשע. ה'מאבטחים' אינם חפים מפשע, לכן דינם מיתה.

   

  "אני לא ראיתי את המכונית, אבל שלומי דאג לעדכן אותי באופן שוטף לגבי התקדמות העניין, דיבר על משהו בסדר גודל של 15-25 אלף ברגים או אומים, אבל יכול להיות שאני טועה, כדי להעצים את הנזק. בסוף נאמר לי ש'העבודה' מבוטלת בערב הביצוע. היה חשש של מעורב שיש האזנות סתר של המשטרה במכונית והמכונית נתפסה".

   

  "המסכה תיקרע מעל פניו" 

  עו"ד רצון דרחי, סנגורו של חסין, אמר בתגובה: "המדובר בעד מדינה שלא זו בלבד שהודה בכך שרוצץ באמצעות סלע את גולגולתו של אדם אחר ורצח אנשים נוספים, אלא ביצע מאות פשעים ובתמורה לכך ש'הפליל' את חסין והנאשמים הנוספים, זכה לחסינות מוחלטת ומאות אלפי שקלים על חשבון משלם המסים. לא ירחק היום שגם המסכה של עד זה תיקרע מעל פניו, ולאחר שתתברר האמת - הוא ישוב למקום הראוי לו, בית סוהר, עד אחרון ימיו".

   

  את שאר הנאשמים בתיק מייצגים בין היתר עורכי הדין שחר חצרוני, בנצי קבלר, תמיר סננס, גלעד מנשה, אליקה לוין, ניר זנו וזהבה קרן. לטענת הסנגורים, עדי המדינה בתיק משקרים כדי להציל את עורם מעבירות חמורות שביצעו, ולכן מפלילים את הנאשמים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים