שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לפיד הודיע: מוותר על הרוטציה למען אחדות

  לפיד בהודעה דרמטית: אחרי פיצוץ המגעים עם הליכוד, מספר 2 בכחול לבן הודיע כי הוא מוכן לוותר על הרוטציה - בתנאי שתוקם ממשלת אחדות. "יותר חשוב לי שתהיה אחדות בעם. שלא יהיו בחירות". גנץ: "עושים הכול כדי שתקום ממשלת אחדות רחבה ויציבה". משדר מיוחד מפתיחת הכנסת ה-22

  מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד הודיע אחר הצהריים (ה') בישיבת הסיעה כי הוא מוותר על הרוטציה - בתנאי שתוקם ממשלת אחדות. "בשביל ממשלת אחדות אני מוותר על הרוטציה", אמר לפיד. "לא תהיה רוטציה של שלושה אנשים, זה לא רציני, ניהול מדינה זה עניין רציני. הרבה יותר חשוב לי שתהיה אחדות בעם. שלא יהיו בחירות. שהמדינה הזו תתחיל תהליך של ריפוי. של איחוי פצעים. של שינוי סדרי עדיפויות".

   

  לפיד הוסיף כי "אדם אחד עם שלושה כתבי אישום עומד בינינו לבין ממשלת אחדות לאומית. המדינה הזו צריכה ממשלת אחדות בראשות כחול לבן, עם הליכוד, עם ליברמן, עם העבודה. אנחנו לא נשב תחת ראש ממשלה עם כתב חשדות או כתב אישום. לאזרחי מדינת ישראל מגיע יותר. מגיעה להם ממשלת אחדות יציבה, עם ראש ממשלה בלי כתבי אישום. מגיעה להם ממשלה שתעסוק בבריאות וחינוך וביטחון. לא בשוחד, מרמה והפרת אמונים".

   

   ישיבת סיעה כחול לבן (צילום: AFP)
  גנץ ולפיד בישיבת הסיעה(צילום: AFP)

   ישיבת סיעה כחול לבן (צילום: AFP)
  מוותר על הרוטציה. לפיד (צילום: AFP)

   ישיבת סיעה כחול לבן (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   

  לפיד: מוותר על רוטציה למען אחדות    (צילום: גיל יוחנן)

  לפיד: מוותר על רוטציה למען אחדות    (צילום: גיל יוחנן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בפתח ישיבת הסיעה, אמר היו"ר בני גנץ: "אנחנו עושים ונעשה הכול כדי שתקום ממשלת אחדות רחבה ויציבה ולצידה כנסת מתפקדת". גנץ הוסיף כי "מדינת ישראל עסוקה כבר יותר מדי זמן בבחירות. פעמיים נפגשתי עם נתניהו אבל הרושם שלי הוא שבמקום לדאוג לאזרחי המדינה הוא מנסה להוביל אותי למשחק מי אשם".

   

  לדבריו, "יש גורמים שמבקשים כבר עכשיו להביא אותנו לבחירות לכנסת ה-23. זה נראה לכם נורמלי? לא באתי לפוליטיקה כדי לשחק משחקים. הדבר הנכון והטוב הוא שראש הממשלה יעסוק באזרחי המדינה ולא בכתבי האישום שלו.

   

  "יש על מה לדבר", הוסיף יו"ר כחול לבן. "יש קווי יסוד שעליהם אפשר להקים ממשלת אחדות ש-80% מאזרחי המדינה מסכימים עליה. זאת הזדמנות להקים ממשלת אחדות ולא ממשלת חסינות". גנץ פנה לנתניהו ואמר: "לא רוצה לראות אותך בכלא, אבל אל תתבצר בתפקידך. אני מאחל לך שטיעוניך בשימוע יתקבלו או שתצא זכאי".

   

  משה יעלון אמר כי "הבחירות שנכפו עלינו היו תקלה אחת יותר מדי". לדבריו, "זו לא העת לשיקולים פוליטיים אישיים קצרי טווח, זה הזמן לאחדות, לממשלת אחדות שתבטא את רצון רוב הציבור. כחול לבן והליכוד כציר מרכזי, תוך צירוף מפלגות נוספות שיקבלו את קווי היסוד שנסכם עליהם". 

  בני גנץ יאיר לפיד ישיבת סיעה כחול לבן (צילום: עמית שאבי)
  (צילום: עמית שאבי)

  בני גנץ יאיר לפיד (צילום: עמית שאבי)
  (צילום: עמית שאבי)

  רשימת כחול לבן הוקמה ב-21 בפברואר השנה, יום לפני המועד האחרון להגשת הרשימות לבחירות בחודש אפריל. כחול לבן נוסדה מאיחוד של יש עתיד בראשות לפיד עם שתי מפלגות חדשות - חוסן לישראל של גנץ ותל"ם של יעלון.

   

  בבחירות 2019 מועד א' זכתה כחול לבן ב-35 מנדטים, אבל למרות ההישג המרשים ונאום הניצחון שנשא גנץ באותו הלילה (לאחר מדגם חדשות 12 שהראה יתרון גדול על הליכוד), היא לא הייתה קרובה ל-61 הממליצים הדרושים. רשימת כחול לבן לבחירות הנוכחיות הייתה זהה לזו של הבחירות הקודמות, ללא שום שינוי.

   

  גנץ: יש קווי יסוד להקמת ממשלת אחדות    (צילום: בראל אפרים )

  גנץ: יש קווי יסוד להקמת ממשלת אחדות    (צילום: בראל אפרים )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  היום נפגש יו"ר כחול לבן בני גנץ עם יושבי ראש העבודה-גשר, ח"כ עמיר פרץ וח"כ אורלי לוי. במסגרת הפגישה מסר גנץ לפרץ ולוי עדכון אודות המאמצים להקמת ממשלה. השלושה סיכמו להמשיך בשותפות ולעמוד בקשר.

   

  הבוקר נועד ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו בירושלים עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לראשונה מאז הבחירות, אחרי פיצוץ המשא ומתן עם כחול לבן. נתניהו הציע לו להצטרף לממשלה, ליברמן סירב.

   

  מהליכוד נמסר בתום הפגישה כי "בפגישה ראש הממשלה נתניהו הציע לליברמן להצטרף לממשלה מהר ככל האפשר כדי לתרום בכך להקמתה של ממשלת אחדות זו. בפגישה לא הושגה פריצת דרך. ראש הממשלה נתניהו יעדכן את ראשי בלוק המחנה הלאומי בפגישה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים