שתף קטע נבחר

ההפגנות במגזר הערבי נמשכות: "נזעק עד שיהיו תוצאות"

אחרי שאלפים הפגינו אתמול בעקבות גל הרציחות במגזר הערבי, המשיכו ההפגנות היום בכמה מוקדים שונים ברחבי הארץ. במקביל, הודיעה ועדת המעקב של ערביי ישראל על כמה צעדי מחאה ובהם הקמת מאהל מחאה מול משרדי הממשלה ושביתת רעב. "יהיו עוד הרבה צעדים"

 

 

מאות בני אדם הפגינו אחר הצהריים (שבת) בכמה יישובים ערבים ברחבי הארץ בעקבות גל הרציחות במגזר הערבי. מפגינים חסמו לזמן קצר את כביש 444 בין צומת טירה לבין כוכב יאיר, וקראו להמשיך במאבק ולעצור חשודים בעבירות נשק. עוד קודם לכן, בשעות הבוקר התקיימו הפגנות גם בדיר חנא ובכפר כנא שבצפון.

 

באום אל-פחם הפגינו כמה נשים סמוך לתחנת המשטרה. אחת מהן אמרה: "ההפגנות לא הסתיימו. יהיו עוד הרבה צעדים שיובילו אותנו לנקודה הנכונה עד שהירי יפסיק. גם כך לא ישנים בלילה בגלל הירי. צריכים לנצל את המאבק כי רוצים ביטחון".

 

הפגנות בכביש 444 ליד טירה ()
ההפגנה ליד העיר טירה

הפגנות בדיר חנא ()
הפגנה בדיר חנא שבצפון, בצהריים

הפגנות בדיר חנא ()

סאמי מסארוה, פעיל חברתי מטייבה, אמר: "עלינו להיות חזקים ולא להתייחס לכל אדם שמנסה להכשיל את ההפגנות. נמשיך להשמיע את הזעקה שלנו עד שנראה תוצאות בשטח. אם לא נמשיך, הרוצחים ימשיכו לרצוח אותנו. אלו פושעים שלא מעניין אותם את מי ירצחו".

 

במקביל, הודיעה ועדת המעקב של ערביי ישראל על המשך המאבק לאורך כל חודש אוקטובר. ביום חמישי בשבוע הקרוב צפויה לצאת שיירת רכבים מהיישוב מג'ד אל-כרום שבגליל למשרדי הממשלה בירושלים, וביום שלישי שלאחר מכן תתקיים הפגנה ליד מטה המשטרה בנצרת.

 

ב-21 בחודש תתקיים הפגנה ליד תחנת המשטרה ברמלה וב-27 בחודש יוקם מאהל מחאה מול משרדי הממשלה. הנהגת הציבור הערבי צפויה להכריז באותו יום על שביתת רעב למשך שלושה ימים.

 

גם אתמול יצאו אלפי בני אדם להפגין בצמתים וביישובים ברחבי הארץ בעקבות גל הרציחות ותקריות האלימות במגזר. במסגרת ההפגנות נחסמו כמה כבישים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים