שתף קטע נבחר

מאסר עולם לאריתראי שרצח צעיר בבר בקריית גת

זרסנאי היילמיקאל רצח את חיים (דני) איצ'ו לפני שנתיים בעקבות ויכוח על רקע המוזיקה שהושמעה בבר. בנוסף, הוא יפצה את משפחתו של המנוח ב-258 אלף שקלים. אחותו של הקורבן בירכה על ההחלטה: "הצדק נעשה"

דנירל חיים איצ'ו ז
ויכוח על מוזיקה. חיים איצ'ו ז"ל

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (יום א') מאסר עולם וחצי שנת מאסר נוספת על זרסנאי היילמיקאל, אזרח אריתריאה בן 27, בגין רצח חיים (דני) איצ'ו (31) בתגרה בקריית גת בשנת 2017. בנוסף נגזר עליו לפצות את משפחתו של איצ'ו בסכום של 258 אלף שקלים.

 

אחותו של הנרצח, סמדר אהרון, אמרה שגזר הדין הוא בבחינת סגירת מעגל עבור המשפחה: "דני שלנו, הצדק נעשה, אך למרות זאת כל כך קשה לנו. הכאב פשוט אינו מרפה. אני חושבת על הרגע שמצאתי את עצמי יולדת את האחיין שכל כך חיכית לו, יום לאחר השבעה שלך".

 

הרצח התרחש באפריל 2017 בעקבות ויכוח שהתפתח בין הנאשם לבין המנוח ב"בר קפה" בקריית גת, על רקע המוזיקה שהושמעה במקום. היילמיקאל שתה במקום יחד עם חברו ועם איצ'ו, שהיה מכר של אותו חבר. בשלב מסוים החל וויכוח על המוזיקה, ובעקבותיו עזב היילמיקאל את הבר לביתו כדי להצטייד בסכין. הוא שב למקום ובין השניים פרצה קטטה שבמהלכה דקר היילמיקאל את איצ'ו למוות.

 

לפי כתב האישום, השניים צעקו ודחפו זה את זה, כאשר החבר המשותף מנסה להפרידם. בשלב זה היילמיקאל הוציא את הסכין ודקר את איצ'ו שמונה פעמים, כאשר שתי דקירות פגעו בליבו.

 

"המנוח יצא לבילוי שגרתי בפאב הנמצא בקרבת ביתו. הוא לא הכיר את הנאשם, לא פגש בו לפני כן מעולם", אמרה נציגת הפרקליטות עו"ד טל אדיר כהן בטיעונים לעונש.

 

עו"ד אדיר כהן ציינה כי לאחר שדקר את המנוח, נמלט הנאשם מהמקום ולא ניסה לסייע לו. סניגורו של הנאשם ביקש שלא יוטלו עליו פיצויים שכן הוא נמצא במעמד של פליט ואין לו רכוש או משפחה. "הוא הסתנן לישראל ועבד בעבודה שבקושי הספיקה למחייתו", ציין הסניגור. "גם אם ירצה לא יוכל לשלם, גם לא חלק קטן מהפיצוי".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים