שתף קטע נבחר

"ניסה להצטרף לדעאש - אך ויתר כי לא ידע איך להוציא דרכון"

צעיר מתל שבע נאשם כי החליט לנסוע לסוריה ולהצטרף לארגון הטרור, אך כשהבין שכדי להוציא דרכון יזדקק לעזרת דוברי עברית - ויתר. לפי החשד התאמן בהטלת חומרי נפץ על יעדים מדומים, ולבש מדים הדומים לאלה של פעילי דעאש באופן יומיומי

נפץ (צילום: דוברות המשטרה)
המדים שרכש (צילום: דוברות המשטרה)

כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד בילאל אבו רקייק, תושב תל שבע בן 20, שלפי החשד ניסה להצטרף לארגון הטרור דאעש בסוריה ולייצר חומר נפץ. לפי כתב האישום החליט אבו רקייק להצטרף לארגון ולנסוע לסוריה משום שתמך באידאולוגיה שלו, אך כשהבין כי יזדקק לעזרת דוברי עברית כדי להוציא דרכון, ויתר על המשך התהליך.

 

במטרה להזדהות עם דאעש, נהג לשמוע שירים המשבחים את את הארגון, ורכש באינטרנט מדי צבא הדומים לאלה של פעילי דאעש שאותם לבש באופן יומיומי. הוא אף כתב על כפפות האימון שלו את המשפט "מוחמד רסול אללה" ('אלוהים שליח מוחמד') שהוא סמל של דאעש. אבו רקייק הצטלם עם המדים ופרסם את התמונות בפייסבוק. 


מהמשטרה נמסר כי בחיפוש בביתו של אבו רקייק אותרו פריטי לבוש רבים המזוהים עם ארגון הטרור, משקפות, אקדחי כדוריות, אפוד, ברכיות, ורחפן איתו עפ"י החשד התאמן בהטלת "חומרי נפץ" על יעדים מדומים.

נפץ (צילום: דוברות המשטרה)
כפפות עם כיתובי דאעש(צילום: דוברות המשטרה)

נפץ (צילום: דוברות המשטרה)
כלי הנשק שאותרו בביתו(צילום: דוברות המשטרה)

 

"לא הבין איך להעביר כסף"

בכתב האישום צוין כי "בהמשך להחלטתו להצטרף לדאעש, ולצורך הוצאת תוכניתו אל הפועל, הנאשם איתר אתר אינטרנט המפרט את תנאי ההצטרפות לדאעש, אשר כללו בין היתר הוצאת דרכון לשם יציאה מישראל, ועיין בהם".

 

מכתב האישום עולה כי אבו רקייק הבין כאמור כי לא יוכל למלא אחר חלק מהתנאים, שכן לא יוכל להגיש בקשה לדרכון ולקבלו ללא סיוע של אנשים נוספים, דוברי עברית, ועל כן לא המשיך בתהליך ההצטרפות.

 

בנוסף לכך, בכתב האישום צוין כי  "במהלך התקופה הרלוונטית הנאשם החליט לתרום כספים לדאעש ולצורך כך איתר אתר אינטרנט, באמצעותו סבר כי ניתן לעשות זאת. הנאשם לא הצליח להבין כיצד ניתן להעביר את הכסף באמצעות האתר לדאעש ועל כן לא המשיך בתהליך".

 

במטרה לממן את נסיעתו לסוריה, תכנן הנאשם בין היתר ליצור חומר נפץ ולמכור אותו לאחרים. כדי לעשות זאת, הוא נכנס הנאשם לאתרים שונים באינטרנט, חיפש מידע אודות ייצור פצצות וחומרי נפץ, צפה בסרטונים המתארים את הליך הייצור של חומרי נפץ ובהמשך רכש בקבוק מי חמצן, חומצת מלח ונייר כסף וניסה לייצר בביתו חומר נפץ. 

 

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של נסיון לחברות בארגון טרור, ניסיון למתן שירות או העמדת אמצעים לארגון טרור וניסיון לעבירות נשק (ייצור). הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
רכש מדים ולבש אותם באופן יומיומי
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים