שתף קטע נבחר

נחשף שכר הבחירות של יועצי נתניהו מהליכוד

מעל 80 אלף שקל למנכ"ל התנועה, יותר מ־60 אלף ליועצי התקשורת וקרוב ל־50 אלף לרל"שית: נחשף שכרם של בכירי המפלגה בתלוש המשכורת של ספטמבר. הליכוד בתגובה: "הסכומים מתייחסים לתקופת הבחירות"

קרוב למיליון שקלים — זהו השכר הכולל ששילמה תנועת הליכוד בתלושי המשכורת של חודש ספטמבר ל־45 עובדי המפלגה במצודת זאב בתל־אביב. רובם אמנם הרוויחו שכר ממוצע, ואילו הבכירים, ביניהם גם מקורבי ראש הממשלה ובני משפחתו, השתכרו בעלות שכר שהתקרבה ל־100 אלף שקלים בתמורה לעבודתם בחודש הבחירות.

מערך ההסברה של הליכוד (צילום: יואב דודקביץ', תומריקו, אביבי חופי, זאב זמיר)
(צילום: יואב דודקביץ', תומריקו, אביבי חופי, זאב זמיר)
 

 

ממסמך פנימי של הליכוד שהגיע לידי "ידיעות אחרונות" עולה כי העובדים במצודת זאב הנחשבים למקורביו ונאמניו של נתניהו קיבלו את השכר הגבוה ביותר בתלוש עבור ספטמבר.

 

בראש הרשימה: מנכ"ל הליכוד צורי סיסו, הנחשב מקורב מאוד לבני הזוג נתניהו. הוא השתכר 83,204 שקלים, כשעלות שכרו הגיעה לכ־99 אלף שקלים. אחריו בתור היו יועצי התקשורת והדוברים של הקמפיין. יועץ התקשורת יונתן אוריך קיבל 66,902 שקלים (עלות שכרו כ־77 אלף שקלים), יועץ הניו־מדיה טופז לוק השתכר 65,040 שקלים (עלות שכרו כ־71 אלף שקלים), ושרון דרטבה, גם הוא פעיל במחלקת הדוברות של הליכוד, הרוויח 71,049 שקלים (עלות שכרו הגיעה ל־82 אלף שקלים).

 

גם מנהלי הלשכה, אנשי האמון המקורבים לנתניהו, השתכרו היטב. מנהלת הלשכה של נתניהו בליכוד, חני בליוויס, המקורבת מאוד גם לשרה נתניהו, קיבלה 47,030 שקלים (עלות שכרה כ־57 אלף שקלים), בעוד עוזריו של מנכ"ל הליכוד השתכרו כל אחד עשרות אלפי שקלים. כך, למשל, הרוויח עוזר המנכ"ל, עופר חמו, 52,601 שקלים, ואילו העוזרת שרה קרטס השתכרה 37,799 שקלים עבור ספטמבר. אריק הורוביץ, עובד במחלקת החשבונות, הרוויח 63,344 שקלים, ואילו אירית וגן ממחלקת המחשב קיבלה 44,844 שקלים.

 

מתנועת הליכוד נמסר בתגובה: "הסכומים מתייחסים לעבודה בתקופת הבחירות ואינם נכונים". לטענתם, מדובר בטיוטה וחלק מהסכומים שונו. אחד מהבכירים במפלגה, ששכרו נחשף כאן, הסביר את גובה השכר החריג בשל תקופת קמפיין הבחירות האינטנסיבי.

 

גורם בליכוד סיפר כי נתניהו מעדיף לשלם את שכרם של עובדיו הנאמנים דווקא באמצעות קופת הליכוד — כדי שיוכל לשלם להם שכר גבוה החורג מהמגבלות הקיימות על שכר עובדי ציבור. "ברגע שאתה עובד מפלגה ולא מדינה, אין הגבלה על השכר שאתה יכול לשלם לעובדים שלך", הסביר. "אם אתה רוצה לשלם משכורות גבוהות לעובדים, אתה יכול להעסיקם באמצעות המפלגה ולשלם להם שכר עתק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים