שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "המאהבת של ג'ונסון": רומן? זה לא עניינכם. דיברנו פילוסופיה
  ר"מ בריטניה הסתבך עקב דיווחים שג'ניפר ארקורי, יזמית טכנולוגיה שניהלה איתו רומן – קיבלה בסיועו כספים ממשלתיים ושולבה במשלחות לניו יורק וישראל בלי לעמוד בקריטריונים. בריאיון ראשון סירבה לומר אם היו יחסים אינטימיים: "דיברנו על וולטר ושייקספיר. לא אתן לכם נשק נגדי"

  אשת העסקים האמריקנית ג'ניפר ארקורי, שמצאה עצמה בלב פרשה שבה מסובך כעת ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, התראיינה הבוקר (יום ב') לערוץ הטלוויזיה הבריטי ITV לראשונה מאז התפוצצות הפרשה, וסירבה שוב ושוב לאשר או להכחיש את הדיווחים שלפיהם ניהלה איתו רומן. נגד ג'ונסון נטען כי כשהיה ראש העיר לונדון סייע לפחות לחֶברה אחת של ארקורי לקבל מימון מכספים ממשלתיים – ודאג לשלבה במשלחות עסקים לחו"ל אף שלא עמדה בקריטריונים.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון יזמית טכנולוגיה ג'ניפר ארקורי טענות ל קשרים לא הולמים (צילום: AFP)
  ארקורי וג'ונסון. "לא קיבלתי ממנו יחס מועדף"(צילום: AFP)

  בריאיון ל-ITV אמרה ארקורי כי רקמה עם ג'ונסון, שהיה ראש העיר לונדון בשנים 2016-2008, קשר סביב אהבתם המשותפת לספרות קלאסית, וכי הם דיברו על הפילוסוף הצרפתי וולטר וחלקו אהבה לוויליאם שייקספיר.

   

  כשנשאלה שוב ושוב אם ניהלה רומן או יחסים אינטימיים עם ג'ונסון, היא התחמקה או הצהירה בפירוש על סירובה להשיב: "אני באמת לא הולכת לענות על השאלה הזו", אמרה. "זה לחלוטין לא עניינו של אף אחד אילו חיים פרטיים היו או לא היו לנו. וחשוב מזה, בוריס מעולם לא נתן לי יחס מועדף, מעולם לא ביקשתי ממנו טובה, והוא מעולם לא כתב לי מכתב המלצה".

   

  ג'ונסון קיבל לפני כשבוע וחצי הודעה על החלטת הרשויות לבדוק את הטענות שלפיהן כשכיהן כראש העיר סייע לקדם באופן בלתי חוקי את ענייניה של ארקורי, יזמית טכנולוגיה בת 34 שהייתה בעבר דוגמנית. בבריטניה דיווחו כי היא עצמה העידה בעבר בשיחות עם חבריה שהיא שוכבת עם ג'ונסון, בן 55 כיום.

  ג'ונסון בביקורו בתל-אביב ב-2015 (צילום: עיריית תל אביב) (צילום: עיריית תל אביב)
  ג'ונסון בביקורו בתל-אביב ב-2015(צילום: עיריית תל אביב)

  העיתון "סנדיי טיימס" דיווח כי בסיועו של ג'ונסון קיבלה חברת Innotech של ארקורי 11,500 פאונד (14 אלף דולר) מסוכנות London & Partners, סוכנות ראש העיר לקידום לונדון ולשיווקה בעולם. לפי הטענות, היא קיבלה את הכסף עבור שני אירועים, ב-2013 וב-2014. דווח גם כי עזר לה להשיג עוד 100 אלף פאונד במענקים ממשלתיים. נטען כי ג'ונסון לא הצהיר על קשריו עמה.

   

  עוד דווח כי לארקורי הותר להיות חלק ממשלחות כלכליות שיצאו ב-2014 וב-2015 לסינגפור, לניו יורק, למלזיה ולישראל, אף שבקשות שלה להיות חלק מהמשלחות הללו נדחו תחילה משום שלא עמדה בקריטריונים. נטען כי ג'ונסון ואנשיו התערבו למענה והצליחו לשנות את ההחלטה, כך שתוכל לקחת חלק בנסיעות. אם ייקבע שיש מקום לחקירה פלילית מלאה נגד ג'ונסון, היא עשויה להוביל להאשמתו בפלילים, ואם יורשע בעבירה בכל הנוגע להעברת הכספים, עשוי להיגזר עליו עונש מאסר. הוא מכחיש בתוקף כי נהג שלא כשורה.

   

  נשמר בטלפון כ"אלכס הגדול"

  בריאיון הבוקר סיפרה ארקורי כי אחרי שנרקם ביניהם הקשר סביב האהבה לספרות היא וג'ונסון החלו לשלוח הודעות טקסט זה לזה, והוא החל לבקר אותה במשרדה בדירתה בלונדון – לפעמים בדרכו הביתה. היא סיפרה שבטלפון שלה שמרה את מספרו של ג'ונסון – ששמו הראשון הרשמי הוא "אלכסנדר" – תחת השם "אלכס הגדול". "הוא ביקר אותי במשרד משהו כמו חמש, אולי 10 פעמים. בכלל לא חשבתי שזה מוזר".

   

  כשנשאלה שוב על טבע היחסים בין השניים אמרה: "כיוון שהתקשורת עשתה לי החפצה שכזו והתייחסה אליי כאל דוגמנית לשעבר ורקדנית על עמוד, אני ממש לא הולכת להשיב על השאלה הזו. אני לא הולכת להכניס את עצמי למצב שבו תוכלו להשתמש בתשובה שלי כנשק נגדי". על השאלה אם אהבה את ג'ונסון ענתה: "אכפת לי ממנו מאוד כידיד, ויש לנו קשר הדוק מאוד. אני רוצה שיהיה לו טוב ושהוא יהיה מאושר".

   

  בריאיון הדגישה ארקורי כי ההישגים שלה כיזמית טכנולוגיה לא נרשמו בעזרת ג'ונסון ואין לו שום קשר אליהם. כשנשאלה אם דנה עם ג'ונסון בכספים שקיבלה השיבה: "חד-משמעית לא. אתם חושבים שהייתי מבזבזת את הזמן שלו כדי לדבר על זה?".

  ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון (צילום: EPA)
  טענות להטרדה מינית. ג'ונסון: "פוגעים בי בגלל הברקזיט"(צילום: EPA)

  לפני שבוע וחצי נאלץ ג'ונסון להכחיש גם טענות נגדו להטרדה מינית לפני 20 שנה. העיתונאית שרלוט אדוארדס טענה ב"סנדיי טיימס" כי בארוחת צהריים ב-1999, כשהייתה עורכת המגזין The Spectator, ג'ונסון מישש אותה: "מתחת לשולחן הרגשתי את היד שלו על הירך שלי. הוא לחץ אותה". לדבריה אחרי הארוחה סיפרה לאישה אחרת, שישבה אף היא בשולחן, על שאירע, וזו השיבה לה שג'ונסון חפן גם אותה.

   

  ג'ונסון מצדו הכחיש את הדברים: "אני חושב שמה שהציבור רוצה לשמוע הוא מה אנחנו עושים בשבילו, בשביל המדינה ובשביל ההשקעות באופן שיאחד את ארצנו". לטענתו, יש מי שמנסים לפגוע בו כדי לסכל את כוונתו להוציא את בריטניה מהאיחוד האירופי בכל מחיר – גם בלי הסכם עם האיחוד האירופי. אחרי ההכחשה כתבה אדוארס בטוויטר: "אם ראש הממשלה אינו זוכר את האירוע, אז אין ספק שיש לי זיכרון טוב משלו".

   

  ג'ונסון נמצא כיום במערכת יחסים עם קרי סימונדס בת ה-31. הצהובונים בבריטניה עוסקים זה שנים ביחסיו הסוערים עם נשים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  ארקורי וג'ונסון. "לא חשבתי שזה מוזר"
  צילום: AFP
  מומלצים