שתף קטע נבחר

חדש בשדרות: הודעות חירום קוליות לעיוורים

עיריית שדרות מאפשרת לבעלי "טלפונים כשרים" החסומים ל-SMS ולעיוורים לקבל שיחות קוליות שבהן ישמעו את ההודעות - בשגרה ובחירום

העירייה הכי קרובה לעזה מאפשרת לעיוורים לקבל הודעות קוליות: בזמן שהתושבים בשדרות יקבלו הודעות SMS עם המידע הרלוונטי, תושבים שירשמו לשירות החדש יקבלו שיחת טלפון ובה הודעה קולית.

 

 

האגף לשירות התושב בשדרות אמון על מוקד מידע ושירות לתושב העירוני (106), אשר מוציא הודעות כתובות לתושבים לטלפונים הסלולריים, ובהן מידע אינפורמטיבי רלוונטי לעתים לרחוב או שכונה מסוימים ולעתים לכלל העיר. ההודעות יוצאות הן בשגרה, כמו סגירת כביש בשל עבודות או פסטיבל, והן בחירום - אז יוצאות הודעות מצילות חיים, כמו הנחיות התגוננות, הנחיה להישאר במרחבים מוגנים, טלפונים חיוניים וכו'.

 

ראש העיר אלון דוידי אמר: "מתוך חשיבה על כל האוכלוסיות, ומתוך ההבנה שההודעות הכתובות חשובות לשיפור השירות לתושב ולעיתים אף מצילות חיים, השיקה העירייה שירות הודעות קוליות הנותנות מענה לאוכלוסיות שאינן יכולות לקבל הודעות כתובות, כגון עיוורים וכן חרדים בעלי טלפון כשר החסום להודעות. השירות יינתן כך שבמקום הודעה כתובה, התושב יקבל צלצול טלפון וכשיענה ישמע את ההודעה מוקלטת".

 

בימים אלה מחלקת העירייה דפי הסבר בבתי הכנסת עבור בעלי הטלפונים הכשרים ומבטיחה להפיץ את המידע גם לאוכלוסיית העיוורים בעיר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
הטלפון יצלצל במקום SMS
צילום: shutterstock
מומלצים