שתף קטע נבחר

קבלן שביצע עבודות ניקיון חסם הכניסה לחוף בנתניה

הקבלן, שביצע עבודה עבור החברה לשירותי איכות הסביבה, הציב בטונדות על החול - שמנעו מהמתרחצים להיכנס לחלק מהחוף

 

 

 

חוצפה ישראלית: המשרד להגנת הסביבה הוציא התראה לחברה לשירותי איכות הסביבה, לאחר שהקבלן מטעמה הציב את בטונדות בטון ללא אישור בחוף בנתניה. הבטונדות גבלו במצוק החוף ממזרח והגיעו עד קו המים במערב.

 

החסימה בחוף (צילום: המשרד להגנת הסביבה)
החסימה בחוף(צילום: המשרד להגנת הסביבה)

החוף לאחר הסרת החסימה (צילום: המשרד להגנת הסביבה)
החוף לאחר הסרת החסימה(צילום: המשרד להגנת הסביבה)

 

הקבלן, שביצע עבודות פסולות באזור, טען כי הציב את הבטונדות ללא היתר כדי להגן על הציבור מפני הסכנות שבשטח העבודה שלו, וסירב לפנות את המחסום. זאת, במקום להציב גדר שתמנע את הכניסה לאתר העבודות בלבד.

 

רני עמיר, מנהל היחידה להארצית להגנת הסביבה הימית הוציא התראה ובה ציין כי הצבת סוללות הבטון פוגעת בזכות הציבור למעבר חופשי וגורמת פגיעה בסביבה החופית. בין היתר, בגין פגיעה בזרימה הטבעית של החול ומי הים.

 

מנהל היחידה התריע שעל הקבלן להשיב את המצב בחוף לקדמותו, "קרי, חוף ים נקי מכל סוללות בטון, בולדרים או פסולת אחרת תוך שמירת מעבר חופשי מלא לכל החוף".

 

העונש המרבי על עבירה של חוק שמירת הסביבה החופית יכול להגיע לקנס בגובה 452 אלף שקלים, וכן קנס של 22,600 שקלים על כל יום שבו נמשכת העבירה. אם תאגיד ביצע את העבירה הקנס קופץ ל-808 אלף שקלים.

 

אנשי החברה לשירותי איכות סביבה הוזמנו לשימוע בחודש נובמבר הקרוב במשרדי המשרד להגנת הסביבה, אך בינתיים המפגע הוסר - רק לאחר שהתקבלה ההתרעה וההזמנה לשימוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: המשרד להגנת הסביבה
החסימה בחוף הים
צילום: המשרד להגנת הסביבה
מומלצים