שתף קטע נבחר

מבחני בטיחות: ב.מ.וו הצטיינה, פיז'ו וגי'פ אכזבו

ארגון הבטיחות האירופאי EuroNCAP פרסם תוצאות של סבב מבחני ריסוק חדש, בהשתתפות שני דגמים של ב.מ.וו, אחד של פיז'ו ואחד של ג'יפ

בפעם השישית מתחילת השנה מפרסם ה-EuroNCAP, ארגון הבטיחות האירופאי המבצע מבחני ריסוק למכוניות חדשות, תוצאות של סבב דגמים אשר עברו תחת ידיו. הפעם היו אלה ארבעה דגמים בלבד, שניים מתוצרת ב.מ.וו, אחת מבית פיז'ו ואחת של מותג ג'יפ.

 

 

הדור השלישי והחדש של ב.מ.וו סדרה 1, אשר צפוי להגיע לכבישי ישראל תוך שבועות ספורים, זכה בציון מושלם של 5 כוכבי בטיחות. בסעיפי המשנה רשמה הב.מ.וו הכי קומפקטית ציונים נאים - גם אם לא שוברי שיאים - של 83% בהגנה על נוסעים מבוגרים, 87% בהגנה על ילדים, 76% בהגנה על הולכי רגל בעת פגיעה חזיתית ו-72% בסעיף מערכות בטיחות תקניות. בארגון הבטיחות טורחים להבהיר כי הציון בסעיף ההגנה על נוסעים מבוגרים איננו אופטימלי, והסיבה לכך הוא דירוג "טוב" בלבד אותו מספקים המושבים הקדמיים בפגיעות מסוג "צליפת שוט".

 

ב.מ.וו סדרה 3 מבחן ריסוק ()
 

ב.מ.וו סדרה 3 העדכנית, שכבר נמכרת אצלנו מסר חודשים, זכתה אף היא בציון המירבי של 5 כוכבים. במקרה זה דואגים אנשי הארגון  לציין כי ה-3 השיגה את הציונים הטובים ביותר בקטגוריית המשפחתיות הגדולות שנבחנו בשנתיים האחרונות. בסעיפי המשנה זכתה ה-3 בציון גבוה במיוחד של 97% בהגנה על מבוגרים, 87% בהגנה על ילדים, 87% בהגנה על הולכי רגל ו-76% בסעיף מערכות הבטיחות.

 

ב.מ.וו סדרה 3 מבחן ריסוק ()

פיז'ו 208 החדשה איכזבה מעט כאשר הסתפקה ב-4 כוכבי בטיחות בלבד, בעיקר כאשר משווים את ציון 5 הכוכבים בו זכתה בדור הקודם במבחן שנערך ב-2012 - אם כי תחת תקן משמעותית פחות מחמיר. בסעיפי המשנה השיגה ה-208 ציון טוב מאוד של 91% בהגנה על מבוגרים וציון גבוה של 86% בהגנה על ילדים, אך בהגנה על הולכי רגל השיגה 56% בלבד, לצד 71% בסעיף מערכות הבטיחות.

 

פיז'ו 208 מבחן ריסוק ()

בארגון הבטיחות ציינו כי ה-208 הייתה משיגה 5 כוכבים אילו בסעיף ההגנה על הולכי רגל הייתה זוכה לציון גבוה יותר. הסיבה לציון הנמוך: פגיעת הולכי הרגל במסגרת השמשה הקדמית. עוד צויין כי מערכת בלימת החירום האוטונומית שמבוססת על מצלמה בגרסאות הבסיס, ואינה מזהה רוכבי אופניים וגם סעיף זה השפיע על ציון מערכות הבטיחות, אם כי יש לזכור שהיצרנית מציעה גם מערכת מבוססת רדאר עם יכולות זיהוי משופרת, שלא נבדקה במסגרת מבחן הבטיחות האמור.

 

ג'יפ צ'ירוקי מבחן ריסוק ()

הדגם האחרון שנבחן הוא ג'יפ צ'ירוקי שזכה לציוןן עוד ב-2013 אך עבר מתיחת פנים. וכמו במקרה של ה-208, בניגוד ל-5 כוכבים שהשיג אז, הפעם הוא נאלץ להסתפק ב-4 כוכבים בלבד. שוב, יש לזכור כי התקן כיום מחמיר הרבה יותר מבעבר. בסעיפי המשנה השיג הצ'ירוקי ציון של 80% בהגנה על מבוגרים, 78% בהגנה על ילדים, 56% בהגנה על הולכי רגל ו-69% בסעיף מערכות הבטיחות.

 

הכותב חבר מערכת iCar

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים