שתף קטע נבחר

שקט של הלם בהאלה

הקרת המנומנמת הפכה אתמול בצהריים ל-trending. עוד מעט התיאור שלה יתחלף ל"העיר הזאת שהיה בה את הפיגוע ביום כיפור". ומי יזכור את שני הנרצחים שלא היו קשורים לשום אג'נדה? | ישראלי שגר בהאלה כותב למחרת הפיגוע האנטישמי

יום לפני הפיגוע מישהו שכח או נטש שפן ברכבת הקלה שבהאלה. ידעתי על החדשה המרעישה הזו דרך עמוד הפייסבוק du bist halle שהוא מקור המידע היחיד שיש לי בנוגע לאירועים שקורים בעיר. הפוסט המדובר על השפן זכה ל-266 לייקים עצובים ו-82 שיתופים. ידיעה מרגשת פחות מזו היתה על קו הרכבת החדש והמוזל שנפתח בין ברלין להאלה. וחוץ מזה? ובכן, הכל כרגיל. וכרגיל זה אומר ששקט - ביטחונית ומעשית. שקט. הכל שקט. גם הרחוב הראשי שקט. גם מרכז העיר שקט. גם השעון שמצלצל פה כל שעה עושה את זה, איכשהו, בשקט יחסי.

אזור בית הכנסת בו אירע הפיגוע בגרמניה (צילום: עודד טרטמן)
הפרחים מחוץ לבית הכנסת(צילום: עודד טרטמן)

אזור בית הכנסת בו אירע הפיגוע בגרמניה (צילום: עודד טרטמן)
העיר בימים אפורים ורגילים(צילום: עודד טרטמן)

אזור בית הכנסת בו אירע הפיגוע בגרמניה (צילום: עודד טרטמן)
(צילום: עודד טרטמן)

עד לפני כמה שעות כשהייתי צריך להסביר על העיר שאני נמצא בה, אמרתי שהתיאור הכי טוב שלה זה שהיא נמצאת שעה מברלין ברכבת: אין פה מה לעשות בעיר. כלום. בטריפ אדווייזור האטרקציה הראשונה היא מוזיאון הביטלס. הסניף היחיד של מקדונלדס נמצא בכניסה לתחנת הרכבת שיוצאת מהעיר.

 

האלה שקטה. וכך גם ההתנהלות של האנשים בה. שקטים ומנומסים. 45 דקות אחרי היריות ירדתי למטה. אני נמצא 200 מטר מאיזור האירוע ולמעט הסגר משטרתי, האווירה ברובע פאולוס פירטר נשארה זהה למה שהיה כאן לפני. שקט. אומנם שקט שמהול בפחד אבל ממש לא פאניקה - שקט של הלם.

 

השוטרים עומדים בשקט. האנשים הסקרנים עומדים בשקט ומנסים לצלם מרחוק מה שקרה. שקט. את העדכונים השוטפים לגבי מה שקורה בעיר קיבלתי מחשבון הטוויטר של המשטרה הגרמנית. תנועת הרכבות הופסקה, הכניסה והיציאה לאיזור הייתה מוגבלת מאוד וגם אימון הקרוספיט שכל כך רציתי להגיע אליו בוטל. אנחנו מתורגלים בשגרה כזאת. בארץ החדשות המתפרצות היו עוסקות בבית החדש של אביבית בר זוהר.

 

אזור בית הכנסת בו אירע הפיגוע בגרמניה (צילום: עודד טרטמן)
(צילום: עודד טרטמן)
 
אזור בית הכנסת בו אירע הפיגוע בגרמניה (צילום: עודד טרטמן)
בקרוב העניין יעבור הלאה(צילום: עודד טרטמן)

 

בוקר אחרי, למעט ניידות משטרה שהקיפו את האיזור וכמה פרחים שהונחו מחוץ לבית הכנסת, הכול נשאר אותו הדבר. מחוץ לרכבת הקלה עמדה מורה ועשתה תרגילים כושר לילדים כדי שיתחממו. אנשים מסתובבים עם הכלבים בחוץ ובאופן אירוני, דווקא היום לעומת שאר השבוע, השמש זרחה והגשם הפסיק.

 

הקרת המנומנמת שאנחנו חיים בה בחודשים האחרונים הפכה אתמול בצהריים ל-trending. כמו כל נושא חם, גם הוא בדרך להתקרר. אלו הם הרגעים האחרונים שבהם מישהו מכם יקשר את השם "האלה" לעיר בגרמניה ולא לאיזה פיהוק אבוד על מפת אירופה. עוד מעט התיאור שלה יתחלף ל"העיר הזאת שהיה בה את הפיגוע ביום כיפור". הערך שלה בוויקיפדיה יתעדכן לרעה, התוצאות בגוגל ימרקרו אותה כעוד יעד עם אנטישמיות מתפתחת. ואת שני הנרצחים שלא היו קשורים לשום אג'נדה? אותם ישכחו הכי מהר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עודד טרטמן
מחסום משטרה ליד בית הכנסת
צילום: עודד טרטמן
מומלצים