שתף קטע נבחר

ראשי המשותפת נפגשו עם ארדן: היישובים יתוגברו ב-600 שוטרים

בפגישה בין ראשי הרשימה המשותפת לשר לביטחון פנים וצמרת המשטרה ברקע אירועי האלימות בחברה הערבית הוחלט לתגבר את היישובים במאות שוטרים ולהעביר את תיק ארגוני הפשיעה ללהב 433. בימים הקרובים תתקיים פגישה נוספת. מוקדם יותר: מאות השתתפו בשיירת רכבים לירושלים והפגינו מול משרד רה"מ

 

 

ראשי הרשימה המשותפת נפגשו אחר הצהריים (יום ה') עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן וצמרת המשטרה, ברקע המחאה במגזר הערבי בעקבות האלימות הגוברת. במהלך הפגישה החליטו הצדדים לתגבר את היישובים הערביים ב-600 שוטרים, להתקין בהם מצלמות אבטחה וכן להעביר את תיקי ארגוני הפשיעה במגזר ליחידת להב 433. הצדדים קבעו עוד להיפגש בימים הקרובים כדי לגבש את התוכנית.

הרשימה המשותפת בדרך לפגישה עם גלעד ארדן ()
ראשי המשותפת בדרכם לפגישה עם ארדן
 

 

בתום הפגישה אמר יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, כי "הייתה ישיבה חשובה, עם כמה היבטים חשובים, אבל הדרישה העיקרית שלנו היא החלטת ממשלה ותכנית מערכתית למיגור האלימות והפשיעה בקרב האזרחים הערבים. טרם קיבלנו החלטה, המגעים יימשכו אבל בעיקר המאבק יימשך".

 

 

משעות הבוקר השתתפו מאות בשיירת מחאה שיצאה ממג'ד אל-כרום לירושלים, ובדרכה שיבשה את התנועה בכביש 6 ובכבישים נוספים בדרך. עם הגעתם לירושלים, עשרות הפגינו מחוץ למשרד ראש הממשלה במחאה על אזלת היד בטיפול באלימות בחברה הערבית. בין המפגינים היו גם בני משפחות שאיבדו את יקיריהם בגל האלימות האחרון. המפגינים דרשו בין היתר את התפטרותו של השר ארדן.

 

השיירה והעומסים, הבוקר בכביש 6:

 

 

שיירת הרכבים של מפגיני המגזר הערבי ממג'ד אל-כרום בדרכה לירושלים ()

אחמד טיבי חוסם כביש ניצני עוז שיירה שיירת רכבים המגזר הערבי מגזר ערבי נגד אלימות רציחות ()

שיירת הרכבים של מפגיני המגזר הערבי ממג'ד אל-כרום בדרכה לירושלים ()
שיירת הרכבים של מפגיני המגזר הערבי ממג'ד אל-כרום בדרכה לירושלים

שיירת הרכבים של מפגיני המגזר הערבי ממג'ד אל-כרום בדרכה לירושלים ()
שיירת הרכבים של מפגיני המגזר הערבי ממג'ד אל-כרום בדרכה לירושלים

שיירת הרכבים של מפגיני המגזר הערבי ממג'ד אל-כרום בדרכה לירושלים ()

מחאה בירושלים נגד אלימות במגזר הערבי ()
כתב ynet חסן שעלאן וחברו פאדי כטיב משתתפים בשיירה נגד האלימות

מתחילת השנה גבתה האלימות בחברה הערבית 73 קורבנות. כאמור, בבוקר יצאה שיירת כלי רכב מכפר מג'ד אל-כרום, ועלתה על כביש 6 בדרך למשרדי הממשלה בירושלים. כמה מהמוחים עצרו עם כלי הרכב באזור מחלף ניצני עוז בכביש 6 וחסמו אותו לנסיעה.

 

את השיירה ארגנה ועדת המעקב של האוכלוסייה הערבית בראשות חבר הכנסת לשעבר מוחמד ברכה. היא יצאה ב-7:30 ואליה חברו כלי רכב נוספים מהמשולש הדרומי והמרכז. סמוך לשעה 16:00 הגיעו המפגינים אל ירושלים, לפגישה עם השר לביטחון פנים.

 

לקראת הפגישה עם ארדן, אמר יו"ר הרשימה ח"כ איימן עודה: "ניכנס לפגישה עם צמרת המשטרה כאשר הדרישות הצודקות של האוכלוסייה הערבית ועשרות אלפי המפגינים מאחורינו. אנחנו דורשים שיעוגנו בחוק עונשי מאסר וקנסות כבדים על כל אזרח שמחזיק בנשק לא חוקי ולהעמיד לדין את ראשי כנופיות הפשע".

פורסם לראשונה 10/10/2019 16:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראשי הרשימה המשותפת בדרכם לפגישה
מומלצים