שתף קטע נבחר

חשמל בכפות ידיו: הכוחות של אורי גלר

הוא אחד מאייקוני התרבות הישראלית הגדולים מזה יותר מ-40 שנה, והדהים את כולם עם כיפוף כפיות, עצירת שעונים מרחוק וקריאת מחשבות- האם ניתן לראות את יכולותיו המיוחדות של אורי גלר בכפות הידיים? לאונרדו דניאל בוחן את הנושא

אורי גלר הוא אחד מאייקוני התרבות הישראלית הגדולים מזה יותר מ-40 שנה. בתחילת דרכו הוא הדהים אומות שלמות עם כיפוף הכפיות, עצירת השעונים מרחוק וקריאת המחשבות.

 

היו רבים שחשדו שמדובר בלא יותר משרלטן שמבצע תרגילי קוסמות בעזרת זריזות ידיים וטריקים זולים, אך יכולותיו הפרפסיכולוגיות הוכחו ונבדקו מדעית על ידי סוכנות הביון האמריקאית ה-C.I.A וצוותים של חוקרים בלתי תלויים. יש אומרים שגם המוסד הישראלי נעזר בשירותיו של אורי גלר (לפי פרסומים זרים). עם השנים התברר שישנם דברים בגו, ושיש לאורי גלר יכולות שניתן להגדירן כעל טבעיות.

 

האם ניתן יהיה לגלות על פי כפות ידיו של אורי גלר את הסודות הקשורים ליכולותיו האל טבעיות? נבדוק זאת בעזרת כירולוגיה אבחונית -

 

בערב יום כיפור האחרון פרסם אורי גלר בעמוד הפייסבוק שלו ברכה לעוקבים אחריו, ובאותו פוסט צילם את עצמו ואת כף ידו השמאלית. בצילום ניתן לראות מרכיבים רבים שקשורים ליכולותיו ולאישיותו של אורי בכף ידו, מה שאפשר לשלוח אליו אבחון על בסיס התמונה עם בקשה לפרסם את הדברים.  מספר דקות לאחר מכן, גלר השיב בחיוב ואישר לפרסם  את הדברים והרי הם לפניכם:

כף ידו של אורי גלר (צילום מתוך עמוד הפייסבוק של אורי גלר)
כף ידו של אורי גלר(צילום מתוך עמוד הפייסבוק של אורי גלר)
 

הסודות שכתובים בכף ידו של אורי גלר

1. אינטואיציה על טבעית – יש לגלר סימן מובהק לאנשים שהם בעלי יכולות מיוחדות כמו מתקשרים, מדיומים, פותרי חלומות ובעלי יכולות מעבר לטבע. זהו קו האינטואיציה (ראה ציור). מאוד נדיר למצוא קו כזה בידיים ועל אחת כמה וכמה קו ברור, חזק ושלם כפי שהוא מופיע בידו של גלר. קו כזה מלמד על יכולת תקשורית, כמו מדיום ויכולות לקלוט מידע מעבר למימד שלנו. קו אינטואיציה כל כך ברור הוא הוכחה לאדם שאכן ניחן ביכולות מיוחדות.

 

2. הצלחה ומימוש – מתחת לזרת יש לגלר סימן שנראה כמו צורה של דג. זה סימן נדיר מאוד והוא מלמד לפי הכירולוגיה המסורתית, על מימוש, שמחה והצלחה בתחום שמוגדר על ידי המיקום בו נמצא הסימן. במקרה זה, בו הסימן מופיע מתחת לזרת, מדובר בהצלחה בתחום הקשור לתת המודע, לתקשורת ולהצלחה העסקית.

 

3. מרגיש ילד קטן - אבל לא הכל היו ורדים ושושנים בחייו של גלר. הזרת הנמוכה שלו מלמדת שהוא היה צריך להתבגר מאוד מהר ולקבל על עצמו אחריות מגיל צעיר במקום ליהנות מהיותו ילד קטן. בכירולוגיה הפסיכו-דיאגנוסטית זרת נמוכה מלמדת על סינדרום שנקרא "עצירה בהתפתחות הרגשית". זה אומר שהאדם בהיותו ילד לא חווה את מלוא תשומת הלב והחופש לגדול כמו ילד וסבל מחסך רגשי מסוים. בהיותו מבוגר הוא חי את החסך הזה ומחפש את האהבה, תשומת הלב והיחס, ממש כאילו היה ילד קטן. מבחוץ הוא יכול להסתיר זאת, אבל מי שמכיר טוב אדם עם זרת נמוכה, יודע שהוא בפנים ממש כמו ילד קטן.

 

4. יודע מה הוא רוצה ורוצה שכולם יעריכו – הקמיצה היא האצבע הכי דומיננטית בכף ידו של גלר. הקמיצה היא האצבע של הזהות התפקודית. הווה אומר, היכולת של האדם להזדהות עם עשייתו, המקצוע שלו, ולדעת מי הוא ומה הוא רוצה להשיג בחיים. כאשר הקמיצה חזקה כמו בתמונה, האדם מודע לכיוון המקצועי שלו, הוא זקוק להכרה והערכה, ורוצה לבטא את היצירתיות שבו. ישנם הרבה סינדרומים שקשורים לקמיצה כאשר היא נמוכה, עקומה או דקה, אבל אצל גלר היא חזקה ואיתנה, דבר המחזק את הרצון שלו להצליח.

 

5. קו חיים מאפשר לו לתרגם חלום למציאות – קו החיים הוא אחד הקווים החשובים ביותר לפי מדע הכירולוגיה כי הוא מלמד על הרמה האנרגטית של האדם, המשמעת שלו לבצע ולהוציא לפועל רעיונות, היכולת שלו לפרש מציאות בצורה נכונה, יכולת ההכלה והנתינה של האדם והחיבור עם המשפחה. כאשר קו החיים רחב וסגור כמו במקרה של אורי גלר, ניתן לומר עליו שיש לו בריאות טובה, יכולת לפרש את המציאות שסביבו בצורה נכונה, משמעת לדבוק במטרותיו, ויכולת להביע חמלה כלפי הזולת, וכן הקירבה שהוא מרגיש אל משפחתו.

 

6. גורל שנבנה בהתמדה והעצמה – קו הגורל של אורי גלר, שגם נקרא קו הקריירה, מתחיל כמעט בשורש כ היד וממשיך מעלה ללא הפרעה לכיוון אצבע האמה. קו הגורל מדבר על יציבות של אדם בדרכו ודבקות במטרותיו. קיימת הלימה מאוד גבוהה בין מצבו הכלכלי הטוב של האדם לבין קו גורל ישר וארוך. אצל אורי גלר ניתן לומר שקו הגורל שלו מלמד שמגיל צעיר אורי התחיל לבנות את הקריירה שלו באדיקות, התמדה והצלחה. הצלחה גם שהניבה לו רווחים כלכליים גדולים.

 

7. ראש יצירתי וגם אנליטי, חשיבה עצמאית וממוקדת – קו הראש מדבר על הדרך בה אנחנו חושבים, על היכולת האינטלקטואלית שלנו ועל הפרעות אפשריות ביכולת הלמידה והריכוז. אצל גלר קו הראש הוא ברור וחזק , ללא הפרעות החל מגיל 20, קו שמתעקל מעט כלפי מטה ומתחיל במנותק מקו החיים. כל זה מלמד אותנו שיש לו יכולת לחשיבה עצמאית, קצת אימפולסיבי. הוא יצא לעצמאות בגיל צעיר ולא מפחד לקחת סיכונים. החשיבה שלו ממוקדת, יצירתית עם יכולת אנליטית טובה.

 

8. מוחצן ועצמאי בשטח - כאשר גלר פותח את היד, האגודל שלו עושה זווית של 90 מעלות עם האצבע המורה. הדבר מלמד על אדם מוחצן, עצמאי, שיודע לעמוד בזכות עצמו, ללא צורך באישורים מהסביבה, מלבד הצורך לקבל הכרה וחיזוקים על עשייתו.

 

בברכת שנה מעולה, של הישגים והגשמה.

 

 

לאונרדו דניאל – מומחה לכירולוגיה אבחונית ופסיכו דיאגנוסטית, מחבר הספר Mastering Change

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מתוך עמוד הפייסבוק של אורי גלר
אורי גלר
צילום מתוך עמוד הפייסבוק של אורי גלר
צילום: דני בכר
לאונרדו דניאל
צילום: דני בכר
מומלצים