שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מינויי ראשי ועדות משנה לוועדת החוץ והביטחון

  היו"ר החדש גבי אשכנזי החל בהליך מינוי ראשי ועדות משנה. שניים כבר הוכרזו - בראש ועדת המשנה למודיעין יעמוד אשכנזי (כחול לבן) בעצמו, ובראש ועדת המשנה לענייני מוכנות הצבא יעמוד ח"כ אבי דיכטר (ליכוד). בכוונת אשכנזי להמשיך את כהונתו של גדעון סער (ליכוד) כראש ועדת המשנה למדיניות חוץ והסברה. סער: אין חריג, עמדתי בראש הוועדה גם בכנסת הקודמת

  גדעון סער (צילום: רז גרוס)
  יקבל את ראשות ועדת המשנה? גדעון סער(צילום: רז גרוס)

  היום  (ה') אישרה ועדת החוץ והביטחון של הכנסת בראשות רב-אלוף במיל׳ גבי אשכנזי את מינויו גם כראש ועדת המשנה "למודיעין ושירותים חשאיים" ואת מינויו של ח"כ אבי דיכטר כראש ועדת המשנה "לנושאי מוכנות וביטחון שוטף". למעשה דיכטר ואשכנזי מבצעים חילופי תפקיד הדדיים: קודם לכן שימש דיכטר יו"ר ועדת החוץ והביטחון וראש ועדת המשנה למודיעין, ואילו אשכנזי עמד בראש ועדת המשנה לנושאי מוכנות. כעת כאמור הם ביצעו "הצרחה".

   

  כמון כן נודע כי ח"כ אשכנזי כבר "סימן" את מקצת ראשי ועדות המשנה הנוספים אותם הוא מתכוון למנות. בראש ועדת המשנה למוכנות העורף יעמוד כל הידוע ח"כ עמיר פרץ (יו"ר רשימת העבודה-גשר) ובראש הועדת המשנה למדיניות חוץ והסברה יעמוד גדעון סער (ליכוד).

   

  חברי ועדת המשנה לענייני מודיעין ושירותים חשאיים – הנחשבת לחשובה וליוקרתית שבועדות המשנה – יהיו, לבד מן היו"ר גבי אשכנזי: חברי הכנסת בוגי יעלון ויאיר לפיד (כחול לבן), אבי דיכטר ויואב קיש (הליכוד) ויואב בן צור (ש"ס). בעד המינויים החדשים הצביעו כל חברי ועדת ובטחון למעט ח"כ שרן השכל (הליכוד) שלא השתתפה בהצבעה תוך דרישה שבכל הועדות תהיינה גם חברות כנסת, וח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) שהתנגד.

   

  גבי אשכנזי באולפן אולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
  יוביל את המהלך. אשכנזי(צילום: אבי מועלם)

  על הטענה שנשמעה כאילו מינויו החוזר של סער לראשות ועדת המשנה נועד להכשיר את הקרקע לקראת שיתוף פעולה עם מי שעתידים לתפוס את מקומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אם וכאשר יפנה את מקומו, אמר גדעון סער: "אין כל חריג בהצבתי בראשות ועדת המשנה הזמנית ליחסי החוץ. עמדתי בראשה גם בכנסת הקודמת. הרכבי ועדות המשנה סוכמו כמקובל בין נציגי המפלגות - דיכטר ואשכנזי. רק היום מונה דיכטר (הליכוד) לראשות ועדת משנה לכוננות".

   

  נכון לעכשיו המגעים בין כחול לבן לליכוד להרכבת ממשלת אחדות, נמצאים במבוי סתום ולא נראה כי מסתמן פיתרון כלשהו. בימים האחרונים לא התנהל משא ומתן בין הצדדים, ולפי ההערכות ראש הממשלה נתניהו יחזיר בהקדם את המנדט להרכבת הממשלה לנשיא המדינה ראובן ריבלין, לאחר שמרכז הליכוד אישר אמש כי נתניהו הוא המועמד היחיד להוביל את המפלגה .

   

  לכינוס המרכז שהתקיים הערב הגיעו מאות אחדות בלבד מכלל אלפי חברי המרכז, ואלה אישרו הצעה שקובעת כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא המועמד

  היחיד מטעם המפלגה להרכבת ממשלה בכנסת הנוכחית. "הצהרת הנאמנות" הזו של חברי המרכז הועלתה כחלופה לפריימריז בזק ששקל נתניהו, במטרה לסכל אפשרות של הקמת ממשלת אחדות עם מועמד אחר מטעם הליכוד - רעיון שעליו ויתר בסופו של דבר, קרוב לודאי בעקבות תגובת בזק קצרה בטוויטר של ח"כ גדעון סער שצייץ: "אני מוכן". יום למחרת נמסר מהליכוד כי הוחלט שלא יהיו פריימריז, אלא כינוס מרכז המפלגה שהתקיים כאמור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רז גרוס
  יעמוד בראשות ועדת המשנה? גדעון סער
  צילום: רז גרוס
  מומלצים