שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חברות התחבורה הציבורית סופגות קיצוץ ומאיימות

  רגע לפני החג וללא התראה מוקדמת: משרד האוצר מקזז מיליוני שקלים מהתשלום לחברות התחבורה הציבורית שמאיימות בתגובה כי יצמצמו השירותים לנוסעים

  המדינה נגד חברות התחבורה הציבורית הפרטיות, רגע לפני החג. חברות התחבורה הציבורית עודכנו על-ידי החשב הכללי של משרד האוצר כי יקוזזו כ-20% מהתשלומים המוענקים להן מדי חודש בשל הפעלת קווים, סכום המתבטא במיליוני שקלים. עוד הובהר לחברות כי בעתיד עשויים הסכומים לקטון אף יותר. לדברי החברות, ההחלטה הועברה ללא כל התראה ועשויה להכניס את החברות לבעיה תקציבית חמורה, העלולה להוביל לצמצום משמעותי ומיידי בשירות שהן מספקות.

   

  מצב תחנות אוטובוס בחורף ברחבי הארץ (צילום: רועי עידן)
  חברות התחבורה הציבורית - נצמצם שירות(צילום: רועי עידן)

   

  במכתב חריף ששיגר פורום חברות התחבורה הציבורית הפרטיות, המאגד תחתיו את כל חברות התחבורה הציבורית הפרטיות (אפיקים, קווים, מטרופולין, סופרבוס,

  נתיב אקספרס, אגד תעבורה, דן בדרום, דן בצפון ודן ב"ש), נכתב: "הוראה והחלטה שכזו, ככל שאכן התקבלה, מעבר להיותה לטעמנו בלתי חוקית, מהווה הפרה בוטה ויסודית של הסכמי ההפעלה עליהם חתומה הממשלה, על כל המשתמע מכך. אין זה מתקבל על הדעת, כי ממשלת ישראל תפר ברגל גסה הסכמים עליהם היא חתומה.

   

  "קיצוץ בסכומי התמורה המגיעים לחברות, בייחוד כשהוא כה משמעותי, מעמיד את כל חברות התח"צ בפני שוקת שבורה של ממש, וצפוי להכניסן לסחרור כלכלי-מימוני, ולהסב להן נזקים כספיים עצומים, אשר לא יכול להיות חולק כי המדינה תהא אחראית לכך".

   

  עוד הוסיפו כי "בנסיבות המתאימות, רשאי נותן שירותים שאינו מקבל את מלוא התמורה בגין השירותים שניתנו על ידיו להימנע או לצמצם את היקף השירותים שהוא ממשיך להעניק למזמין השירותים. בהתאם, אותן חברות שלא יהיה בידן האפשרות להעניק את שירותי התח"צ כסדרן, יהיו רשאיות לצמצם באופן מיידי (החל מחגי תשרי) את היקפי השירות, באופן שעלות הפעלתו תהלום את היקפי התשלומים הצפויים על-ידי הממשלה".

   


  פורסם לראשונה 10/10/2019 21:37

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות עמותת אור ירוק
  תחבורה ציבורית - תצומצם?
  באדיבות עמותת אור ירוק
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים