שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  אסטרואיד עלול לפגוע בכדור הארץ ב-2084
  בסוכנות החלל האירופית אמרו כי הסיכוי שהאסטרואיד 2019 SU3, שאורכו כ-15 מטרים, יפגע בכדור הארץ הוא 1 ל-152

  מה אתם עושים ב-16 בספטמבר 2084? סוכנות החלל האירופית הוסיפה השבוע אסטרואיד נוסף לרשימת האסטרואידים העלולים לפגוע בכדור הארץ. מדובר באסטרואיד 2019 SU3, שאורכו כ-15 מטרים והוא מדורג במקום הרביעי ברשימת האסטרואידים העלולים לפגוע בכוכב הלכת שלנו.

   

  הדמיה (הדמיה: shutterstock)
  הדמיה(הדמיה: shutterstock)

   

  לפי סוכנות החלל האירופית, בעוד קצת פחות מ-65 שנים – הסיכוי שהאסטרואיד יפגע בכדור הארץ הוא 1 ל-152. למרות הסיכוי הגבוה יחסית, המומחים סבורים שגם אם האסטרואיד יפגע בכדור הארץ – ההשפעה שלו לא תהיה גדולה.

   

  עוד אמרו בסוכנות החלל האירופית כי ב-16 בספטמבר 2084 יהיה האסטרואיד במרחק של 0.00079 יחידות אסטרונומיות, כלומר כ-115 אלף ק"מ מכדור הארץ. האסטרואיד עצמו התגלה רק בסוף החודש שעבר.

   

  מדע באנימציה: מה יקרה אם אסטרואיד יפגע בכדור הארץ?    (סרטון מאת בן שפייר, תסריט: בן שפייר ואסף קוזין, קריינות: יוסי פישר, ניהול פרוייקט: שרון שלמון)

  מדע באנימציה: מה יקרה אם אסטרואיד יפגע בכדור הארץ?    (סרטון מאת בן שפייר, תסריט: בן שפייר ואסף קוזין, קריינות: יוסי פישר, ניהול פרוייקט: שרון שלמון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מפני שהוא יחלוף כה קרוב לכדור הארץ, מומחים חוששים כי "דחיפה" קלה, על-ידי כוח הכבידה של כוכבי לכת שכנים, עלולה לשנות את מסלולו ולגרום לו לפגוע בכדור הארץ.

   

  האסטרואיד נמנה עם קבוצת אסטרואידי אפולו, אותם אסטרואידים שמסלול ההקפה שלהם סביב השמש גדול ממסלול ההקפה של הארץ סביב השמש. מכיוון שכך, אסטרואידי אפולו עלולים להתנגש יום אחד בכדור הארץ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים