שתף קטע נבחר

דרישה בליכוד: לסלק את ה"נסיכים"

בעוד המנדט להרכבת הממשלה נמצא בידי הליכוד, גורמים במפלגה כבר עוסקים בחיסול חשבונות פנימיים. ח"כ קרעי דורש להדיח את בני בגין, בנו של מנחם בגין, ואת השרים לשעבר דן מרידור, מיכאל איתן ודן תיכון שהצהירו שלא יצביעו למפלגה: "הישארותם כיריקה בפרצוף של המתפקדים"

 

 

בליכוד עסוקים בהדחות פנימיות: אחרי שבימים האחרונים קיבלו כמה מחברי המפלגה הודעה שחברותם בוטלה, עולה גם דרישה בליכוד להדיח מהתנועה בכירים לשעבר שהצהירו שלא יצביעו למפלגה.

 

בני בגין דן מרידור מיכאל איתן דן תיכון (צילום: אוהד צויגנברג, דולב ג'ולי, מוטי קמחי, דוד רובינגר)
"נסיכי הליכוד": בני בגין, דן מרידור, מיכאל איתן ודן תיכון(צילום: אוהד צויגנברג, דולב ג'ולי, מוטי קמחי, דוד רובינגר)

ח"כ שלמה קרעי שלח מכתב למנכ"ל הליכוד, צורי סיסו, שבו הוא דורש להדיח לאלתר את מי ששימשו עד לפני שנים ספורות שרים בכירים בממשלת הליכוד, ושחלקם כונו בעבר "נסיכי הליכוד" - בני בגין, בנו של מייסד הליכוד וראש הממשלה לשעבר מנחם בגין, דן מרידור, מיכאל איתן ויו"ר הכנסת לשעבר דן תיכון.

 

"מבדיקה שעשיתי מול אגף המחשוב במצודת זאב הופתעתי לגלות שנבחרי ליכוד בעבר שיצאו בשצף קצף נגד רשימת הליכוד ונבחריה בבחירות האחרונות, לא נגרעו או הסירו את חברותם בתנועה. יותר מכך, מתוקף תפקידם בעבר, הנ"ל הינם חברי מרכז הליכוד מכוח כהונה לכל חייהם", כתב קרעי והוסיף: "לאור האמירות החמורות ביותר שלהם נגד רשימת הליכוד, ואף הצהרתם של כל אחד מהנ"ל שלא יצביעו מחל בבחירות האחרונות, יש להדיח אותם מהתנועה באופן מיידי... הישארותם כחברי מפלגה ובוודאי כחברי מרכז כמוה כיריקה בפרצוף של המתפקדים ושל חברי מרכז הליכוד שעושים יומם ולילה לטובת התנועה והמדינה".

  

שלמה קרעי פנינה תמנו שטה (צילום: דנה קופל)
ח"כ שלמה קרעי (צילום: דנה קופל)

למכתבו צירף קרעי צילומים של תעודות הזהות של בגין, תיכון, מרידור ואיתן וכן קטעי עיתונות שבהם התבטאו בעבר נגד הליכוד. את השרה לשעבר לימור לבנת, שלפני הבחירות השמיעה ביקורת נגד הליכוד ונגד ראש הממשלה, ח"כ קרעי לא ביקש להדיח מהתנועה משום שלא אמרה במפורש שלא הצביעה לליכוד.  

 

בני בגין ודן מרידור סירבו להגיב על הדרישה להדיחם מהליכוד ואת תגובתו של מיכאל איתן לא ניתן היה להשיג. ואילו דן תיכון הסתפק בתגובה הבאה: "כל האנשים שבשמם ננקב היו ממייסדי תנועת הליכוד. מעבר לכך אין לי מה לומר".

 

יצוין כי בימים האחרונים כמה פעילי ליכוד ותיקים פירסמו ברשתות החברתיות מכתבים שקיבלו מהליכוד ולפיהם חברותם במפלגה הופסקה מכיוון שהביעו התנגדות פומבית לדרך שאליו פנתה המפלגה בהובלת נתניהו. הנושא עורר שיח נרחב במפלגה, כשחלק מהחברים תמכו במהלך ואחרים התלוננו כי מפלגת השלטון מתנהלת באופן שמזכיר את צפון קוריאה.

 

חבר הכנסת מיקי זוהר הגיב על דרישתו של קרעי ואמר כי "הליכוד היא תנועה דמוקרטית, כל אחד זכאי להביע את עמדתו גם כשהוא במיעוט. ‏האנשים המוזכרים בכתבה עשו רבות למען הליכוד אך לצערי הם אבדו קצת את דרכם מהרגע שהפסיקו להשפיע, ניתן להסיק שהם תוקפים את רה"מ בעיקר בשל התסכול הזה. ‏אני בעד שהם יישארו בליכוד, יביעו את עמדתם ויכבדו את עמדת הרוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג, דולב ג'ולי, מוטי קמחי, דוד רובינגר
"נסיכי הליכוד". בגין, מרידור, איתן ותיכון
צילום: אוהד צויגנברג, דולב ג'ולי, מוטי קמחי, דוד רובינגר
מומלצים