שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  על הסוס

  מוזיקת קאנטרי, מסתבר, לא שמורה רק לנאשוויל. היישר מנהריה מגיע אלינו עומר נצר, כוכב עולה בעולם המוזיקה הישראלי שחימם בקיץ האחרון את ג׳ון בון ג׳ובי ויופיע בסוף השבוע על הבמה בניו יורק. ראיון מיוחד

  עומר נצר אמנם רק בן 25, אך בשנה האחרונה כבר הספיק לחמם את בון ג'ובי במופע שלהם שהתקיים בארץ בחודש אוגוסט האחרון; הוציא כבר שני אלבומים והשלישי בדרך; הופיע בארה"ב, באירופה וחורש את הבמות ברחבי הארץ. מבחינתו, עם כל ההצלחה שמקיפה אותו, בסוף היום תנו לו רק לחזור הביתה לכפר ולחווה עם הסוסים.

   

  עומר נצר, במקור מנהריה, נחשב לכוכב עולה במוזיקה הישראלית. אם תאזינו לשיריו, לא תאמינו שהוא תוצרת הארץ. למעשה, המוזיקה שלו עלולה להישמע לכם מקומית למדי, היישר ממפיס, טנסי. לר בכדי מגדיר עצמו נצר כזמר קאנטרי, סגנון קצת פחות שכיח בנוף הישראלי.

   

  יש לו קול אלוהי עם טאצ' מחוספס, משהו שנשמע כמו שילוב של אדי וודר עם אסף אבידן. יש שאטלי יחלקו, יש שיזהו מקורות השראה נוספים, אבל הוא לא עוסק בהשוואות, הוא פשוט מעדיף להיות עומר נצר. ככה, נקי.

   

  מוזיקה, סוסים ואהבה למולדת

   

  הוא כותב ומלחין את כל המוזיקה שלו בעצמו, חי ונושם את הקאנטרי לא רק כגימיק, אלא כדרך חיים. "זה מתבטא בשלושה דברים: מוזיקה, סוסים, ואהבה למולדת". המוזיקה הייתה שם עוד מילדות, להוריו בנהריה הייתה חנות לכלי נגינה והוא, כך מספר, נהג לבלות בה לילות כימים. הוא מתופף מגיל 6, ומנגן על גיטרה מגיל 13. אך לא די בבילוי מתמשך לצד כלי נגינה על מנת להפוך למוזיקאי של ממש. כששואלים אותו היכן למד מוזיקה, הוא השיב בפשטות: "קיבלתי מתנה מאלוהים".

   

   

  ״כשניסינו לבדוק ״מי אתה עומר נצר?", הוא השיב "אני קודם כל בן אדם, אחר כך מוזיקאי".

  ואכן, האישיות הפשוטה והצנועה של נצר פורצת ממנו החוצה. בראיון שערכנו בבית הקפה השכונתי במנהטן, נגלה איש שיחה, ואדם שמדבר בגובה העיניים. את הדרך השקטה והצנועה הוא מעיד כי בחר לקחת מהמוזיקאי ג'ון מאייל, שהיה המורה של המוזיקאי אריק קלפטון בכבודו ובעצמו. "פגשתי בהופעותי בניו יורק הרבה מוזיקאים, אך המיוחד מביניהם היה מאייל. יצא לי לשוחח איתו ארוכות ואני שואב ממנו הרבה השראה".

   

  נצר אומנם בתחילת הדרך, אך הספיק לצבור ניסיון לא מבוטל של מוזיקאים מהליגה של הגדולים. הוא זמר עסוק מאוד בימים אלה: בשבת הקרובה יופיע בניו יורק, ועם שובו לארץ, יחכו לו שם עוד מספר הופעות לאורכה ולרוחבה.

   

  בימים אלו הוא עומל על שיתוף פעולה עם אחד מהזמרים המובילים בארץ שאת שמו (לצערנו) אנחנו טרם יכולים לחשוף ובעוד כחודשיים הוא עתיד לטוס לארצות
  הברית לסיבוב הופעות בעיר נאשוויל שבמדינת טנסי, כיאה לזמר קאנטרי. גם כשהוא בחו"ל, זה לא מונע ממנו להיות שגריר נאמן למדינת ישראל. על אף הביקוש וההצלחה, נצר מתעקש להישאר עם הרגליים על הקרקע. "גם אם מישהו ענק בעל שם עולמי יציע לי להופיע איתו, אני עדיין אקום בבוקר אותו העומר". את הדברים הללו לא מצהיר נצר באופן היפותטי, שכן בימים אלו ממש, כך אומרות השמועות, מפיקים בעלי שם עולמי מחזרים אחריו. הוא קצת 'קונטרול פריק', והוא מצידו חוזר על המנטרה ואומר "רק ככה אתה מצליח לשמור על שפיות במקצוע הזה. אני קם כל בוקר ושואל את עצמי מחדש- האם אני עושה את מה שאני אוהב?"

   

  נצר מעיד שבתחילת הדרך הוא בכלל לא רצה להיות מוזיקאי. "רציתי ללמוד רפואה או משהו, אבל המוזיקה תמיד החזירה אותי אליה. כשהתחלתי להופיע קיבלתי כל מיני תגובות, שמתי לב שאני מוציא מקהל רגש. אני גורם לאנשים לשמוח, לבכות, להתחבר. זוהי בסופו של דבר המטרה של המוזיקה, לגרום לאנשים להתחבר לרגש". לכאורה, הוא מבין שהוא חריג בנוף הישראלי "אין הרבה זמרי קאנטרי בארץ, אבל אתם לא תאמינו כמה קהל יש לזה. אני מאמין בזה וזה עובד".

  נדמה שעומר מוכיח לאורך כל הדרך שהוא איש של אמונה עצמית. "אני לוקח את הספורט כמטאפורה למוזיקה: תתאמן, תתאמץ- תהיה אלוף". עוד מעיד עומר כי ספורט ממלא חלק גדול מחייו. הוא מתאמן בקרוספיט ורוכב על סוסים. "אני קם כל בוקר ב-5 בבוקר. אני לא כמו האמנים האלה שערים בלילה וישנים ביום".

   

  עף על הבמה

   

  עומר מעיד על עצמו שהבחור הנחמד והחביב שמדבר איתי עכשיו הוא לא הפרסונה שנראה על הבמה: "על הבמה אני עף. אני לא רואה בעיניים. אני מסוגל לקפוץ על הקהל, לרוץ, לנגן עם השיניים. כמו שהיה בבון ג'ובי, בסופו של דבר על זה כולם דיברו".

   

  בכל הופעה, הוא מעיד, יוצא ממנו עומר אחר: "הופעה אחת לא תהיה דומה לקודמתה. מה שאני מרגיש זה מה שאני נותן לקהל. בעולם כל כך מזויף אנשים היום מחפשים אותנטיות". והוא נותן גם טיפ למוזיקאים: "אל תפחדו לטעות. ההצגה חייבת להימשך". אבל גם אחרי ערב של שכרון חושים, הוא דואג להזכיר לנו שהוא חוזר הביתה לפינה השקטה שלו.

   

  כאמור, שני אלבומים כבר מאחוריו, השלישי בדרך, ומבחינתו, היד עוד נטויה. למרות המבחר, ניכר שכמה מהשירים משמעותיים עבורו במיוחד: ״הראשון טרם נחשף, השני הוא השיר מהאלבום GOODBYE SONG, הנושא את אותו השם. השיר מדבר על דברים שאנחנו רוצים להשיג שאינם ברי הגשמה".

   

  ומה היעד הבא של נצר? הוא מודיע לנו, קבל עם ועדה שהוא כאן כדי להישאר. מהופעה להופעה הוא מתכנן לגייס עוד קהל אוהדים, חולם להגיע לאלבום חמישי, לעבוד עם עידן רייכל בישראל, אמן הקאנטרי לוק קומבס, ולקנות בית בנשוויל. "כל יום אני שואל את עצמי איך אני תורם לעולם והאם אני עושה את מה שאני אוהב. אם אחד מהם לא מתקיים אז אין לי טעם לעשות מוזיקה".

  הוא מרגיש מספיק בטוח בעצמו כדי לסכם ולומר: "אנשים מחפשים כל הזמן בית, ולאן להשתייך. אני כמו צב, הבית שלי הוא עליי בכל מקום שאליו אפנה".

   

  ההופעה של נצר תיערך במוצ״ש, 12 באוקטובר, במסגרת מסע ההופעות של ״וויסקי טור״, החל מ- 8 בערב ב: 82 Reade St. במנהטן

   

   

   

   

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים