שתף קטע נבחר

חמאס מציג: פארק שעשועים לילדים ליד מוקד העימותים על הגדר

בצל הביקורת ההולכת וגוברת על השימוש שחמאס עושה בילדים שנפצעים מירי בעימותים השבועיים, ייחנך מחר פארק השעשועים "גן השיבה" ליד מוקד ההפגנות. ועדת ההיגוי של צעדות השיבה: "מסר להמשכיות של עמנו אל מול הכיבוש"

 

 

ועדת ההיגוי של "צעדות השיבה" יחנכו מחר (ראשון) פארק שעשועים לילדים ליד מוקד ההפגנות על הגדר, מזרחית לעיר עזה. זאת, במסגרת ניסיונותיו של חמאס להתמודד עם הביקורת בתוך רצועת עזה, שהלכה וגברה בשבועות האחרונים נגד הארגון בשל השימוש שהוא עושה בילדים שנפצעים מירי בעימותים השבועיים על הגדר.

 

הפארק, שייקרא "גן השיבה", כבר מוכן לקליטת הילדים והמשפחות. הפארק כולל בתוכו מתקני משחקים ושעשועים, מדשאות, גינות, טיילת שעוברת ביניהן, פינות פיקניק מוצללות, מזרקות ועוד. "הפארק הוא מסר לחיים ולהמשכיות של עמנו אל מול הכיבוש, על כך שאנחנו מושרשים באדמה שלנו ודבקים בתקווה ובחיים", אמרו בוועדת ההיגוי של צעדות השיבה.

פארק שעשועים לילדים ליד מוקד ההפגנות על הגדר, מזרחית לעיר עזה ()
"מסר לחיים". פארק השעשועים ליד מוקד העימותים

פארק שעשועים לילדים ליד מוקד ההפגנות על הגדר, מזרחית לעיר עזה ()
פארק השעשועים "גן השיבה"

פארק שעשועים לילדים ליד מוקד ההפגנות על הגדר, מזרחית לעיר עזה ()

לרגל פתיחת הפארק, נערכו ההפגנות אתמול תחת השם "ילדינו השהידים". בוועדת ההיגוי הסבירו כי השם שניתן הוא "פנייה לקהילה הבינלאומית שתפנה לבית הדין הבינלאומי בהאג נגד ישראל בשל פשעיה נגד הילדים ברצועת עזה". בוועדת ההיגוי קראו עוד לאו"ם לקבל את האחריות על שלומם של הילדים הפלסטינים.

 

כאמור, בשבועות האחרונים גברה הביקורת של הורים שילדיהם נפצעו מירי צה"ל בעימותים נגד חמאס על כך שהארגון מעודד את ילדי העניים להתעמת מול כוחות צה"ל על הגדר - בעוד ילדי הבכירים בריאים ואינם מעורבים בעימותים הישירים. בנוסף, נשמעה ביקורת על כך שחמאס אינו מסייע להורי הילדים הפצועים במימון הטיפול הרפואי היקר עבורם וכי הם נזרקים במהרה לרחוב מבתי החולים.

פארק שעשועים לילדים ליד מוקד ההפגנות על הגדר, מזרחית לעיר עזה ()

פארק שעשועים לילדים ליד מוקד ההפגנות על הגדר, מזרחית לעיר עזה ()

פארק שעשועים לילדים ליד מוקד ההפגנות על הגדר, מזרחית לעיר עזה ()

פארק שעשועים לילדים ליד מוקד ההפגנות על הגדר, מזרחית לעיר עזה ()

חמאס, שרגיש מאוד לביקורת הפנימית הנשמעת נגדו ברצועת עזה, פועל תמיד לדכא אותה בדרכים שונות. נראה כי הקמת הפארק ופתיחתו נועדו ליצור מראית של דאגה של הארגון לילדי רצועת עזה המשתתפים בהפגנות הללו ולהוריהם.

 

אחת הדוגמאות לביקורת היא תמונה שרצה ברשת, שבה נראה מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה מצולם באושר עם ילדיו הבריאים, העשירים והחנוטים בחליפות ומתחתיה תמונת האומללים קטועי הרגליים של עזה. דוגמא בולטת נוספת היא מונולוג מתועד, מדהים ונדיר של אב שבנו נזרק לרחוב על אלונקה אחרי שנפצע קודם לכן מירי ברגלו בעימותים על הגדר - ובמונולוג הזה הוא פורס את משנתו על חמאס, על השחיתות ועל הכסף הקטארי שלא מגיע לעם. אני מאשים - גרסת עזה.

הפרות סדר והפגנות בגדר עזה (צילום: AFP)
ההפגנות על הגדר. ארכיון(צילום: AFP)

ביקורת כלפי התנהלות חמאס כלפי הצעירים שמשתתפים בצעדות השיבה ()
מנהיג חמאס הנייה עם ילדיו הבריאים ומתחת הנערים שנקטעו רגליהם

"אם זה היה בן של בכיר הוא לא היה נזרק כאן בחוץ עם כדור ברגל", אמר האב הזועם. "ביקשו ממני להביא לו את התרופות מכספי. אמרו לי 'לך תביא גבס'. אם הוא היה בן של בכיר כל העולם היה מטפל בו. שאלוהים ינקום בהם. שיבואו הבכירים ויראו. רק אתמול קיבלו את הכסף מקטאר. חילקו את הכספים ביניהם. לאן נעלם הכסף? מאיפה אביא את הכסף לטיפול? הכספים של קטאר נגנבו. זה ילד ששיקרו לו ולקחו אותו באוטובוס. אמרו לו 'קדימה תעלה תעלה לאוטובוס'. שישאר כאן עד שימות".

 

בנוסף, לאחרונה התפרסם ברשתות החברתיות תיעוד של אב המכה את בנו שנורה ונפצע ברגלו בעימותים על הגדר - מייד כשהוא יוצא מהאמבולנס היישר לזרועותיו הלא מחבקות של האב, שיודע שמעכשיו ייאלץ להתמודד עם הטיפול בו בעצמו.

 

חמאס מקיים לפעמים ערבי הוקרה מיוחדים לפצועים. אבל לפעמים זו רק הרמה להנחתה מצד המבקרים – כך למשל נכתב בפוסט שמציג תמונה של אחד מערבי ההוקרה הללו: "לך לגדר, קבל כדור, תקטע את רגלך ובוא תקח 50 דולר. נצלם אותך, נערוך על חשבונך מסיבה וכל העולם יידע שנתנו לך 50 דולר וכאילו עשינו לך טובה!".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"גן השיבה" ליד מוקד ההפגנות
מומלצים