שתף קטע נבחר

ליד קבר רבי נחמן באומן: גרפיטי ענק של היטלר

בסוף השבוע ריססו אלמונים גרפיטי של אדולף היטלר על חומה, בסמוך לקבר רבי נחמן מאומן, ולצדו כתובת המפארת את המנהיג הנאצי. שגריר ישראל באוקראינה דרש גינוי דחוף: "להעמיד את המבצעים לדין". הרשויות מיהרו למחוק את הכתובות

 

אנטישמים ריססו תמונה של היטלר ליד קברו של רבי נחמן מברסלב באומן (צילום: שגרירות ישראל באוקראינה )
"לגנות את המעשה בחריפות"(צילום: שגרירות ישראל באוקראינה )

 

היטלר ליד קברו של רבי נחמן באומן: אלמונים ריססו בסוף השבוע (שבת)  גרפיטי של אדולף היטלר על חומה, סמוך לקבר רבי נחמן מברסלב, בעיר אומן שבאוקראינה. לידה רוססה כתובת גרפיטי שמאדירה את המנהיג הנאצי.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>

 

שגריר ישראל באוקראינה, יואל ליאון, העלה צילום של הגרפיטי האנטישמי לחשבון הטוויטר שלו, וכתב: "באומן, לא הרחק מקבר רבי נחמן, אנטישמים ציירו גרפיטי של רוצח היהודים הגדול בהיסטוריה".

 

אנטישמים ריססו תמונה של היטלר ליד קברו של רבי נחמן מברסלב באומן (צילום: שגרירות ישראל באוקראינה )
אנטישמים ריססו תמונה של היטלר ליד קברו של רבי נחמן מברסלב(צילום: שגרירות ישראל באוקראינה )

 

הוא הוסיף: "'ל'עולם לא עוד' - מתחילה במאבק בצורות כאלו של אנטישמיות, כפי שהגדירה IHRA (כוח המשימה הבינלאומי להנצחת זכר השואה)". לדבריו, "אוקראינה צריכה לגנות את זה בחריפות ולהביא את המבצעים לדין".

    

זמן קצר לאחר הציוץ של ליאון, הסירו הרשויות באומן את הגרפיטי. ובתגובה, בירך השגריר ליאון על הפעולה המהירה של הרשויות באוקראינה.

 

בשבועות האחרונים - מאז ערב ראש השנה ועד אחרי יום הכיפורים שחל בשבוע שעבר - מציפים עשרות-אלפי מאמינים את קבר הרבי מברסלב, שהבטיח, על פי המסורת, להיות מליץ יושר עבור מי שיתפלל על קברו בימים הנוראים.

 

 

 

קיראו עוד בערוץ היהדות :

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שגרירות ישראל באוקראינה
פגיעה בקברו של הרב
צילום: שגרירות ישראל באוקראינה
מומלצים