שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שרשרת ריקולים מקומית: בדקו אם גם אתם בפנים

  פורד אקספלורר ו-F, טויוטה לנדקרוזר, לקסוס CT200h ופיאט דוקאטו, שני דגמי אופנוע מב.מ.וו וסובארו פורסטר, ג'יפ צ'ירוקי ושברולט מאליבו. כל אלה יתבקשו להגיע למוסכים מורשים כדי לבצע תיקון יזום. הפרטים בפנים

  פורד אקספלורר: דלק מוטורס, יבואנית מותג פורד, מזמינה למוסכים המורשים 644 דגמי SUV שיוצרו בין התאריכים 13.02.2016 ו-25.10.2017. במאות המכוניות שיוזמנו למוסך יש צורך להחליף את מסילות המושבים בהם נותרו בתהליכי הייצור - כך פורד - "קצוות חדים העלולים לפצוע". לדברי היבואנית, החלפים הנדרשים יגיעו ארצה עד סוף השנה ואז ניתן יהיה לבצע את הריקול.

   

  לא בריקול, אבל כן בעניין של שבירת שיאים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  פורד סדרה F: ריקול נוסף עליו הודיעה דלק מוטורס נוגע לסדרת הטנדרים המוכרת של היצרנית האמריקאית. 187 יחידות שיוצרו בשנתיים האחרונות יוזמנו למוסכים עקב "חשש לכשל של מנגנון הטיית גב המושב הקדמי". המנגנון ייבדק ואם יהיה בכך צורך יתוקן. זמן העבודה המשוער: כ-3.5 שעות.

   

  הטנדר של פורד - למוסך (צילום: ניר בן זקן) (צילום: ניר בן זקן)
  הטנדר של פורד - למוסך(צילום: ניר בן זקן)

   

  ב.מ.וו G310R ו-GS: דלק מוטורס המייבאת את אופנועי (ומכוניות) ב.מ.וו תזמין 136 אופנועים ממשפחת הדגמים הבסיסית של המותג, כולם יוצרו בין חודש פברואר 2017 למארס 2018. הריקול נועד לבדוק את הקאליפרים (אוכפים) במערכת הבלימה עקב "חשש מקורוזיה (שיתוך) העלולה לפגום ביכולת הבלימה. במסגרת הריקול ייבדקו הקאליפרים ויוחלפו בהם הבוכנות והאטמים ובמקרים מסוימים הקאליפרים במלואם. זמן העבודה: כשעתיים וחצי.

   

  ב.מ.וו G310R - חשש לכשל במערכת הבלימה ()
  ב.מ.וו G310R - חשש לכשל במערכת הבלימה

   

  ב.מ.וו K1600: בקריאה נוספת לתיקון תזמין דלק מוטורס 40 מרוכשי אופנוע התיור ב.מ.וו K1600, אשר יוצרו בין חודש נובמבר 2016 לאפריל 2019. בכל האופנועים יוחלפו חלקים שונים בתיבת ההילוכים עקב חשש לכשל "מזלגות שילוב בתיבת ההילוכים, אשר עלול להביא למצב נדיר בו שני הילוכים ישולבו בעת ובעונה אחת". חלפים מתאימים צפויים להגיע רק במהלך הרבעון הראשון של שנת 2020.

   

  -----------

  טויוטה לנד קרוזר: יבואנית הרכב יוניון מוטורס מזמינה לתיקון 155 מכוניות מרכב הכביש-שטח המוכר, אשר יוצרו בין התאריכים 11.03.2019 ו-15.04.2019. הסיבה: "חשש מהידוק לא נכון של צינור אספקת דלק" העלול להשתחרר ולגרום לנזילה. בכל המכוניות שיוזמנו למוסך יוחלפו הצינור והמהדק. זמן התיקון: כ-3.5 שעות.

   

  טויוטה לנד קרוזר (צילום: ניר בן זקן)
  טויוטה לנד קרוזר - נדרש להגיע למוסך(צילום: ניר בן זקן)

   

  לקסוס CT200h: בקריאת תיקון נוספת של יוניון מוטורס יוזמנו 52 בעלי המשפחתית הקומפקטית היוקרתית CT200h שיוצרו בין ה-30.1.2019 וה-15.2 השנה למוסכים המורשים. בכל המכוניות תבדק בוכנת פתיחת דלת תא המטען. בלקסוס חוששים כי יווצר בה סדק ממנו עלול לדלוף חומר השיכוך (גז ושמן) וכתוצאה מכך קשה יהיה לפתוח את דלת תא המטען או להשאירה פתוחה. הבדיקה והחלפה אפשרית של הבולם יארכו כחצי שעה.

   

  לקסוס CT200h - למוסך ()
  לקסוס CT200h - למוסך

  ------------

  פיאט דוקאטו: יבואנית פיאט לישראל, חברת סמל"ת, תזמין 57 מכוניות ממשפחת הדגמים המסחריים דוקאטו עם מנוע 2.3 ליטר JTD יורו 6 אשר יוצרו ב-2018. בכל המכוניות יוחלף "צינור האוויר לבית המצערת בכדי למנוע את התנתקותו העלול לגרום לאיבוד כוח של המנוע". משך העבודה: כשעה. 

   

  סובארו פורסטר: סמל"ת תזמין גם 88 מכוניות מדגם סובארו פורסטר אשר יוצרו בין השנים 2015 ו-2017. המטרה: "בדיקה והחלפה בעת הצורך של סעפת פליטה קדמית במידה והאומים לא מהודקים לפי המומנט הרצוי". משך העבודה: כשעה.

   

  סובארו פורסטר (צילום: נועם עופרן)
  סובארו פורסטר - למוסך(צילום: נועם עופרן)

   

  ג'יפ צ'ירוקי: ריקול נוסף של אותה יבואנית נוגע לרכב הכביש-שטח ג'יפ צ'ירוקי. ב-37 כלי רכב מדגם זה שיוצרו ב-2014 יש לבדוק - ואם יש בכך צורך - ולתכנת מחדש את יחידת ניהול פעולת תיבת ההילוכים כדי "למנוע מהמצמד להיתקע, מה שעלול לגרום לפקודת החלפה להילוך סרק". זמן העבודה: כשעה.

  ------------

  שברולט מאליבו: יבואנית הרכב UMI תזמין למוסכיה המורשים 206 בעלי שברולט מאליבו עם מנוע 1.5 ליטר (Pro LFV) שיוצרו במהלך 2018. בכל כלי הרכב תיבדק גרסת תוכנת מחשב ניהול המנוע ואם יהיה בכך צורך היא תעודכן. משך העבודה: כחצי שעה.

   

  שברולט מאליבו ()
  נוהגים בשברולט מאליבו? למוסך

   

  יש להזכיר כי תקנות הרכב בישראל קובעות כי בעל הרכב לא יישא בכל הוצאה הקשורה לקריאה חוזרת לתיקון. עוד קובעת התקנה, כי חובה לבצע את התיקון תוך שישה חודשים, וכי מי שלא יעשה זאת לא יורשה לחדש את רישיון הרכב או להעביר עליו בעלות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים