שתף קטע נבחר

היועץ סגר התיק נגד ליברמן על העלבת מזרחי

החליט לעשות זאת, לאחר שליברמן העביר מכתב התנצלות נוסף, שבו הבהיר מפורשות כי הוא תומך בשלטון החוק

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, החליט היום (יום ג') לסגור את תיק החקירה נגד ח"כ אביגדור ליברמן בגין העלבת עובד ציבור ואיומים, הנוגע לדברים שאמר נגד ניצב משה מזרחי באפריל 1999.
ליברמן נדרש להתנצל על הדברים שאמר בזמנו והעביר מכתב התנצלות, אך מכתב זה לא סיפק את רובינשטיין והוא הורה לו להבהיר כי הוא תומך בשלטון החוק. עתה, לאחר שליברמן הבהיר זאת במכתב נוסף, החליט רובינשטיין לסגור את התיק בעניין.
באפריל 1999 תקף ליברמן בחריפות את ניצב מזרחי בכנס מפלגתי. בעקבות פרסום הדברים שאמר, החליט היועץ המשפטי להגיש נגדו כתב אישום, אך הדבר נמנע לאחר שוועדת הכנסת דחתה את הבקשה להסרת חסינותו. בסופו של דבר סוכמה בין הצדדים פשרה, שלפיה יתנצל ליברמן על דבריו, והיועץ המשפטי יורה על סגירת התיק.
לפני כמה ימים העביר ליברמן את מכתב ההתנצלות שבו כתב: "עילת הדברים היא בשל רוגז רב שרגזתי באותם ימים מחמת פרסומים פוגעניים, שמקורם להערכתי במשטרת ישראל". הוא הוסיף כי הוא מצטער ומתנצל על עוגמת הנפש שנגרמה למזרחי בעקבות הדברים שאמר, וכי מעולם לא התכוון לאיים עליו. "אני מצטער אם כך הובן", כתב.
ואולם המכתב לא הניח את דעתו של רובינשטיין והוא הורה לליברמן להבהיר מפורשות כי הוא תומך בשלטון החוק. בעקבות זאת שיגר ליברמן מכתב נוסף, שבו כתב: "אבקש להוסיף ולהבהיר כי כמחוקק ואזרח אני תומך בשלטון החוק ובכל מערכות אכיפת החוק במילוי תפקידן, ואפעל להנהגת גישה זו בציבור".
לאחר שקיבל את המכתב הנוסף החליט היום רובינשטיין לסגור את התיק נגד ליברמן. הוא ציין כי יש חשיבות ציבורית לאקט ההתנצלות, במיוחד כאשר הדברים אמורים באיש ציבור, הנותן פומבי לדברים, וכי דרך ההתנצלות הפומבית נראית לו ראויה בנסיבות אלה, ולכן החליט לקבלה.
בכך תם עניין אחד, אך בשבוע שעבר החליט היועץ המשפטי להגיש כתב אישום נגד ליברמן בעניין אחר - תקיפת קטינים. לפי החשד, ב-1999 היכה ליברמן ילדים שהיכו את בנו ביישוב נוקדים בו הוא מתגורר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ליברמן. "כמחוקק וכאזרח אני תומך בשלטון החוק"
צילום: גלי תיבון
צילום: גלי תיבון
רובינשטיין. "יש חשיבות ציבורית לאקט ההתנצלות"
צילום: גלי תיבון
מומלצים