שתף קטע נבחר

פגיעת הברק בזיקים: אשר נפגע אנוש, גיסתו אפרת במצב קשה

חמשת בני משפחת חזות מבאר שבע, שהתחשמלו מפגיעת ברק בחוף זיקים, מטופלים בביה"ח ברזילי. מצבו של אשר (14) מוגדר אנוש, גיסתו אפרת (21) במצב קשה. בעלה אלעזר (24), שמצבו בינוני - כמו גם שני אחים נוספים - שחזר: "ראינו את הברק והתחלנו להתקפל. הכיפה שלי נשרפה"

 

משפחת חזות מבאר שבע הגיעה לבילוי של חול המועד בחוף זיקים. לפתע פגע ברק בעוצמה באזור, וכתוצאה מכך נפגעו חמישה מבני המשפחה: אשר (14) במצב אנוש, אפרת (21) - גיסתו של אשר - במצב קשה, בעלה והאח הבכור אלעזר (24) במצב בינוני וכך גם שני אחיו אלחנן (17) ואחות נוספת בת 13.

 

חמשת בני המשפחה, שסובלים מכוויות ומחדירה של מכת חשמל, פונו לבית החולים ברזילי באשקלון. אפרת, אשתו של האח אלעזר, אושפזה במחלקת טיפול נמרץ-נשימתי ואילו אחותו הקטנה אושפזה במחלקת טיפול נמרץ-ילדים.

פצוע מפגיעת ברק (צילום: מתן צורי)
האח אלעזר(צילום: מתן צורי)

"הלכנו אני ואחים שלי לשחק בחוף ואחר כך לשחות, אכלנו שיחקנו ופתאום היה ברק מרחוק", שחזר האח אלעזר.

 

הוא הוסיף: "ראינו את הברק והתחיל להיות מעונן ואז אמרנו 'יאללה, בואו נתקפל'. זה היה מפחיד, היה רעש גם, גיסתי כבר התחילה להתקדם וללכת, ופתאום התעוררתי כשמד"א העירו אותי. חיפשתי את הכיפה וראיתי שהיא נשרפה".

 

"כולם עם סימני כניסה ויציאה של זרם חשמלי"

סגנית מנהל בית החולים, ד"ר גילי גבעתי, סיפרה: "הגיעו אלינו חמישה פצועים מהתחשמלות, כולם עם סימני כניסה ויציאה של זרם חשמלי. שנים מהם הגיעו מונשמים. אחד עבר החייאה ממושכת בשטח שהמשיכה בבית החולים וכרגע מצבו עדיין קשה מאוד".

 

ד"ר גבעתי הוסיפה כי "כתוצאה מפגיעת הברק יש לנו בעצם חדירה של מתח חשמלי מאוד חזק לגוף עם פצע כוויה של כניסה ויציאה של הזרם, שגורם גם להפרעות קצב לבביות ולנזקים כתוצאה ממכת החשמל והחום הגבוה שיש בגוף. פגיעות התחשמלות מוכרות לנו, פגיעות ברק הן חלק מפגיעות התחשמלות".

ברק פגע ב שלושה אנשים חוף זיקים  (צילום: בראל אפרים)
חוף זיקים לאחר פגיעת הברק(צילום: בראל אפרים)

ברק פגע ב שלושה אנשים חוף זיקים  ()
הכיפה עלתה באש

מכת ברק פגעה בשלושה אנשים בחוף זיקים (צילום: בראל אפרים)
(צילום: בראל אפרים)

מכת ברק פגעה בשלושה אנשים בחוף זיקים (צילום: בראל אפרים)
(צילום: בראל אפרים)

ז'אק, עובד בחוף שהיה עד ראייה לאירוע, סיפר ל-ynet שמעולם לא חזה בברק בעוצמה כזאת. "הרגשנו ברק אדיר, משהו לא ייאמן", אמר. "חבר שלי אמר שבטוח מישהו נפגע מזה. בחיים שלי לא ראיתי דבר כזה".

 

צעיר נוסף ששהה בחוף עם חבריו סיפר כי זמן קצר לפני פגיעת הברק בבני המשפחה מהדרום הוא החל לבנות מאהל באזור. "פתאום היה ברק ממש חזק שהגיע משום מקום. אמרתי לחברים שכדאי להתפקל ופתאום ראיתי בחור שמנופף בידיו עם כיפה. רצתי אליו וראיתי ארבעה חבר'ה שוכבים על הרצפה. הוא מיד אמר לי 'אמבולנס, אמבולנס', אבל לא היה לי טלפון ורצתי לחברים כדי שיזעיקו אמבולנס", שחזר.

 

מקסים פרולקוב, חובש מד"א שבדיוק היה בקיבוץ הסמוך לצורך התרמת דם, הוזעק עם שלושה חובשים נוספים לזירה. "סיימנו התרמת דם והיינו בדרכנו צפונה, סמוך לחוף כשהוזעקנו. שלושה נפגעים סבלו מכוויות. לאחר פעולות החייאה שכללו מתן מכת חשמל באמצעות דפיברילטור, ליבה של אחת הנפגעות שב לפעום ויחד עם כוחות נוספים של מד"א שהגיעו למקום, המשכנו לבצע פעולות החייאה בצעיר הנוסף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים