שתף קטע נבחר

נתניהו ביטל את נסיעתו המדינית ליפן

למרות שלא יצאה הודעה רשמית על הגעתו לטקס ההכתרה של הקיסר החדש שליפן - במשרד החוץ ובשגרירות ישראל בטוקיו נערכו להגעתם של ראש הממשלה ורעייתו. בשבוע הבא: תום המנדט של נתניהו

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ביקור תנחומים אצל משפתחו של דביר (יהודה) שורק ז
ראש הממשלה נתניהו ורעייתו(צילום: אוהד צויגנברג)

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לבטל את נסיעתו לכבוד טקס ההכתרה של נרוהיטו, הקיסר ה-126 של יפן, אליה היה אמור להמריא במוצאי שבת עם רעייתו שרה.

 

דבר הנסיעה לא אושר רשמית עד כה, אך במשרד החוץ ובשגרירות ישראל ביפן נערכו להגעתו של נתניהו בימים שלקראת תום המועד החוקי שבו יכול היה נתניהו להרכיב ממשלה - 23 באוקטובר.

 

ברמה העקרונית, יכול נתניהו יכול לבקש ארכה של 14 ימים להרכבת הממשלה, אך מסתמן שריבלין לא יעניק לו ארכה כזאת, ולכן ההערכה במערכת הפוליטית היא שלנתניהו לא יהיה מנוס אלא להחזיר את המנדט במועד הקבוע. לא ברור האם נתניהו ישתתף באירוע ההכתרה וימהר לשוב לארץ כדי להשיב את המנדט, או שיודיע לנשיא בטלפון שלא עלה בידו להרכיב ממשלה.

 

 

לפי דיווחים בתקשורת היפנית, לאירוע ההכתרה צפויים להגיע מנהיגים מכל העולם, בהם מלך ירדן, נשיא טורקיה, סגן נשיא סין, רה"מ צרפת, מלך ספרד, נשיא גרמניה, נשיא ונצואלה ועוד.

 

קיסר יפן הוא המונרך היחיד בעולם המחזיק בתואר "קיסר". נרוהיטו יהיה הקיסר ה–126 של יפן. לקיסר יפן אין סמכויות פוליטיות, אולם הוא משמש סמל לאומי. נרוהיטו נכנס לתפקיד ב-1 במאי אך אירוע ההכתרה הבינלאומי מתקיים רק חצי שנה לאחר מכן.

 

הקיסר הקודם של יפן - אביו של נרוהיטו - סיים ב-30 באפריל את כהונתו בגיל 85, ככל הנראה על רקע מצבו הבריאותי. אקיהיטו הוא הקיסר הראשון של יפן שפורש מזה יותר מ-200 שנה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ראש הממשלה נתניהו
צילום: AFP
מומלצים