שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פליסיטי הופמן נכנסה לכלא

  השחקנית תרצה את עונש המעצר שלה - שבועיים בלבד, אחרי שהודתה כי שילמה 15 אלף דולר כדי להכניס את ביתה לקולג' יוקרתי

  השחקנית פליסיטי הופמן נכנסה היום (ג') לכלא ותרצה את עונש המאסר שנגזר עליה - 14 יום. הופמן ("עקרות בית נואשות") עמדה לדין לאחר ששילמה שוחד של 15 אלף דולר על מנת להעלות את ציוני ה-SAT (המקבילה האמריקנית לפסיכומטרי) של בתה. מלבד המעצר, בית המשפט הפדרלי גזר על הכוכבת גם שנה על תנאי. בנוסף היא תיאלץ לתרום לקהילה 250 שעות של עבודות שירות ולשלם קנס של 30 אלף דולר. הופמן תשב במעצר בכלא לנשים בלבד, המדורג ברמת סיכון נמוכה.

   

  הופמן היא הנענשת הראשונה בפרשה שבה מעורבים למעלה מ-30 הורים, ובמהלך המשפט הודתה באישומים נגדה. עורכי דינה ביקשו כי העונש לא יכלול מאסר בכלל, בעוד התביעה ביקשה עונש מאסר של שנה בפועל.

   

  וויליאם ה. מייסי ופליסיטי הופמן (צילום: AP)
  וויליאם ה. מייסי ופליסיטי הופמן בבית המשפט לפני כחודש(צילום: AP)

  הפרשה שבמסגרתה הורשעה הופמן נחשפה על ידי ה-FBI בחודש מרץ השנה. מדובר בפרשת הונאה בהיקף עשרות מיליוני דולרים, שבמרכזה ניצבים הורים עשירים ששילמו שוחד כדי שילדיהם יתקבלו לאוניברסיטאות יוקרתיות. בין עשרות המעורבים בפרשה נכללת גם לורי לוקלין, שהשתתפה ב"צער גידול בנות". הנאשמים בפרשה שילמו סכומים גדולים כדי לאפשר לילדיהם להתקבל במרמה לאוניברסיטאות מובילות בארה"ב – בהן ייל, סטנפורד, ג'ורג'טאון והאוניברסיטה של דרום קליפורניה. בין הנאשמים יש גם מנהלים בכירים ובעלי הון.

   

  לפי כתבי האישום ההורים העשירים העבירו מיליוני דולרים לוויליאם סינגר, שניהל קרן צדקה פיקטיבית. הוא הפעיל אנשים ש"יסדרו" את הציונים במבחני הפסיכומטרי, ויעבירו שוחד לעובדים באוניברסיטאות. מטרה מרכזית הייתה מאמנים בנבחרות הספורט באוניברסיטאות – כדי שהסטודנטים של ההורים העשירים, שאינם ספורטאים, יוכלו להתקבל עם מלגת ספורטאי לאוניברסיטה היוקרתית. לפי התובע אנדרו ללינג בסך הכול שילמו ההורים העשירים לסינגר 25 מיליון דולר. המאמנים שקיבלו את הסטודנטים לנבחרות באוניברסיטאות קיבלו בין 200 ל-400 דולר. "חלק מהם פשוט לא הגיעו מעולם (לאימונים), חלק ביימו פציעה וחלק שיחקו ואז פרשו", אמר על הסטודנטים שהתקבלו ללימודים עם מלגת ספורטאי. ללינג הדגיש שאף אחד מהסטודנטים לא הואשם בפרשה, ולמעשה רובם עדיין נמצאים באוניברסיטאות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים