שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מנהיג ש"ס ללפיד וליברמן: "הצטרפו לממשלה עם חרדים - ותוזמנו לעולם הבא"

  חודש בדיוק לאחר שהשווה אותם לעשיו המקראי, הרב שלום כהן במסר של פיוס ליו"ר המשותף של כחול לבן ויו"ר ישראל ביתנו: "לא שונא אף אחד"

  מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב שלום כהן, קרא הערב (שלישי) ליאיר לפיד מכחול לבן וליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן להסכים לשבת עם מפלגתו בקואליציה - ומבטיח כי הדבר ינקה אותם מ"חטאי העבר".

   

  באירוע קבלת פנים שערכה המפלגה לכבוד כהן לרגל חג סוכות, הושיט הרב יד לשלום ליריבים הפוליטיים, ואמר: "אם תצטרפו עכשיו לממשלה עם החרדים, תזכו לבת קול שתצא ותכריז: 'ליברמן ולפיד מוזמנים לחיי העולם הבא'. תוכלו לקנות את עולמכם בשעה אחת".

   

  הרב שלום כהן (צילום: ניב רוזנברג) (צילום: ניב רוזנברג)
  הרב שלום כהן(צילום: ניב רוזנברג)

  בדיוק חודש אחרי שהשווה את יו"ר ישראל ביתנו ומספר 2 בכחול לבן לעשיו המקראי, נשמע נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס מפויס במיוחד כלפי השניים, ופנה אליהם בשמם: "תדעו שאני לא שונא אף אחד. אני מברך את כולם באהבה. אני בטוח שלא התכוונתם להכעיס את הקדוש ברוך הוא אלא רק את הפוליטיקאים. ההוכחה לכך היא שהוא לא נתן לכם להקים ממשלה רעה".

    

  יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, תיאר בעצרת את מפלגתו כ"סוכה של המדינה", והסביר: "המסר של הסוכה הוא שהיא שוברת את כל המחיצות בין היהודים. ש"ס זה המפלגה היחידה שהוכיחה שאין דבר כזה חילונים ודתיים. כל ההגדרות המפרידות לא קיימות. יש רק יהודים מאמינים".

   

  בהתייחס למבוי הסתום בדרך להרכבת קואליציה, אמר דרעי: "העם זקוק לאחדות. בוודאי שלא לעוד מערכת בחירות מיותרת שרק תעמיק את הקיטוב. אנחנו לא חוששים מבחירות נוספות ואין לי ספק שאם נידרש להן - רק נגדל יותר. אבל אנחנו מותרים על המבחן הזה. אנחנו זקוקים לממשלה יציבה. אנחנו בעד ממשלה רחבה שבה נעמוד וניאבק בכל הכוח שלא ייפגע שום דבר מערכי עולם התורה והיהדות, ונפתח את הדלת לכל מי שמוכן להיכנס לשבת בסוכה אחת. זה מה שהעם מצפה מאיתנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים