שתף קטע נבחר

פלסטינים בסוכה בשומרון: "מייצרים כבוד הדדי"

חברים במשלחת לוועידה הכלכלית בבחריין מלפני ארבעה חודשים ומנהיגים ערבים הגיעו לסוכתו של ראש מועצת שומרון, יוסי דגן: "הדרך הטובה לייצר חיים משותפים היא בשיח בינינו, לא דרך פוליטיקאים מנותקים". שייח תמימי מרמאללה: "הדיאלוג חשוב לנו, לילדים שלנו ולדורות הבאים"

 

 

חברים במשלחת הפלסטינית לוועידה הכלכלית בבחריין שהתקיימה לפני ארבעה חודשים, ביקרו אתמול (שלישי) בסוכתו של יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, יחד עם מנהיגים פלסטינים וערבים. "הדרך הטובה לדו-קיום היא בשיח בין מנהיגים שמכירים את הצרכים של שתי האוכלוסיות", אמר דגן.

 

בין המבקרים בסוכתו של ראש המועצה היו מוחמד עלי מזאריב, חבר מועצה מקומית בזרזיר, שייח תמימי מרמאללה, פעיל מפלגת המחנה הדמוקרטי קייס מזאריב מזרזיר, ואיברהים אחמד דאבש. בין היתר, הם שוחחו על פיתוח אלטרנטיבות חדשות ליצירת דו-קיום אזורי בין המתנחלים ומדינת ישראל - לבין הפלסטינים המקומיים.

מימין סיזאר חורי מבית לחם, שייח תמימי מרמאללה, יוסי דגן, קייס מזאריב מזרזיר (צילום: הלל מאיר)
מימין: סיזאר חורי, שייח תמימי, דגן וקייס מזאריב (צילום: הלל מאיר)

הרשות הפלסטינית עצרה איש עסקים מחברון שהשתתף בוועידת בחריין

 

"הדרך הטובה ביותר לייצר חיים זה לצד זה היא בשיח בין המנהיגים שמכירים את הצרכים האמיתיים של האוכלוסייה המקומית, הן הישראלית והן הערבית", ציין דגן, "ולא על ידי ניסויים של פוליטיקאים מרוחקים מאירופה או מארצות הברית, פוליטיקאים שכף רגלם מעולם לא דרכה כאן.

 

"דרך אוסלו כשלה", הוסיף, "הגיע הזמן למצוא אלטרנטיבה לדרך הטרור של הרשות הפלסטינית הרצחנית והצבועה, וזאת אנחנו עושים, גם כאן בסוכה וגם במהלך השנה כולה. אנחנו מכבדים אחד את השני, מייצרים מציאות של כבוד הדדי ביהודה ושומרון".

 

 

ג'ארד קושנר, אחד מיועציו הבכירים של נשיא ארה
הוועדה הכלכלית בבחריין(צילום: רויטרס)

גם שייח תמימי ציין את חשיבות שיתוף הפעולה בין הצדדים: "עבור עתיד טוב יותר לנו, לילדים שלנו ולדורות הבאים. הדיאלוג הזה חשוב ואנחנו צריכים להמשיך בו ולבקש מכל המנהיגים הישראלים להקשיב לנו ולשתף פעולה".

 

בתוך כך, בתקופה האחרונה ויותר מכך מתקיימות שיחות בין בכירים ביו"ש לבין המנהיגים הערבים המקומיים במטרה לנסות ולפתור בעיות אזוריות משותפות ולייצר, כאמור, שיתופי פעולה ודו-קיום בשטח. 

 

חברי המשלחת הפלסטינית ביקשו שלא להיחשף בשל החשש לחייהם ועל רקע איומים ישירים מצד הרשות הפלסטינית. אף שהם פועלים לדו-קיום, הם לא מקבלים תמיכה כלשהי ממדינת ישראל. עם זאת, רוב חברי המשלחת נמצאים בקשר עם דגן - שבעצמו התארח אצלם לסעודת איפטאר בסיום הרמאדן בחברון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר
מנהיגים פלסטינים וערבים בסוכה
צילום: הלל מאיר
מומלצים