שתף קטע נבחר

רודן על סוס לבן: קים ג'ונג און והתמונות המדאיגות

התקשורת הממלכתית בצפון קוריאה פרסמה תמונות של השליט רוכב בשלג להר קדוש. פרשנים מזהירים שזה מסר למערב: הוא בדרך להחלטה גדולה

סוכנות הידיעות הממלכתית של צפון קוריאה פרסמה הבוקר (יום ד') תמונות של השליט קים ג'ונג און רוכב על סוס לבן במעלה ההר הקדוש ביותר בארצו, ו"עוזריו" צוטטו בה כאומרים שהרודן מתכנן "מבצע גדול".

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

צפון קוריאה קים ג'ונג און רוכב על סוס לבן (צילום: רויטרס)
"מבצע שידהים את העולם". קים על הסוס(צילום: רויטרס)

צפון קוריאה קים ג'ונג און רוכב על סוס לבן (צילום: רויטרס)
ביער המושלג. שליט צפון קוריאה בדרך ל"החלטות גדולות"(צילום: רויטרס)

בתמונות נראה קים רוכב לבדו על גב סוס לבן גדול בשדות ויערות מושלגים בהר פאקטו, שנחשב לצור מחצבתה הרוחני של שושלת קים. בשופרו של המשטר נכתב כי רכיבתו בהר היא אירוע גדול ובעל משמעות רבה בתולדות המהפכה הקוריאנית.

 

"כשהיו עדים לרגעים הגדולים שבהם חשב בראש הר פאקטו, כל פקידי הממשל שליוו אותו היו משוכנעים – באושר ובהתרגשות העולה על גדותיה – שיהיה מבצע גדול ששוב יכה בתדהמה את העולם ויעשה צעד קדימה במהפכה הקוריאנית", נכתב בשופרו של המשטר.

 

לא ברור לאיזה מבצע עשויה פיונגיאנג להתכוון, אבל לא פעם ערך קים ביקורים בהר המקודש בימים של החלטות גדולות הקשורות למדיניותו.

צפון קוריאה קים ג'ונג און רוכב על סוס לבן (צילום: רויטרס)
"החתירה להקלה בסנקציות הסתיימה". קים ג'ונג און בתמונות החדשות(צילום: רויטרס)

צפון קוריאה קים ג'ונג און רוכב על סוס לבן (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

פרשנים אומרים שהמעשה הסמלי נועד להדגיש את עמידתה של צפון קוריאה בפני הסנקציות הבינלאומיות שהוטלו עליה כדי ללחוץ עליה לחדול מתוכנית הגרעין ותוכניות הטילים הבליסטיים שלה.

 

"זו קריאת תיגר סמלית", הסביר ג'ושוע פולק, מומחה לצפון קוריאה מהמכון למחקרים בינלאומיים מידלברי בקליפורניה. "החתירה להקלה בסנקציות הסתיימה. שום דבר לא נאמר כאן מפורשות, אבל צפון קוריאה מתחילה להציג בכך ציפיות חדשות בנוגע למדיניות שתנקוט ב-2020".

 

קים ביקר בהר פאקטו גם בשנת 2017, אחרי שצפון קוריאה שיגרה את הטיל הבליסטי הבין-יבשתי הגדול ביותר שלה, ופקד אותו גם שבועות אחדים לפני נאום השנה החדשה שלו שבו אותת כי הוא נכון למשא ומתן עם דרום קוריאה. בשנה שעברה לקח קים את נשיא דרום קוריאה מון ג'אה-אין לפסגת ההר כחלק מפסגה היסטורית, אבל מאז היחסים בין הצדדים התקררו, וקים הודיע כי ימתין רק עד סוף השנה שארה"ב תרכך את עמדתה במשא ומתן איתה – ואם לא יהיה כן הוא ינקוט דרך חדשה. הוא לא פירט מה היא תהיה.

 

לפני שבוע וחצי: פוצץ סבב שיחות בין ארה"ב לפיונגיאנג

 

רייצ'ל מיניונג לי, פרשנית באתר NK News, העוקב אחר המתרחש בצפון קוריאה, אמרה הבוקר גם היא כי האופן שבו נוסחה בסוכנות הצפון קוריאנית הידיעה על ביקורו של קים מרמז כי ייתכן שקים מהרהר בהחלטות גדולות כלשהן הקשורות למדיניותו.

 

היא ציינה כי בדיווח הוצג טיפוסו של קים להר פאקטו על גב סוס כמיתוס חדש: "זה, יחד עם התמונות שלו על סוס לבן, נראה כמו משהו שנועד ליצור אפקט תעמולתי מקסימלי, ואני מניחה שהתקשורת הממלכתית תדגיש זאת בימים הבאים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הר לאירועים מיוחדים. קים על הסוס
צילום: רויטרס
מומלצים