שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ישראל בר-און חושף: אני חולה במאניה דיפרסיה

  זוכה "כוכב נולד" הוריד 30 קילוגרמים ממשקלו וחשף בפוסט בפייסבוק שאובחן כחולה במחלת נפש. "הרגשתי צורך עז לדבר על הפיל שבחדר", כתב ואף התייחס לעפרה חזה. "היא מתה מבושה"

  ישראל בר-און, שזכה לפני 11 שנה בתוכנית הריאליטי "כוכב נולד", חשף היום (ד') בפוסט חושפני בפייסבוק את מה שעבר עליו מאז שכיכב בפריים טיים של ערוץ 2.

   

  "יש הרבה דברים עליי שהם כל מיני שמועות או מחשבות. חלקן נכונות, חלקן נכונות פחות, חלקן שבבי נגזרות של אמת כלשהי שחסרים בה פרטים קריטיים. חלקן אפס אמת", כתב בר-און. "בחלק מהותי בהן אני מבקש פה לגעת. כל חיי אני מתמודד עם תיק כבד. וזה תיק שנקרא הפרעות אכילה. תנודות קיצוניות במצבי הרוח. חוסר יציבות. חוסר איזון".

   

  ישראל בר-און ()
  אז והיום. ישראל בר-און
  בר-און בן ה-30 מספר כי הוא חי מגיל 18 וחצי לבדו, וכי הוא מרבה להיקלע לתנודות קיצוניות במצב הרוח ובמשקל. "אבל תנודות שלא פגעו בתפקוד החיים עד אז", הוא כותב, ומוסיף את הזכייה בתוכנית הריאליטי. "180 מעלות של איך שגדלתי. להופיע ברמה אינטנסיבית ולחיות חיי ידוען מן המניין כהלכתו. תוך כדי להעלות ולהוריד עשרות עד מאות קילוגרמים במצטבר, בושה (מיותרת), דכאונות, הסתגרויות והתקפי חרדה ארורים".

   

  בר-און מוסיף כי בלית ברירה הוא "נזרק לעבודות מזדמנות": ברמן ומוכר בפיצוציה. "הכי הארד קור והפוך מכוכב". הוא כותב.

   

   

   

  במשך השנים הוא התחתן עם המנהלת שלו, נויה, שגדולה ממנו ב-11 שנה. השניים הביאו ילד וכעת נמצאים בהליכי גירושים. "לחיות עם אור גדול באבהות לצד חוסר איזון לגבי משקל בלתי נשלט וללא מזור, חוסר מיצוי והנאה אמיתית בחיים", הוא כותב. 

   

  בשלב הזה מספר בר-און כי אובחן כחולה במאניה דיפרסיה. "כן כן, הדבר הזה שספק אם מישהו בציבור הרחב יודע עד תום מה זה וממה זה נגרם. כל הזמן רכבת הרים שהתבטאה כלפי חוץ בהעלאה והורדה לא מאוזנת של משקל, וחוסר יציבות שמנע ממני להתפתח ולצמוח כמו שאני יכול ורוצה".

   

  בר-און כותב על הסיבה שבגללה בחר להיחשף כך: "זה לא בגלל שאני רוצה שתאהבו אותי יותר וזה יפרסם אותי יותר. פשוט הרגשתי צורך עז לדבר על הפיל שבחדר. ומכיוון שחלק מהדברים יצאו בצורות של שבבי סיפורים וחלק גם אנשים שזוכרים אותי ומכירים אותי לאורך השנים ולא הבינו, וגם, האמת, אני לא יכול שלא לחשוב כבר על זה שאם מישהו במצב דומה לשלי ואני לא אומר כלום.

   

  ישראל בר-און ()
  השיל 30 קילוגרמים ממשקלו. בר-און

  בחיים אל תפסיקו להאמין. זה הסוד. להאמין במה? בך. בזה שיום חדש הוא כל יום נקודת פתיחה חדשה. בזה שעוד יקרה איתך המשהו הטוב הזה. בזה שהסבל הזה כמה שהוא נוראי-הוא נובע מגנטיקה מסוימת, או מזה שאנחנו פשוט מחווטים במוח על דפוס התנהגות מסוים שנכפה עלינו, ובעזרת רצון מודעות ואמונה אפשר לקבל עזרה, אפשר לחיות את החיים! לא רק 'לשרוד' אותם! אשכרה לחיות! להרגיש! ליצור! לחלום! (זו לא מילה גסה זו מילת מפתח) לצחוק! להיות מאושר, באמת. החברה תמיד תהיה צינית בחלקה.

   

  העניין הוא התיק. התיק הזה שמי ששותף למחשבותיי יודע היטב במה מדובר. ואת התיק הזה אתם נושאים לבד. את אף אחד לא מעניין לדבר על הנושא. אף אחד לא באמת יפתח אותו מהר".

   

  במהלך הפוסט, מתייחס בר-און לזמרת עופרה חזה שהתביישה במצבה הרפואי, וסיפר שזה היה אחד הטריגרים שגרם לו לקחת את עצמו בידיים. "החלטתי לא להסס להירשם לרפואה הציבורית, כי מצבי הכלכלי לא איפשר רפואה פרטית. להירשם ולחכות לטיפול. גם אם זה לקח חודשים. זה עדיף שיהיה משהו בטווח הרחוק בטוח מאשר כלום בכלל. הזמן עובר. תמיד".

   

  כיום, בר-און מספר, הוא נמצא במצב בריאותי וגופני טוב, אחרי שהשיל 30 קילוגרם אך מציין כי לא עשה משהו מיוחד כדי להוריד במשקל. "אני אוכל פחות או יותר מה שבא לי". בר-און מבקש בעיקר מהעוקבים שלו להאמין. "קמתם בבוקר? בין אם אתם מאמינים או לא. החיים מושיטים לכם יד. תעשו את הצעד הראשון, תושיטו יד חזרה. לא תאמינו מה יכול להיות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים