שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הרמטכ"ל מחייב קצינים לקרוא ספרות מקצועית

  הפקודה בצה"ל: ספר חובה שיקבע הרמטכ"ל בכל שנה לסא"לים ומעלה, ספרים נוספים לפי זרוע או אגף וגם סרטים דוקומנטריים

  צה"ל הודיע הבוקר (יום ד') כי הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, החליט שמפקדי צה"ל יחויבו בקריאת ספרות מקצועית.

   

  לפי ההודעה, בכל שנה יגדיר הרמטכ"ל ספר, מאמרים ומדיה דיגיטלית חובה לקצינים מדרגת סגן-אלוף ומעלה, וכל מפקד זרוע או אגף יגדיר ספר חובה לכל הקצינים שתחת פיקודו. הספרות והמדיה יהיו מותאמים למאפייני הגופים השונים.

  ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, החליט שכביטוי
  "המקצוע הצבאי מחייב ידע בנושאים מגוונים"(צילום: דובר צה"ל)

  ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, החליט שכביטוי
  ספר החובה הראשון. "דוגמה מעשית ומעוררת מחשבה לתהליך ההשתנות של צבא ארצות הברית, דווקא נוכח הצלחותיו"(צילום: דובר צה"ל)

  ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, החליט שכביטוי
  (צילום: דובר צה"ל)

  הספר שבחר הרמטכ"ל לשנת 2019 הוא "השתנות תחת אש" (מאת קולונל דגלס א' מקגרגור), שנבחר "שכן הוא דוגמה מעשית ומעוררת מחשבה לתהליך ההשתנות של צבא ארצות הברית, דווקא נוכח הצלחותיו בשדה הקרב". כן נבחרה סדרה תיעודית במדיה דיגיטלית – "לא תשקוט הארץ" של תאגיד השידור הציבורי, על כל ארבעת פרקיה, אשר גם עליה תחול חובת הצפייה. לצד ספר החובה השנתי הגדיר צה״ל את "ארון הספרים הצבאי" הכולל מספר ספרים אשר נכון שכל מפקד בצה״ל יקרא במסגרת שירותו הצבאי.

   

  בצה"ל הסבירו כי המקצוע הצבאי "משלב החלטות תחת אש ויכולת ניתוח מהירה ומקצועית, שבגינן החלטות על חיי אדם. המקצוע הצבאי מחייב ידע בנושאים מגוונים: היסטוריה והיסטוריה צבאית, טקטיקה ואסטרטגיה, מנהיגות, ניהול וכושר קבלת החלטות, פיקוד ושליטה, פסיכולוגיה, לוגיסטיקה, טכנולוגיה ועוד".

   

  כוכבי אמר לאחרונה כי "קציני צה"ל חייבים להיות אנשי מקצוע, לקרוא ספרות מקצועית בכלל תחומיה, לראות סרטים מקצועיים, לשמוע הרצאות בנושאים הרלוונטיים ולהקדיש זמן אישי וקבוצתי לבירור, חקירה ותרגול של נושאי ליבה. מכאן, שלמידה מתמשכת של אומנות המלחמה, היא שם נרדף למקצועיות, מנהיגות, אחריות ומוסריות. בעולם המשתנה בקצב מהיר, בזירות לחימה הפושטות צורה ולובשות צורות חדשות, למידה והעמקה במקצוע הן ציווי, הכרח ופקודה אשר נובעת מצו המצפון ומרגש האחריות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דובר צה"ל
  "קציני צה"ל חייבים להיות אנשי מקצוע"
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים